Maršruts nedēļas nogalei: Klaviermūzikas vakars, Putnu vērošanas dienas un galda spēļu vakars

Zelta rudenī pa čaukstošu lapu piebirušiem ceļiem var doties uz visdažādākajiem pasākumiem, kas dos iespēju pirmo oktobra nedēļas nogali pavadīt, kā sirdij tīkamāk. Jau piektdien, 4.oktobrī, grupa Pienvedēja Piedzīvojumi svinēs 25 gadu jubileju ar koncertu, kurā grupa sola izpildīt visus lielākos hitus, kas radīti 25 gadu pastāvēšanas laikā. Sestdien un svētdien Ķemeru nacionālajā parkā ikviens aicināts uz Putnu vērošanas dienām, kuru laikā notiks gan dažādas darbnīcas, gan ekskursijas, kuru laikā dabas pētnieki pastāstīs par putni migrācijas īpatnībām un citiem dabas noslēpumiem. Savukārt svētdien ir iespēja noslēgt nedēļas nogali visai kulturālā gaisotnē, dodoties uz Jelgavu, kur Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris izrādīs Vladimira Gurkina lugas Mīlestība un baloži iestudējumu.

 

PIEKTDIEN, 4.oktobrī

 

Daugavpilī: Divu jaunu izstāžu atklāšanas Rotko centrā

Šo piektdien, 4.oktobrī, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā pēc divu nedēļu intensīva darba studijās tiks atklāta 15.starptautiskā glezniecības simpozija Mark Rothko 2019 grupas izstāde un mākslinieka Māra Uldriķa personālizstāde Kompozīcijas, informē mākslas centrā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu zālē tiks atklāta Liepājas mākslinieka Māra Uldriķa (1939–2018) personālizstāde Kompozīcijas. Māris Uldriķis mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā un studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Mākslinieka izpratne un talants atklājas šķietami vienkāršās un lakoniskās kompozīcijās. Kompozīciju kopums rada filozofisku pārdomu caurstrāvotu vienotību. Nemitīgie plastiskuma un cilvēka psiholoģiskā stāvokļa atklāsmes veidu meklējumi māksliniekam rezultējās izcilos pašportretos, kas ir vēl viens viņa mākslinieciskās izcilības apliecinājums.

Abas izstādes Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas līdz šī gada 3.novembrim. Vairāk par izstādēm varat lasīt šeit.

 

Rīgā: Grupas Pienvedēja Piedzīvojumi 25 gadu jubilejas koncerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Grupa Pienvedēja Piedzīvojumi šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Grupas jaunākais singls Viss kārtībā no jaunā albuma, kurš klajā nāks rudenī, jau nodots klausītāju vērtējumam.

Šī gada 4.oktobrī plkst. 20.00 grupa ielūdz visus uz koncertu jaunajā koncertzālē Hanzas Perons Rīgā, Hanzas ielā 16A. Koncertā tiks atskaņotas pilnīgi visas dziesmas no jaunā albuma un arī grupas lielākie hiti, kas radīti 25 gadu pastāvēšanas laikā.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 5.oktobrī

 

Ķemeru Nacionālajā parkā putnu dienās aicina vērot rudens migrāciju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dabas aizsardzības pārvalde šajā nedēļas nogalē – 5. un 6.oktobrī – aicina dabas draugus uz Ķemeru Nacionālo parku (ĶNP), kur vairākos pasākumos Eiropas Putnu vērošanas dienu ietvaros varēs būt klāt putnu rudens migrācijā.

Ķemeru Nacionālajā parkā šajā laikā jau tradicionāli notiks vairākas ekskursijas un radošās darbnīcas.

Sestdien, 5.oktobrī no plkst. 9.00 līdz 13.00, kā arī no plkst. 14.00 līdz 18.00 notiks putnu vērošanas ekskursijas ar autobusu uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām ornitologa Dmitrija Boiko vadībā. Ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra Meža māja dabas izglītības darba speciālistei Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

Ķemeru Meža mājā sestdien no plkst. 11.00 līdz 15.00 notiks radošās darbnīcas un varēs spēlēt spēles par putniem.

Savukārt no plkst. 18.00 līdz tumsas iestāšanās brīdim notiks migrējošo zosu vērošana dažādās Ķemeru Nacionālā parka vietās. Pasākumā mazās grupiņās pieredzējušu speciālistu vadībā varēs vērot zosu barus, kas nolaižas uz nakts atpūtu ĶNP mitrājos, nosakot un pierakstot zosu baru lielumu un lidošanas virzienu. Pulcēšanās pasākumam – pie dabas izglītības centra Meža māja. Pēc pasākuma paredzēta kopīga tējas malkošana pie kamīna. dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra Meža māja vadītājai Agnesei Balandiņai pa tālruni 26424972.

Svētdien, 6.oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks putnu vērošana no putnu torņa Kaņiera ezera Riekstu pussalā ornitologa Viestura Vintuļa vadībā. Pieteikšanās nav nepieciešama, nokļūšana ar personīgo transportu.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

 

Kuldīgā: Rudens lustes Hercoga Jēkaba gadatirgū

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 5.oktobrī, no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums – desmitais Hercoga Jēkaba gadatirgus.

Gadatirgus lustes Pilsētas dārzā sāksies pusdienlaikā ar tradicionālo lielgabala zalvi. Četras stundas tirgus placī visapkārt skanēs, rībēs, kūpēs, smaržos, burbuļos, blēs, īdēs un kladzinās. Rati, galdi, plaukti, kastes un kurvji līdz malām būs piekrauti ar ēdamiem, dzeramiem, pašu audzētiem un ražotiem lauku labumiem. Tirgus ķēķī saimnieces pārsteigs ar pannās, kannās, toveros un katlos uz vietas gatavotiem saldiem, sāļiem, skābiem, asiem, rūgtiem un sīviem gardumiem.

Kulturālo kartupeļu placī varēs lasīt, zīmēt, ēst, klausīties, izspēlēt un iegādāties kartupeļus, bet hercoga manufaktūrās grebs, kals, pīs un vīs, gravā lidos cirvji un bultas, durvis būs vērusi Medību pils. Mazie pavalstnieki griezīsies karuselī un iemēģinās roku rudens šeptēs, neizpaliks arī pārsteigumi, spēles, rotaļas un jampadrači. Ar jestriem meldiņiem priecēs vismaz trīs kapelu spēlmaņi.

Daudz būs arī tuvu un tālu braukušu tirgotāju – lielā dižandele norisināsies Kalna ielā, Skolas ielā, Baznīcas ielā un Liepājas ielā. Tirdziņā piedalīsies amatnieki un amatu pratēji, tautas lietišķās mākslas studijas, mākslinieki un individuālie meistari, ekoloģiski tīru un Latvijā audzētu pārtikas produktu ražotāji, našķu un saldumu tirgotāji.

Plašāk par pasākumiem varat lasīt šeit.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Liepājā: Galda spēļu vakars

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vakari paliek tumšāki un vēsāki, kas nozīmē – jāsāk domāt par to, kā interesanti pavadīt laiku kādā siltākā vietā. Tādēļ Coworking Liepaja biedrs Jānis Eizengrauds rīko galda spēļu vakaru, uz kuru aicināts ikviens interesents.

Organizatori aicina: «Lai viss notiktu foršāk, reģistrējies, aizpildot šo anketu

Galda spēļu vakars notiks sestdien, 5.oktobrī, plkst. 18.00 Coworking Liepaja telpās, Vecajā Ostmalā 24, 4.stāvā.

Tāpat organizatori norāda, ka dalības maksa ir simboliska – 2 eiro.

 

Daugavpilī: Klaviermūzikas vakars ar pianistu Arvīdu Brensonu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tāpat sestdien, 5.oktobrī, plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks bezmaksas klaviermūzikas vakars, kurā uzstāsies pianists, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas absolvents Arvīds Brensons. Mākslinieks atskaņos pasaules un latviešu mūzikas klasiku.

Arvīda Brensona koncertprogrammā, kas ilgst vienu stundu, ir iekļauti dažādu komponistu skaņdarbi. Tā ir gan latviešu klasiskā mūzika, gan krievu, austriešu, vācu un citu tautu mūzika. Pārstāvēti tādi izcili komponisti kā J. Mediņš, P. Barisons, P. Čaikovskis, V. A. Mocarts, J. S. Bahs un citi.

Ieeja pasākumā – bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

No Iecavas: Vienas dienas pārgājiens Milzukalna apkārtnē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iecavas novada pašvaldība piedāvā doties vienas dienas pārgājienā pa Milzukalna apkārtni. Tikšanās – plkst. 9.00 pie Iecavas kultūras nama.

No plkst. 10.30 līdz 15.30 – pārgājiens;
Plkst. 15.30 – mājupceļš no Tukuma;
Ap plkst. 17.00 – atgriešanās Iecavā.

Dalībniekiem tiks nodrošināts bezmaksas pašvaldības transports uz pasākumu un atpakaļ.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots. Ja pieprasījums būs liels, priekšroka tiks dota tiem, kas vēl nav piedalījušies pārgājienā

Pieteikšanās un plašāka info šeit.

 

SVĒTDIEN, 6.oktobrī

 

Straupē: tirdziņā būs ko redzēt, būs ko satikt, būs ko nogaršot

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Straupes Lauku labumu tirdziņā vecajā Zirgu pastā svētdien, 6.oktobrī, norisināsies mazo zemnieku un ražotāju atbalstam veltīta diena.

Biedrība Slow Food Straupe kopā ar Latvijas šefpavāru Slow Food Aliansi (Ēriks Dreibants, Mārtiņš Sirmais u.c.) rīkos neparastu pasākumu ar vēlmi ietekmēt Eiropas līmeņa politiskos lēmumus.

Akcija Good Food Good Farming oktobrī notiek vairākās Eiropas valstīs, par par visas Baltijas norises vietu izraudzīts Straupes Lauku labumu tirdziņš – vairāk par to var uzzināt šeit.

Tirdziņā tiks rīkotas vairākas darbnīcas, ko vadīs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pavāri, kuri gatavos ēdienus no vietējo zemnieku sagādātajiem produktiem. Darbosies arī Straupes pamatskolas audzēkņu radītā garšu darbnīca.

 

Jelgavā: Izrāde Mīlestība un baloži

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris svētdien, 6.oktobrī, plkst. 16.00 aicina uz Vladimira Gurkina lugas Mīlestība un baloži iestudējumu.

Izrādes notikumi risinās 20. gadsimta 70.–80.gados, un tās moto ir: Mīlestība, vēlēšanās būt kopā ar mīļoto cilvēku, būt daļai no ģimenes – tā ir vislielākā vērtība un ieguvums.

Izrādes režisors ir Arvids Matisons.

Biļetes (3.00, 4.00 un 5.00 eiro) var iegādāties Jelgavas Kultūras namā, Biļešu paradīze kasēs un mājaslapā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas