bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.09.2019 | Vārda dienas: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Kazāka koncerts, pārgājiens saullēktā un Tēva dienas gājiens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Septembris ir sācies ne tikai ar siltu un labu laiku, bet arī ar dažādiem pasākumiem gan iekštelpās, gan dabā. Piektdien, 6.septembrī, ikviens ar komandu ir aicināts uz Kuldīgu, kur norisināsies Prāta spēles, kurās ikviena komanda varēs izvēlēties savām zināšanām atbilstošu jautājumu grūtības pakāpi. Savukārt sestdien Kazdangā norisināsies vērienīgie Parka svētki, bet Alsungā varēs klausīties Kārļa Kazāka mūzikā. Nedēļas nogales noslēgumā – svētdien – ir iespēja doties pārgājienā pa Ķemeru purva laipu, lai sagaidītu saullēktu. Tāpat svētdien norisināsies nu jau ikgadējais Tēva dienas gājiens no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam.

 

PIEKTDIEN, 6.septembrī

 

Kuldīgā: Prāta spēles

Kuldīgas Jauniešu mājās, kas atrodas Jelgavas ielā 26, Kuldīgā no plkst. 18.30 līdz 20.30 norisināsies Prāta spēles.

Kā skaidro organizatori, Prāta spēles ir izzinoša komandu spēle, kuras norisi nosaka spēles dalībnieki. «Jūs paši varēsiet izvēlēties savas stiprākās tēmas. Tas nozīmē, ka spēle var būt no viegli izklaidējošas līdz sarežģītai un pat vislielākajam erudītam nāksies aizdomāties.»

Lai piedalītos:

– jāizveido komanda ar 4–6 dalībniekiem
– jāreģistrējas mājaslapā www.prataspeles.lv

Dalība ir bez maksas.

 

SESTDIEN, 7.septembrī

 

Kazdangā: Parka svētki

Kazdangas Parka svētki 2019 norisināsies sestdien, 7.septembrī visas dienas garumā, sākot ar makšķerēšanas sacensībām no agra rīta līdz pat zaļumballei vēlā vakarā.

Kazdangas Parka svētkos būs gan tirgus, gan foto orientēšanās, gan volejbola sacensības, kā arī pašdarbnieku teātra izrāde un daudz citu aktivitāšu. Ieeja uz dienas pasākumiem bez maksas.

Vakara noslēgumā – svētku balle ar grupu Galaktika. Ieeja – 5 eiro.

Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties šeit.

 

Alsungā: Kārļa Kazāka koncerts

Tējnīcā Sapņotava, kas atrodas Skolas ielā 11a, Alsungā, norisināsies koncerts mierīgās rudens noskaņās, ko radīs Kārlis Kazāks. Koncerta sākums plkst. 20.00.

«Iespējams, ka pirmo reizi tu mani uz skatuves sastapi 1994.gadā. Bet var gadīties, ka toreiz tevis vēl nebija.
Vai ir kāda nozīme tam, cik albumus esmu ierakstījis un kādās grupās esmu spēlējis? Manuprāt, nozīme ir tam, ko tu izdari ar mūziku, kas caur mani ir nonākusi pie tevis,» saka pats Kazāks.

 

Daugavpilī: Jauniešu festivāls Artišoks 2019

Artišoks ir lielākais jauniešu festivāls Daugavpilī, ko organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa, pauž paši organizatori.

Jauniešu festivāls ir kļuvis par vienu no Daugavpils pilsētas vizītkartēm, jo tajā piedalās ne tikai jaunieši no Daugavpils, bet arī viesi no citām Latvijas pilsētām un valstīm. Šogad festivāls norisināsies, kā ierasts, gada pirmajā septembra sestdienā – 7.septembrī no plkst. 15.00 līdz 22.00. Pasākums notiks Daugavpils Dubrovina parkā.

Organizatori sola, ka šogad festivālā būs daudz pārsteigumu.

 

SVĒTDIEN, 8.septembrī

 

Tēva dienas gājiens un festivāls 2019

Jau septīto gadu Rīgā notiks Tēva dienai veltīts gājiens un festivāls, ko ik gadu apmeklē tūkstošiem ģimeņu no visas Latvijas, atzīmē organizatori.

Tēva dienas gājiens svētdien, 8.septembrī, no Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 12.00 un noslēgsies Vērmanes dārzā pie skatuves, kur notiks svētku svinīga atklāšana un koncerts.

Skatuves programmā iekļautie priekšnesumi ir tādi, lai būtu aizraujoši kā ģimenes pašiem mazākajiem, tā pusaudžiem, kā mammai un tētim, tā arī vecvecākiem. Svētki Vērmanes dārzā norisināsies līdz pat plkst. 17.00.

Ieeja bez maksas.

Ķemeros: Saullēkta pārgājiens

Ideja ir piedāvāt aktīviem cilvēkiem uzsākt dienu ar iedvesmojošu pastaigu pa Ķemeru Nacionālā parka Lielā purva laipu, uzzināt interesantu informāciju par purva un tā iemītnieku dzīvi un gūt jaunu iedvesmu varoņdarbiem, pauž biedrības Dabas draugi dibinātājs un gājiena organizators Arvis Ozoliņš.

Tikšanās vietas pārgājiena dalībniekiem: plkst. 4.55 CircleK uz Čaka un Pērnavas stūra, plkst. 4.55 CircleK uz Zirņu un Valdemāra stūra, plkst. 5.00 CircleK pie Rīgas Pils (pie Vanšu tilta) un plkst. 5.40 Slokas CircleK (uz Ventspils šosejas starp Sloku un Ķemeriem), no kurienes visi brauks kopā, lai nokļūtu pārgājiena sākumpunktā.

Saullēkta pārgājiens tiek organizēts pa koka dēļu laipu. Arvis Ozoliņš pārgājiena laikā dalīsies ar dažādiem stāstiem par purva dzīvi.

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 11.00, pilni iedvesmas jauniem varoņdarbiem! Aicināti piebiedroties dabas draugi no visas Latvijas!

Dalības maksa: 13 eiro

Papildu izmaksas: 15 eiro ceļa nauda, privātā auto izmaksas, vieglas brokastis CircleK stacijā, silta tēja, kafija termosā, našķi mugursomā.

Pieteikšanās un jautājumi: Arvis.Ozolins@gmail.com vai zvani 29372787


Pievienot komentāru

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.

Igaunijā valsts valodu mācīs vilcienos uz Narvu

Igauņu valodas stundas vilcienā – ar šādu radošu iniciatīvu iecerēts sekmēt integrācijas procesu Igaunijā. Nodarbības gaidāmas dzelzceļa maršrutā, kas savieno Tallinu un Narvas pilsētu Krievijas pierobežā.

Brīvpusdienu apmaksā piedalīsies gan ministrija, gan pašvaldības

Valsts tomēr piedalīsies 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, liecina 13.septembrī valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Britu parlamenta spīkers sola neļaut Džonsonam pārkāpt likumu ar bezvienošanās Brexit 31.oktobrī

Lielbritānijas parlamenta priekšsēdētājs paudis gatavību grozīt kārtības rulli, lai nepieļautu, ka birtu premjerministrs panāk valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās 31.oktobrī, kas būtu pretrunā parlamenta lēmumiem ar likuma spēku.

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pieaugušas par 8,9% jeb 79 centiem

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga veselības un sociālās aprūpes nozarē – par 18%.

Sadarbības partneri izsaka pārmetumus valdībai par likumu neievērošanu budžeta izstrādē

Vairāki valdības sadarbības piektdien, 13.septembrī, pārmetuši Ministru kabinetam likumu neievērošanu 2020.gada budžeta izstrādes procesā.

Mazumtirgotāji Lietuvā izmanto algu pieaugumu cenu celšanai, vērtē ekonomists

Cenas Lietuvā 2019.gadā augušas divreiz ātrāk nekā pārējā eirozonā. Mazumtirgotājus celt cenas motivējusi iedzīvotāju pieaugošā rocība, vērtējis komercbankas ekonomists.

Latvijā pie atbildības sauc vīrieti, kas piedalījies bruņotā konfliktā Ukrainā

Apsūdzētajam vīrietim bijis nodoms piedalīties militārās operācijās nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā Ukrainas austrumos.

Ministru kabinets prioritārajiem pasākumiem sadala vairāk nekā 192 miljonus

Ministru kabinets piektdien, 13.septembrī, ārkārtas sēdē lēmis par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Prāgā demontēs Padomju karavadoņa pieminekli

Čehijas galvaspilsētā Prāgā pašvaldība nolēmusi noņemt un pārvietot pieminekli, kas veltīts Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika maršalam. Neraugoties saņemto uz kritiku no Krievijas, iecerēts tā vietā izveidot vispārīgākas nozīmes memoriālu.

Trim lielajām slimnīcām meklē padomes locekļus

Izsludina konkursu uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļu amatiem.

ECB stimulu programma ceļ Eiropas akciju cenas, kāpums arī Volstrītā

Eiropas akciju cenas pieaugušas pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nākusi klajā ar plašu ekonomikas stimulu programmu un pazeminājusi procentlikmes.

Igaunija veidos interneta diplomātijas departamentu, lai vairotu starptautisko ietekmi

Igaunijā, kur valsts iestādes lielu uzmanību pievērš datortehnoloģijām, Ārlietu ministrijas paspārnē iecerēts izveidot Kiberdiplomātijas departamentu. Tā uzdevums būs padarīt Igaunijas balsi dzirdamāku interneta jautājumos starptautiskajā vidē un organizācijās.

Patiesā labuma guvēja statuss uzņēmumā ne vienmēr nozīmē mantiskā labuma gūšanu

Tas, kurš tiek deklarēts kā uzņēmuma patiesā labuma guvējs, ne vienmēr ir persona, kas mantiski stāv pašās ķēdes beigās un gūst mantisko labumu no kompānijām.

Rīgas dome sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem sadalījusi pilsētas teritorijas

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome «sadalījusi» arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, pavēstījis Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Spānijā pēkšņi plūdi prasa upurus

Vairākās Spānijas daļās ciklons atnesis spēcīgas lietusgāzes, plūdus un viesuļvētru. Dabas katastrofas prasījušas ne mazāk kā divu cilvēku dzīvības.

Tieslietu ministrija uzstāj uz ieslodzījuma vietu uzlabošanu

Valdībai skatot jautājumu par 2020.gada valsts budžeta izdevumiem prioritārajiem pasākumiem, Tieslietu ministrija nemainīs savu nostāju jautājumā par Liepājas cietuma celtniecības projekta īstenošanu jau no nākamā gada.

Brīvdienās būs rudenīgi lietains un vēss laiks

Piektdien, 13.septembrī, laika apstākļus vēl noteiks plaša ciklona dienvidu mala un Latvijai pāri virzīsies plaša lietus un mākoņu zona. Daudzviet līs, dienā vietām nokrišņu daudzums pārsniegs pat 10-15 mm, kā arī lokāli iespējams pērkons, krusa.

Konceptuāli atbalsta liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus

Pašvaldībām plānots noteikt liegumu dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, paredz komisijas konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi.

Lietuvas Seima papildvēlēšanās «auksta duša» sociāldemokrātu līderim un valdošai partijai

Lietuvā aizvadīta Seima papildvēlēšanu pirmā kārta. Kopumā balsojums parādījis, ka sarūk iedzīvotāju atbalsts valdošai Zemnieku un zaļo savienībai, bet sociāldemokrātu nometnē varas pozīcijas sašūpotas līderim Gintautam Paluckam.

Eiropa kopā ar PVO iesaistās cīņā par to, lai veicinātu izpratni par vakcīnu priekšrocībām

Uzticēšanās trūkuma dēļ ievērojami mazinās vakcinācijas aptvērums, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, un tā rezultātā pieaug slimības uzliesmojumu skaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->