Maršruts nedēļas nogalei: Baltijas autošosejas jaunās sezonas atklāšana Pērnavā

Brīvdienās – 30.aprīlī un 1.maijā – Pērnavā auto24ring trasē tiks atklāta jaunā Baltijas autošosejas čempionāta sezona. Sacīkstēm reģistrējušās vairāk nekā 70 automašīnas un 100 sportisti no astoņām valstīm. Dalībnieku sarakstā šogad parādījušies pazīstami uzvārdi un interesi izrādījuši arī vairāki jauni dalībnieki.

Prestižajā Baltic Touring Cars klasē uz starta izies 19 dalībnieki. Šajā klasē konkurenci lietuviešiem šoreiz sastādīs arī somu braucēji ar iespaidīgajām Chevrolet Camaro automašīnām. Sacīkšu braucienos pirmo reizi startēs arī Aquila CR1 prototips, kuru pilotēs lietuviešu rallija braucējs Ramūnas Čapkauskas. Uz starta stāsies arī lietuvietis Egidijus Valeiša ar Porsche automašīnu, informē organizatori.

Latvijas čempionāta ieskaitē divās Kumho Challenge klasēs startēs 22 sportisti no četrām valstīm. No tiem desmit sacīkstes aizvadīs Latvijas čempionāta Nacionālās klases ieskaitē. Starp viņiem arī pagājušā gada čempions Garijs Rožkalns un trīskārtējais vicečempions Jānis Vanks.

Pozitīvas pārmaiņas šogad skārušas Super1600 klasi, kurā reģistrējies kupls dalībnieku pulks, viņu vidū arī vairāki Latvijas jaunie autosporta talanti – Beate Klipa, Nikolajs Grjazins, Mārtiņš Sesks. Kopā klasē reģistrējušies 12 dalībnieki. Trasē ar Peugeot 208 R2 redzēsim arī vecmeistaru Ģirtu Krūzmani, kā arī pagājušās sezonas čempionu Kristapu Mietuli.

Četru stundu Baltijas izturības sacīkšu čempionāts (4H BEC) šogad solās būt īpaši aizraujošs tieši latviešu līdzjutējiem, jo pirmajā posmā komandas Zvaigzne Motorsport sastāvā būs arī pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs. Kopumā dalību sacīkstēm pieteikusi 21 komanda. Šogad četru stundu Baltijas izturības čempionātā savu dalību pieteikusi arī zviedru komanda NERO RACING un Krievijas komanda P-Club. Sacīkstēs varēs redzēt arī trīs latviešu komandas – Flash Racing, Viptuning, un Zvaigzne Motorsport, vienu igauņu komandu Cone Forecast Rally Team un 15 komandas no Lietuvas.

Uz starta Pērnavas trasē stāsies arī Igaunijas čempionāta BMW 325 dalībnieki ar spēcīgu dalībnieku sastāvu.

Pirmajā sacensību dienā, 30.aprīlī, norisināsies treniņu braucieni visām sacensību klasēm. BMW 325 kauss aizvadīs divus kvalifikācijas braucienus un vakara noslēgumā arī divus sacensību braucienus. Otrajā sacīkšu dienā, 1.maijā, tiks aizvadīti kvalifikācijas braucieni BTC un Kumho Challenge (S1600) automašīnām, kam sekos sacīkšu braucieni visu ieskaišu klasēm.

Biļešu cenas skatītājiem abām sacīkšu dienām ir Eur 10, vienai dienai Eur 7.

Ref: 102.000.102.12565

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas