bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 21.09.2019 | Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ceļojums ar dzejniekiem, Uzmin pedāli un vakara laivu brauciens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē gaidāmi vairāki pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt laiku gan dabā, gan iekštelpās — kas nu kuram tuvāks! Piektdien, 13.septembrī, Ziepniekkalnā, Rīgā, Dzejas dienu ietvaros varēs doties Ceļojumā ar dzejniekiem. Savukārt sestdien ar tematisku pastaigu būs iespēja iepazīt Raiņa un Aspazijas mīlestības vietas Jūrmalā. Taču svētdien Limbažu Lielezera pludmalē norisināsies foto orientēšanās uz velosipēdiem – Uzmin pedāli.

PIEKTDIEN, 13.septembrī

 

Rīgā: Ceļojums ar dzejniekiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tradicionālo Dzejas dienu ietvaros varēs doties ikgadējā Ceļojumā ar dzejniekiem – 14.septembrī, plkst. 12.00 27.trolejbusa pieturā Graudu ielā!

Ceļojumā piedalās dzejnieki: Eduards Aivars (Aivars Eipurs), Pēteris Draguns, Inga Gaile, Semjons Haņins, Marija Luīze Meļķe, Inga Pizāne, Toms Treibergs, Arvis Viguls, Krišjānis Zeļģis, Henriks Eliass Zēgners.

Festivāla programma skatāma šeit.

 

Baldonē: Ballīte ar Dj Richy Rich

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.septembrī plkst. 19.00 Baldones Dj Richy Rich, plašāk pazīstams kā Rihards Snikus, uzstāsies Vanagkalna estrādē. Rihards nodarbojas ar paralimpisko iejādi un rīkojot šo pasākumu vēlas pateikties saviem atbalstītājiem.

«Dārgie draugi, fani un mani atbalstītāji! Daudzi no jums man ir prasījuši, kad es beidzot uzstāšos Baldones estrādē kā dīdžejs. Tā diena beidzot tuvojas. Pie viena šī būs arī kā maza pateicība no manas puses tiem visiem neizsakāmi foršajiem cilvēkiem, kas pagājušo gadu ziedoja, lai es tiktu uz Pasaules čempionātu ASV.»

SESTDIEN, 14.septembrī

Jūrmalā: Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves/mīlestības vietām

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala) aicina 14.septembrī plkst. 10.00 ar tematisku pastaigu iepazīt Raiņa un Aspazijas mīlestības vietas Jūrmalā.

Aptuveni septiņu kilometru garajā pārgājienā tiks apskatīts Pēperkoku namiņš, kurā dzejnieki pavada pirmo mīlestības pilno vasaru, kopīgi celtā Jaundubultu vasarnīca, kura šī gada pavasarī tika atjaunota. Tālāk gar jūrmalu dosimies uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu – pēdējo kopīgo dzejnieku dzīvesvietu.

Satikšanās gājienam Pumpuru stacijā plkst. 10.00 (vilciens no Rīgas pienāk 09.59). Dalības maksa – 2 eiro (norēķināšanās muzeja kasē gājiena noslēgumā).

Pēc kafijas pauzes plkst. 14.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiks Tematiskā ekskursija Raiņa un Aspazijas vasarnīcas restaurācijas pieredze, kuru vadīs Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte. Dalība ekskursijā bez maksas.

 

Liepājā: Izstāde Otrā pasaules kara laika mode 1938–1945

Izstāde iepazīstina par Otrā pasaules kara laika modi, par laiku ar dramatiskiem notikumiem, kas skāra ikvienu. Izstādē skatāmi vēsturiskie tērpi no slavenā modes vēsturnieka un populārā televīzijas raidījumu vadītāja Aleksandra Vasiļjeva (Parīze, Francija) privātkolekcijas.

Līdz ar Otrā pasaules kara sākumu sievietēm bija jūtama tieksme apģērbu veidot praktiskāku, vīrišķīgāku, ar militāru siluetu. Tas atspoguļoja sabiedrības kopējo noskaņojumu un atbalstu karojošajiem tuviniekiem.
Jaunajā militārajā stilā apģērbā bija jaušamas detaļas, kas aizgūtas no armijas formastērpiem – modē bija metāla pogas, uzšūtas kabatas, siksnas un uzpleči. Tērpos kā aktualitāte ienāca uzsvērti pleci, kas izpaudās žakešu un mēteļu, kleitu un kostīmu polsteros.

Izstāde skatāma Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos K. Ukstiņa ielā 7/9.

Ieeja izstādē 3.00 eiro, bērniem līdz septiņu gadu vecumam – bez maksas.

Liepājas muzeja filiāle Liepāja okupāciju režīmos K. Ukstiņa ielā 7/9 ir atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00. Pirmdien, otrdien – slēgts.

Atvērto durvju diena Ventspils lidlaukā 2019

Atvērto durvju dienā Ventspils lidlaukā piedalīsies Latvijas armija (Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki), Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvalde, airBaltic Training, Airtraining.eu, kā arī vairāki privāto gaisa kuģu īpašnieki, informē organizatori.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīties tuvāk ar Zemessardzes 46.kājnieku bataljona ekipējumu un inventāru. Kā arī pasākumā būs iespējams apskatīt bezpilota gaisa kuģus – radio vadāmos lidmodeļus – un to lidojumu paraugdemonstrējumus.

Plānotā dienas programma:
09.00 – 10.50 – gaisa kuģu ierašanās.
11.00 – 13.00 – gaisa kuģu brīva apskate pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
11.00 – 13.00 – bezpilota gaisa kuģu apskate un paraugdemonstrējumi.
13.00 – 14.00 – savu rīcību aeromobilajās operācijās rādīs Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki.
14.00 – 19.00 – iepazīšanās jeb panorāmas lidojumi (lidmašīnas).

Ieeja bez maksas.

Carnikavas kaujām 100

Apvienība Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos ar Carnikavas novada domes atbalstu aicina piedalīties izglītojošajā, izzinošajā un izklaidējošajā pasākumā visai ģimenei.

Pasākuma laikā Carnikavas novadpētniecības centra viesiem būs iespēja:
• klausīties stāstu par 1919.gada notikumiem Latvijā un Carnikavā
• apskatīt vēsturiskos formas tērpus un artefaktus
• iejusties karavīra lomā un piedalīties frontes mākslas darbnīcā
• nogaršot tēju, kādu dzēra karavīri frontē

Pasākums notiks sestdien, 14.septembrī plkst. 13.00 Carnikavas Novadpētniecības centrā Jomas ielā 7.

Ieeja bez maksas.

 

SVĒTDIEN, 15.septembrī

 

Limbažos: Velo – foto orientēšanās sacensības Uzmin pedāli

Limbažu novada pašvaldības aģentūra ALDA, noslēdzot pludmales sezonu, 15.septembrī ikvienu aktīva dzīvesveida cienītāju aicina piedalīties Velo – foto orientēšanās sacensībās Uzmin pedāli.

Dalībnieku reģistrēšanās notiks Limbažu Lielezera pludmalē, Lielezera ielā 14, no plkst. 10.00 līdz 10.40. Sacensību starts plkst. 11:00 – finišs no 15.00.
Maksimālais dalībnieku skaits komandā – pieci, bet ne mazāks par diviem, kurām ir velosipēdista vai autovadītāja tiesības.

Velosipēdam jābūt nokomplektētam atbilstoši CSN prasībām. Sacensību maršruta aptuvenais garums ir 20 km. Sacensību laikā komandai jāatrod kartē atzīmētu kontrolpunktu (KP) un vienam vai vairākiem dalībniekiem ir pie tā jānofotografējas.

Komandu pieteikumi jāiesniedz līdz 13. septembrim plkst. 15.00, aizpildot anketu.

Dalības maksa ir 7 eiro no komandas.

Nolikums pieejams šeit.

Vakara laivu brauciens Bauska–Mežotne

Svētdienas vakarā aicinām doties laivu braucienā pretī rietošajai saulei no Bauskas līdz Mežotnei. Pa ceļam pieturēsim pie Bauskas pils, apskatīsim Ziedoņa un Jumpravmuižas dolomīta klintis, bijušo Kaļķu cepli un līdz ar saulrietu sasniegsim Mežotnes pili, kurai pretējā krastā – senajā ostā pie Mežotnes pilskalna laivu brauciens būs galā.

16:00 tikšanās pie gājēju tilta pār Mūsu Bauskas pusē. Piekļūstams no Pionieru ielas gala.
16.05 autovadītāji izbrauc uz Mežotnes pilskalnu novietot tur automašīnas
16.20 automašīnu novietošana pie Mežotnes pilskalna
16.25–16.40 autovadītāji ar organizatoru transportu tiek nogādāti laivu brauciena sākumpunktā
16.40–16.50 laivu braukšanas tehniskā un drošības instruktāža
16.50–17.00 kāpjam laivās un sākam laivu braucienu
ap 21.00 finišs pie Mežotnes pilskalna

Pieteikšanās laivu braucienam notiek aizpildot pieteikuma anketu.

Dalības maksa ar laivas nomu šajā braucienā ir 30 eiro par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.

Dalības maksa maksājama ar pārskaitījumu vai skaidrā naudā uz vietas.

Maršruta garus ir 12 km, kas, ieskaitot atpūtas pauzi, aizņems ~4 stundas.


Pievienot komentāru

Bildēs: Pasaule vienojas klimata aizsardzībai

Piektdien daudzviet pasaulē ar sevišķi lielu aktivitāti norisinās iknedēļas protesta akcija Piektdiena nākotnei. ko aizsākuši skolēni, lai panāktu, ka valstu valdības un ietekmīgu uzņēmumu vadītāji sāk iestāties pret siltumnīcefekta gāzu izplūdēm.

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->