bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 24.02.2020 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ceļojums ar dzejniekiem, Uzmin pedāli un vakara laivu brauciens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē gaidāmi vairāki pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt laiku gan dabā, gan iekštelpās — kas nu kuram tuvāks! Piektdien, 13.septembrī, Ziepniekkalnā, Rīgā, Dzejas dienu ietvaros varēs doties Ceļojumā ar dzejniekiem. Savukārt sestdien ar tematisku pastaigu būs iespēja iepazīt Raiņa un Aspazijas mīlestības vietas Jūrmalā. Taču svētdien Limbažu Lielezera pludmalē norisināsies foto orientēšanās uz velosipēdiem – Uzmin pedāli.

PIEKTDIEN, 13.septembrī

 

Rīgā: Ceļojums ar dzejniekiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionālo Dzejas dienu ietvaros varēs doties ikgadējā Ceļojumā ar dzejniekiem – 14.septembrī, plkst. 12.00 27.trolejbusa pieturā Graudu ielā!

Ceļojumā piedalās dzejnieki: Eduards Aivars (Aivars Eipurs), Pēteris Draguns, Inga Gaile, Semjons Haņins, Marija Luīze Meļķe, Inga Pizāne, Toms Treibergs, Arvis Viguls, Krišjānis Zeļģis, Henriks Eliass Zēgners.

Festivāla programma skatāma šeit.

 

Baldonē: Ballīte ar Dj Richy Rich

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.septembrī plkst. 19.00 Baldones Dj Richy Rich, plašāk pazīstams kā Rihards Snikus, uzstāsies Vanagkalna estrādē. Rihards nodarbojas ar paralimpisko iejādi un rīkojot šo pasākumu vēlas pateikties saviem atbalstītājiem.

«Dārgie draugi, fani un mani atbalstītāji! Daudzi no jums man ir prasījuši, kad es beidzot uzstāšos Baldones estrādē kā dīdžejs. Tā diena beidzot tuvojas. Pie viena šī būs arī kā maza pateicība no manas puses tiem visiem neizsakāmi foršajiem cilvēkiem, kas pagājušo gadu ziedoja, lai es tiktu uz Pasaules čempionātu ASV.»

SESTDIEN, 14.septembrī

Jūrmalā: Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves/mīlestības vietām

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala) aicina 14.septembrī plkst. 10.00 ar tematisku pastaigu iepazīt Raiņa un Aspazijas mīlestības vietas Jūrmalā.

Aptuveni septiņu kilometru garajā pārgājienā tiks apskatīts Pēperkoku namiņš, kurā dzejnieki pavada pirmo mīlestības pilno vasaru, kopīgi celtā Jaundubultu vasarnīca, kura šī gada pavasarī tika atjaunota. Tālāk gar jūrmalu dosimies uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu – pēdējo kopīgo dzejnieku dzīvesvietu.

Satikšanās gājienam Pumpuru stacijā plkst. 10.00 (vilciens no Rīgas pienāk 09.59). Dalības maksa – 2 eiro (norēķināšanās muzeja kasē gājiena noslēgumā).

Pēc kafijas pauzes plkst. 14.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiks Tematiskā ekskursija Raiņa un Aspazijas vasarnīcas restaurācijas pieredze, kuru vadīs Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte. Dalība ekskursijā bez maksas.

 

Liepājā: Izstāde Otrā pasaules kara laika mode 1938–1945

Izstāde iepazīstina par Otrā pasaules kara laika modi, par laiku ar dramatiskiem notikumiem, kas skāra ikvienu. Izstādē skatāmi vēsturiskie tērpi no slavenā modes vēsturnieka un populārā televīzijas raidījumu vadītāja Aleksandra Vasiļjeva (Parīze, Francija) privātkolekcijas.

Līdz ar Otrā pasaules kara sākumu sievietēm bija jūtama tieksme apģērbu veidot praktiskāku, vīrišķīgāku, ar militāru siluetu. Tas atspoguļoja sabiedrības kopējo noskaņojumu un atbalstu karojošajiem tuviniekiem.
Jaunajā militārajā stilā apģērbā bija jaušamas detaļas, kas aizgūtas no armijas formastērpiem – modē bija metāla pogas, uzšūtas kabatas, siksnas un uzpleči. Tērpos kā aktualitāte ienāca uzsvērti pleci, kas izpaudās žakešu un mēteļu, kleitu un kostīmu polsteros.

Izstāde skatāma Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos K. Ukstiņa ielā 7/9.

Ieeja izstādē 3.00 eiro, bērniem līdz septiņu gadu vecumam – bez maksas.

Liepājas muzeja filiāle Liepāja okupāciju režīmos K. Ukstiņa ielā 7/9 ir atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00. Pirmdien, otrdien – slēgts.

Atvērto durvju diena Ventspils lidlaukā 2019

Atvērto durvju dienā Ventspils lidlaukā piedalīsies Latvijas armija (Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki), Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvalde, airBaltic Training, Airtraining.eu, kā arī vairāki privāto gaisa kuģu īpašnieki, informē organizatori.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīties tuvāk ar Zemessardzes 46.kājnieku bataljona ekipējumu un inventāru. Kā arī pasākumā būs iespējams apskatīt bezpilota gaisa kuģus – radio vadāmos lidmodeļus – un to lidojumu paraugdemonstrējumus.

Plānotā dienas programma:
09.00 – 10.50 – gaisa kuģu ierašanās.
11.00 – 13.00 – gaisa kuģu brīva apskate pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
11.00 – 13.00 – bezpilota gaisa kuģu apskate un paraugdemonstrējumi.
13.00 – 14.00 – savu rīcību aeromobilajās operācijās rādīs Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki.
14.00 – 19.00 – iepazīšanās jeb panorāmas lidojumi (lidmašīnas).

Ieeja bez maksas.

Carnikavas kaujām 100

Apvienība Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos ar Carnikavas novada domes atbalstu aicina piedalīties izglītojošajā, izzinošajā un izklaidējošajā pasākumā visai ģimenei.

Pasākuma laikā Carnikavas novadpētniecības centra viesiem būs iespēja:
• klausīties stāstu par 1919.gada notikumiem Latvijā un Carnikavā
• apskatīt vēsturiskos formas tērpus un artefaktus
• iejusties karavīra lomā un piedalīties frontes mākslas darbnīcā
• nogaršot tēju, kādu dzēra karavīri frontē

Pasākums notiks sestdien, 14.septembrī plkst. 13.00 Carnikavas Novadpētniecības centrā Jomas ielā 7.

Ieeja bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 15.septembrī

 

Limbažos: Velo – foto orientēšanās sacensības Uzmin pedāli

Limbažu novada pašvaldības aģentūra ALDA, noslēdzot pludmales sezonu, 15.septembrī ikvienu aktīva dzīvesveida cienītāju aicina piedalīties Velo – foto orientēšanās sacensībās Uzmin pedāli.

Dalībnieku reģistrēšanās notiks Limbažu Lielezera pludmalē, Lielezera ielā 14, no plkst. 10.00 līdz 10.40. Sacensību starts plkst. 11:00 – finišs no 15.00.
Maksimālais dalībnieku skaits komandā – pieci, bet ne mazāks par diviem, kurām ir velosipēdista vai autovadītāja tiesības.

Velosipēdam jābūt nokomplektētam atbilstoši CSN prasībām. Sacensību maršruta aptuvenais garums ir 20 km. Sacensību laikā komandai jāatrod kartē atzīmētu kontrolpunktu (KP) un vienam vai vairākiem dalībniekiem ir pie tā jānofotografējas.

Komandu pieteikumi jāiesniedz līdz 13. septembrim plkst. 15.00, aizpildot anketu.

Dalības maksa ir 7 eiro no komandas.

Nolikums pieejams šeit.

Vakara laivu brauciens Bauska–Mežotne

Svētdienas vakarā aicinām doties laivu braucienā pretī rietošajai saulei no Bauskas līdz Mežotnei. Pa ceļam pieturēsim pie Bauskas pils, apskatīsim Ziedoņa un Jumpravmuižas dolomīta klintis, bijušo Kaļķu cepli un līdz ar saulrietu sasniegsim Mežotnes pili, kurai pretējā krastā – senajā ostā pie Mežotnes pilskalna laivu brauciens būs galā.

16:00 tikšanās pie gājēju tilta pār Mūsu Bauskas pusē. Piekļūstams no Pionieru ielas gala.
16.05 autovadītāji izbrauc uz Mežotnes pilskalnu novietot tur automašīnas
16.20 automašīnu novietošana pie Mežotnes pilskalna
16.25–16.40 autovadītāji ar organizatoru transportu tiek nogādāti laivu brauciena sākumpunktā
16.40–16.50 laivu braukšanas tehniskā un drošības instruktāža
16.50–17.00 kāpjam laivās un sākam laivu braucienu
ap 21.00 finišs pie Mežotnes pilskalna

Pieteikšanās laivu braucienam notiek aizpildot pieteikuma anketu.

Dalības maksa ar laivas nomu šajā braucienā ir 30 eiro par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.

Dalības maksa maksājama ar pārskaitījumu vai skaidrā naudā uz vietas.

Maršruta garus ir 12 km, kas, ieskaitot atpūtas pauzi, aizņems ~4 stundas.


Pievienot komentāru

EK nedomā slēgt valstu robežas koronavīrusa apturēšanai; palīdzēs ar 232 miljoniem eiro

ES dalībvalstī Itālijā bīstamais koronavīruss konstatēts vairāk nekā 200 cilvēkiem. Eiropas Komisija solījusi dalībvalstīm palīdzēt ar 232 miljoniem eiro, tomēr izslēgusi iespēju, ka vīrusa izplatības ierobežošanai varētu tikt atjaunota robežkontrole Šengenas zonā, raksta DW.

NA un LRA Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas startēs kopā

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Latvijas reģionu apvienība gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēs kopā, par Rīgas mēra amata kandidātu izvirzot Eināru Cilinski.

Jaunā Vienotība ārkārtas vēlēšanās Rīgā startēs kopā ar trim Rīgas līgas aktīvistiem

JV vēlēšanās startēs, neapvienojoties ar kādu citu politisko spēku, taču sarakstā tiks iekļauti arī tādi cilvēki, kas līdz šim nav darbojušies šajā partijā.

Ušakovs rosinās no GKR izstājušos politiķus iekļaut Saskaņas Rīgas domes vēlēšanu sarakstā

Ilggadējais Rīgas domes priekšsēdētājs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs rosinās no partijas Gods kalpot Rīgai aizgājušos politiķus iekļaut politiskā spēka Saskaņa pašvaldības ārkārtas vēlēšanu sarakstā.

Igaunijas 102.neatkarības dienā aicina būt stipriem un vienotiem

Igaunijā pirmdien, 24.februārī, atzīmē 102.gadadienu kopš neatkarīgas valsts izveides. «Mums ir vajadzīga vienota un stipra Igaunija, kur novērtē ikkatru mūsu cilvēku,» svētku uzrunā sacījis Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Henns Peluāss, ziņo ERR.

KP radušās bažas par Rimi un Maxima nepamatotu maizes atpakaļatdošanu piegādātājiem

Konkurences padome pēc konstatētajām nepilnībām maizes piegādei mazumtirdzniecībā aicinājusi lielos tirgus spēlētājus SIA Rimi Latvija un SIA Maxima Latvija uzlabot iekšējos kontroles procesus.

Pagājušajā gadā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,3% apmērā

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 0,5 tūkstošiem jeb 0,1%.

Pērn Latvijā bija nodarbināti 65% iedzīvotāju

Salīdzinot ar 2018.gadu, pērn nodarbinātības līmenis palielinājies par 0,5 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 0,6 tūkstošiem.

Klaipēda iztērē 461 000 eiro un saņem ieteikumu neieviest tramvajus

Lietuvas ostas pilsēta Klaipēda dārgi samaksājusi par sabiedriskā transporta attīstības pētījumu, kur secināts, ka pilsētai nebūtu pamatoti ieviest tramvaju tīklu.

Dānijas tiesa oficiāli lēmusi Misāni izdot Latvijai

24.februāra tiesas lēmums tiks nosūtīs Latvijas Ģenerālprokuratūrai un mūsu valsts iestādēm desmit dienu laikā būs jānogādā Misāne Latvijā. «Dokumenti man ir rokās, tiesa tos tagad tulko un šodienas laikā tos nosūtīs uz Latviju,» sacīja advokāts.

Kanāriju salas piemeklē Sahāras smilšu vētra; aptur aviosatiksmi

Spānijas Kanāriju salas ir skārusi smilšu vētra no Sahāras tuksneša. Apgrūtinātas redzamības apstākļos tikusi apturēta aviosatiksme, ietekmējot iedzīvotāju ceļojumu plānus, raksta britu raidorganizācija BBC.

LTAB: Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumus izraisa 26–35 gadus veci jaunieši

Neapdrošināto transportlīdzekļu marku vidū dominē Audi, Volkswagen un BMW markas auto. Šo marku automašīnas Latvijā ir arī visvairāk reģistrētas, tādēļ ar tām izraisīto CSNg īpatsvars proporcionāli ir vislielākais.

Raidījumā: Slepens protokols atklāj, kā Latvija gatavojās Moneyval eksāmenam

FID un FKTK vadība un citi, visticamāk, bija sanākuši uz Finanšu sektora attīstības padomes sēdi pirms Moneyval plenārsēdes, kas bija pirmais no pārbaudījumiem Latvijas neiekļaušanai «pelēkajā sarakstā» par nepietiekamu cīņu ar naudas atmazgāšanu.

Levits izsludina Rīgas domes atlaišanas likumu

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 24.februārī, izsludinājis Saeimas pieņemto Rīgas domes atlaišanas likumu.

Merkeles kristīgie demokrāti sāpīgi zaudē Hamburgas vēlēšanās

Vācijas kancleres Angelas Merkeles Kristīgo demokrātu savienība ir guvusi partijas vēsturē vājāko vēlēšanu rezultātu Hamburgas federālajā zemē, kur Vācijas valdošo partiju apsteiguši sociāldemokrāti un zaļie, vēsta raidsabiedrība BBC.

Izsludina iepirkumu Lielās Ģildes atjaunošanas būvprojekta izstrādei

Valsts nekustamie īpašumi izsludina konkursu  koncertzāles  Lielā Ģilde atjaunošanas būvprojekta izstrādei, lai uzlabotu ēkas tehnisko stāvokli.

S&P Global Ratings paaugstina Latvijas kredītreitingu vēsturiski augstākajā līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global Ratings paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu no A līdz A+, nosakot tam stabilu nākotnes perspektīvu.

JKP vadības groži paliek Bordāna rokās

Padomes sēdes rezultātā lielu izmaiņu nav arī partijas valdē – amatus tajā saglabājuši trīs no četriem līdzšinējiem valdes locekļiem. Saeimas deputātiem Jutai Strīķei, Jurim Jurašam un Krišjānim Feldmanam valdē pievienosies arī parlamentārietis Gatis Eglītis.

Itālija pēc letāliem koronavīrusa gadījumiem ievieš pārvietošanās ierobežojumus

Itālijā, kur no koronavīrusa izraisītām komplikācijām ir miruši trīs cilvēki, valsts ziemeļu daļā ieviesti stingri iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi, tostarp naudassods par iebraukšanu vīrusa uzliesmojuma teritorijā, ziņo The Guardian.

Šonedēļ nakts stundās bieži gaidāms sals

Pirmdien augsta spiediena atzara ietekmē daudzviet debesis skaidrosies un vienīgi rīta stundās dažviet austrumu rajonos būs īslaicīgi nokrišņi – galvenokārt slapja sniega veidā.

Nedēļa Lietuvā. Prezidents iesniedz likumu grozījumus, Tesla pēta Lietuvu, ostai draud sods

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas priekšlikumi publisko iepirkumu sistēmas reformai un citās jomās, kā arī ASV elektroautoražotāja Tesla izpētes vizīte Lietuvā un Klaipēdas ostai draudošs naudas sods par iespējamu ķimikāliju izpludināšanu notekūdeņos.

BNN nedēļas apkopojums: Zoodārzs paliek bez Līdakas. Misāne uz Latviju. Iztiks bez «pelēkā saraksta»

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Cīņa, Sadancošanās, Spriedums, Paziņojums, Plāns, Dzimstība un Izmaiņas.

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!