bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.12.2019 | Vārda dienas: Hanna, Jana, Johanna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Kazāka koncerts, pārgājiens saullēktā un Tēva dienas gājiens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Septembris ir sācies ne tikai ar siltu un labu laiku, bet arī ar dažādiem pasākumiem gan iekštelpās, gan dabā. Piektdien, 6.septembrī, ikviens ar komandu ir aicināts uz Kuldīgu, kur norisināsies Prāta spēles, kurās ikviena komanda varēs izvēlēties savām zināšanām atbilstošu jautājumu grūtības pakāpi. Savukārt sestdien Kazdangā norisināsies vērienīgie Parka svētki, bet Alsungā varēs klausīties Kārļa Kazāka mūzikā. Nedēļas nogales noslēgumā – svētdien – ir iespēja doties pārgājienā pa Ķemeru purva laipu, lai sagaidītu saullēktu. Tāpat svētdien norisināsies nu jau ikgadējais Tēva dienas gājiens no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam.

 

PIEKTDIEN, 6.septembrī

 

Kuldīgā: Prāta spēles

Kuldīgas Jauniešu mājās, kas atrodas Jelgavas ielā 26, Kuldīgā no plkst. 18.30 līdz 20.30 norisināsies Prāta spēles.

Kā skaidro organizatori, Prāta spēles ir izzinoša komandu spēle, kuras norisi nosaka spēles dalībnieki. «Jūs paši varēsiet izvēlēties savas stiprākās tēmas. Tas nozīmē, ka spēle var būt no viegli izklaidējošas līdz sarežģītai un pat vislielākajam erudītam nāksies aizdomāties.»

Lai piedalītos:

– jāizveido komanda ar 4–6 dalībniekiem
– jāreģistrējas mājaslapā www.prataspeles.lv

Dalība ir bez maksas.

 

SESTDIEN, 7.septembrī

 

Kazdangā: Parka svētki

Kazdangas Parka svētki 2019 norisināsies sestdien, 7.septembrī visas dienas garumā, sākot ar makšķerēšanas sacensībām no agra rīta līdz pat zaļumballei vēlā vakarā.

Kazdangas Parka svētkos būs gan tirgus, gan foto orientēšanās, gan volejbola sacensības, kā arī pašdarbnieku teātra izrāde un daudz citu aktivitāšu. Ieeja uz dienas pasākumiem bez maksas.

Vakara noslēgumā – svētku balle ar grupu Galaktika. Ieeja – 5 eiro.

Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties šeit.

 

Alsungā: Kārļa Kazāka koncerts

Tējnīcā Sapņotava, kas atrodas Skolas ielā 11a, Alsungā, norisināsies koncerts mierīgās rudens noskaņās, ko radīs Kārlis Kazāks. Koncerta sākums plkst. 20.00.

«Iespējams, ka pirmo reizi tu mani uz skatuves sastapi 1994.gadā. Bet var gadīties, ka toreiz tevis vēl nebija.
Vai ir kāda nozīme tam, cik albumus esmu ierakstījis un kādās grupās esmu spēlējis? Manuprāt, nozīme ir tam, ko tu izdari ar mūziku, kas caur mani ir nonākusi pie tevis,» saka pats Kazāks.

 

Daugavpilī: Jauniešu festivāls Artišoks 2019

Artišoks ir lielākais jauniešu festivāls Daugavpilī, ko organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa, pauž paši organizatori.

Jauniešu festivāls ir kļuvis par vienu no Daugavpils pilsētas vizītkartēm, jo tajā piedalās ne tikai jaunieši no Daugavpils, bet arī viesi no citām Latvijas pilsētām un valstīm. Šogad festivāls norisināsies, kā ierasts, gada pirmajā septembra sestdienā – 7.septembrī no plkst. 15.00 līdz 22.00. Pasākums notiks Daugavpils Dubrovina parkā.

Organizatori sola, ka šogad festivālā būs daudz pārsteigumu.

 

SVĒTDIEN, 8.septembrī

 

Tēva dienas gājiens un festivāls 2019

Jau septīto gadu Rīgā notiks Tēva dienai veltīts gājiens un festivāls, ko ik gadu apmeklē tūkstošiem ģimeņu no visas Latvijas, atzīmē organizatori.

Tēva dienas gājiens svētdien, 8.septembrī, no Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 12.00 un noslēgsies Vērmanes dārzā pie skatuves, kur notiks svētku svinīga atklāšana un koncerts.

Skatuves programmā iekļautie priekšnesumi ir tādi, lai būtu aizraujoši kā ģimenes pašiem mazākajiem, tā pusaudžiem, kā mammai un tētim, tā arī vecvecākiem. Svētki Vērmanes dārzā norisināsies līdz pat plkst. 17.00.

Ieeja bez maksas.

Ķemeros: Saullēkta pārgājiens

Ideja ir piedāvāt aktīviem cilvēkiem uzsākt dienu ar iedvesmojošu pastaigu pa Ķemeru Nacionālā parka Lielā purva laipu, uzzināt interesantu informāciju par purva un tā iemītnieku dzīvi un gūt jaunu iedvesmu varoņdarbiem, pauž biedrības Dabas draugi dibinātājs un gājiena organizators Arvis Ozoliņš.

Tikšanās vietas pārgājiena dalībniekiem: plkst. 4.55 CircleK uz Čaka un Pērnavas stūra, plkst. 4.55 CircleK uz Zirņu un Valdemāra stūra, plkst. 5.00 CircleK pie Rīgas Pils (pie Vanšu tilta) un plkst. 5.40 Slokas CircleK (uz Ventspils šosejas starp Sloku un Ķemeriem), no kurienes visi brauks kopā, lai nokļūtu pārgājiena sākumpunktā.

Saullēkta pārgājiens tiek organizēts pa koka dēļu laipu. Arvis Ozoliņš pārgājiena laikā dalīsies ar dažādiem stāstiem par purva dzīvi.

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 11.00, pilni iedvesmas jauniem varoņdarbiem! Aicināti piebiedroties dabas draugi no visas Latvijas!

Dalības maksa: 13 eiro

Papildu izmaksas: 15 eiro ceļa nauda, privātā auto izmaksas, vieglas brokastis CircleK stacijā, silta tēja, kafija termosā, našķi mugursomā.

Pieteikšanās un jautājumi: Arvis.Ozolins@gmail.com vai zvani 29372787


Pievienot komentāru

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!