bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 20.10.2019 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ceļojums ar dzejniekiem, Uzmin pedāli un vakara laivu brauciens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē gaidāmi vairāki pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt laiku gan dabā, gan iekštelpās — kas nu kuram tuvāks! Piektdien, 13.septembrī, Ziepniekkalnā, Rīgā, Dzejas dienu ietvaros varēs doties Ceļojumā ar dzejniekiem. Savukārt sestdien ar tematisku pastaigu būs iespēja iepazīt Raiņa un Aspazijas mīlestības vietas Jūrmalā. Taču svētdien Limbažu Lielezera pludmalē norisināsies foto orientēšanās uz velosipēdiem – Uzmin pedāli.

PIEKTDIEN, 13.septembrī

 

Rīgā: Ceļojums ar dzejniekiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionālo Dzejas dienu ietvaros varēs doties ikgadējā Ceļojumā ar dzejniekiem – 14.septembrī, plkst. 12.00 27.trolejbusa pieturā Graudu ielā!

Ceļojumā piedalās dzejnieki: Eduards Aivars (Aivars Eipurs), Pēteris Draguns, Inga Gaile, Semjons Haņins, Marija Luīze Meļķe, Inga Pizāne, Toms Treibergs, Arvis Viguls, Krišjānis Zeļģis, Henriks Eliass Zēgners.

Festivāla programma skatāma šeit.

 

Baldonē: Ballīte ar Dj Richy Rich

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.septembrī plkst. 19.00 Baldones Dj Richy Rich, plašāk pazīstams kā Rihards Snikus, uzstāsies Vanagkalna estrādē. Rihards nodarbojas ar paralimpisko iejādi un rīkojot šo pasākumu vēlas pateikties saviem atbalstītājiem.

«Dārgie draugi, fani un mani atbalstītāji! Daudzi no jums man ir prasījuši, kad es beidzot uzstāšos Baldones estrādē kā dīdžejs. Tā diena beidzot tuvojas. Pie viena šī būs arī kā maza pateicība no manas puses tiem visiem neizsakāmi foršajiem cilvēkiem, kas pagājušo gadu ziedoja, lai es tiktu uz Pasaules čempionātu ASV.»

SESTDIEN, 14.septembrī

Jūrmalā: Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves/mīlestības vietām

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala) aicina 14.septembrī plkst. 10.00 ar tematisku pastaigu iepazīt Raiņa un Aspazijas mīlestības vietas Jūrmalā.

Aptuveni septiņu kilometru garajā pārgājienā tiks apskatīts Pēperkoku namiņš, kurā dzejnieki pavada pirmo mīlestības pilno vasaru, kopīgi celtā Jaundubultu vasarnīca, kura šī gada pavasarī tika atjaunota. Tālāk gar jūrmalu dosimies uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu – pēdējo kopīgo dzejnieku dzīvesvietu.

Satikšanās gājienam Pumpuru stacijā plkst. 10.00 (vilciens no Rīgas pienāk 09.59). Dalības maksa – 2 eiro (norēķināšanās muzeja kasē gājiena noslēgumā).

Pēc kafijas pauzes plkst. 14.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiks Tematiskā ekskursija Raiņa un Aspazijas vasarnīcas restaurācijas pieredze, kuru vadīs Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte. Dalība ekskursijā bez maksas.

 

Liepājā: Izstāde Otrā pasaules kara laika mode 1938–1945

Izstāde iepazīstina par Otrā pasaules kara laika modi, par laiku ar dramatiskiem notikumiem, kas skāra ikvienu. Izstādē skatāmi vēsturiskie tērpi no slavenā modes vēsturnieka un populārā televīzijas raidījumu vadītāja Aleksandra Vasiļjeva (Parīze, Francija) privātkolekcijas.

Līdz ar Otrā pasaules kara sākumu sievietēm bija jūtama tieksme apģērbu veidot praktiskāku, vīrišķīgāku, ar militāru siluetu. Tas atspoguļoja sabiedrības kopējo noskaņojumu un atbalstu karojošajiem tuviniekiem.
Jaunajā militārajā stilā apģērbā bija jaušamas detaļas, kas aizgūtas no armijas formastērpiem – modē bija metāla pogas, uzšūtas kabatas, siksnas un uzpleči. Tērpos kā aktualitāte ienāca uzsvērti pleci, kas izpaudās žakešu un mēteļu, kleitu un kostīmu polsteros.

Izstāde skatāma Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos K. Ukstiņa ielā 7/9.

Ieeja izstādē 3.00 eiro, bērniem līdz septiņu gadu vecumam – bez maksas.

Liepājas muzeja filiāle Liepāja okupāciju režīmos K. Ukstiņa ielā 7/9 ir atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00. Pirmdien, otrdien – slēgts.

Atvērto durvju diena Ventspils lidlaukā 2019

Atvērto durvju dienā Ventspils lidlaukā piedalīsies Latvijas armija (Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki), Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvalde, airBaltic Training, Airtraining.eu, kā arī vairāki privāto gaisa kuģu īpašnieki, informē organizatori.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīties tuvāk ar Zemessardzes 46.kājnieku bataljona ekipējumu un inventāru. Kā arī pasākumā būs iespējams apskatīt bezpilota gaisa kuģus – radio vadāmos lidmodeļus – un to lidojumu paraugdemonstrējumus.

Plānotā dienas programma:
09.00 – 10.50 – gaisa kuģu ierašanās.
11.00 – 13.00 – gaisa kuģu brīva apskate pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
11.00 – 13.00 – bezpilota gaisa kuģu apskate un paraugdemonstrējumi.
13.00 – 14.00 – savu rīcību aeromobilajās operācijās rādīs Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki.
14.00 – 19.00 – iepazīšanās jeb panorāmas lidojumi (lidmašīnas).

Ieeja bez maksas.

Carnikavas kaujām 100

Apvienība Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos ar Carnikavas novada domes atbalstu aicina piedalīties izglītojošajā, izzinošajā un izklaidējošajā pasākumā visai ģimenei.

Pasākuma laikā Carnikavas novadpētniecības centra viesiem būs iespēja:
• klausīties stāstu par 1919.gada notikumiem Latvijā un Carnikavā
• apskatīt vēsturiskos formas tērpus un artefaktus
• iejusties karavīra lomā un piedalīties frontes mākslas darbnīcā
• nogaršot tēju, kādu dzēra karavīri frontē

Pasākums notiks sestdien, 14.septembrī plkst. 13.00 Carnikavas Novadpētniecības centrā Jomas ielā 7.

Ieeja bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 15.septembrī

 

Limbažos: Velo – foto orientēšanās sacensības Uzmin pedāli

Limbažu novada pašvaldības aģentūra ALDA, noslēdzot pludmales sezonu, 15.septembrī ikvienu aktīva dzīvesveida cienītāju aicina piedalīties Velo – foto orientēšanās sacensībās Uzmin pedāli.

Dalībnieku reģistrēšanās notiks Limbažu Lielezera pludmalē, Lielezera ielā 14, no plkst. 10.00 līdz 10.40. Sacensību starts plkst. 11:00 – finišs no 15.00.
Maksimālais dalībnieku skaits komandā – pieci, bet ne mazāks par diviem, kurām ir velosipēdista vai autovadītāja tiesības.

Velosipēdam jābūt nokomplektētam atbilstoši CSN prasībām. Sacensību maršruta aptuvenais garums ir 20 km. Sacensību laikā komandai jāatrod kartē atzīmētu kontrolpunktu (KP) un vienam vai vairākiem dalībniekiem ir pie tā jānofotografējas.

Komandu pieteikumi jāiesniedz līdz 13. septembrim plkst. 15.00, aizpildot anketu.

Dalības maksa ir 7 eiro no komandas.

Nolikums pieejams šeit.

Vakara laivu brauciens Bauska–Mežotne

Svētdienas vakarā aicinām doties laivu braucienā pretī rietošajai saulei no Bauskas līdz Mežotnei. Pa ceļam pieturēsim pie Bauskas pils, apskatīsim Ziedoņa un Jumpravmuižas dolomīta klintis, bijušo Kaļķu cepli un līdz ar saulrietu sasniegsim Mežotnes pili, kurai pretējā krastā – senajā ostā pie Mežotnes pilskalna laivu brauciens būs galā.

16:00 tikšanās pie gājēju tilta pār Mūsu Bauskas pusē. Piekļūstams no Pionieru ielas gala.
16.05 autovadītāji izbrauc uz Mežotnes pilskalnu novietot tur automašīnas
16.20 automašīnu novietošana pie Mežotnes pilskalna
16.25–16.40 autovadītāji ar organizatoru transportu tiek nogādāti laivu brauciena sākumpunktā
16.40–16.50 laivu braukšanas tehniskā un drošības instruktāža
16.50–17.00 kāpjam laivās un sākam laivu braucienu
ap 21.00 finišs pie Mežotnes pilskalna

Pieteikšanās laivu braucienam notiek aizpildot pieteikuma anketu.

Dalības maksa ar laivas nomu šajā braucienā ir 30 eiro par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.

Dalības maksa maksājama ar pārskaitījumu vai skaidrā naudā uz vietas.

Maršruta garus ir 12 km, kas, ieskaitot atpūtas pauzi, aizņems ~4 stundas.


Pievienot komentāru

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu.

Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta

Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta.

Cīņa ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī. Rīko kampaņu, lai palīdzētu cietušajiem

Nereti cietušajiem trūkst iedrošinājuma vai vajadzīgās informācijas par viņu tiesībām, par to, kur doties un saņemt palīdzību.

Kalnmeieram neesot reputācijas traipu. AT plēnums neatlaiž ģenerālprokuroru

Lai gan no Tieslietu ministrijas izskanējuši skaļi iebildumi par Kalnmeiera atbilstību amatam, Augstākās tiesas plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik neesot saskatāms pamats ģenerālprokurora atlaišanai.

Rīgas domes koalīcijas sakašķējas, lemjot par priekšlikumiem pašvaldības budžetam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien, 18.oktobrī, izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.

Vispārējais valdības budžeta deficīts Latvijā 214,3 miljoni eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018.gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no IKP, un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018.gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP.

Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē.

Pūce lūdz Ģenerālprokuratūrai izvērtēt Rīgas domes rīcību, lemjot nepiedzīt zaudējumus no bijušās Rīgas satiksmes valdes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību saistībā ar lēmumu nepiedzīt zaudējumus no bijušajiem SIA Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Slepkavības, narkotikas, cilvēku tirdzniecība. Meklē Eiropā meklētākās noziedznieces, arī Latvijas pilsoni

Kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm, tostarp Angeļinai Sacjukai no Latvijas.

Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem Brexit scenārijiem, un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, mudina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļko, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Nedēļas nogalē Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Nausēdas prezidentūras pirmās 100 dienas: Ne kļūdu, ne uzlabojumu

Oktobra vidū aprit 100 dienas, kopš Lietuvas prezidents Gitans Nausēda stājies amatā. Gan viņa atbalstītāji, gan kritiski analītiķi piekrīt – prezidentam kāja līdz šim nav paslīdējusi.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānija un Eiropas Savienība panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC. «Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 472 mazāk. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek noslēgts 13 tūkstoši laulību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->