bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 16.10.2019 | Vārda dienas: Daiga, Dinārs, Dinija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Klaviermūzikas vakars, Putnu vērošanas dienas un galda spēļu vakars

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Zelta rudenī pa čaukstošu lapu piebirušiem ceļiem var doties uz visdažādākajiem pasākumiem, kas dos iespēju pirmo oktobra nedēļas nogali pavadīt, kā sirdij tīkamāk. Jau piektdien, 4.oktobrī, grupa Pienvedēja Piedzīvojumi svinēs 25 gadu jubileju ar koncertu, kurā grupa sola izpildīt visus lielākos hitus, kas radīti 25 gadu pastāvēšanas laikā. Sestdien un svētdien Ķemeru nacionālajā parkā ikviens aicināts uz Putnu vērošanas dienām, kuru laikā notiks gan dažādas darbnīcas, gan ekskursijas, kuru laikā dabas pētnieki pastāstīs par putni migrācijas īpatnībām un citiem dabas noslēpumiem. Savukārt svētdien ir iespēja noslēgt nedēļas nogali visai kulturālā gaisotnē, dodoties uz Jelgavu, kur Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris izrādīs Vladimira Gurkina lugas Mīlestība un baloži iestudējumu.

 

PIEKTDIEN, 4.oktobrī

 

Daugavpilī: Divu jaunu izstāžu atklāšanas Rotko centrā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šo piektdien, 4.oktobrī, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā pēc divu nedēļu intensīva darba studijās tiks atklāta 15.starptautiskā glezniecības simpozija Mark Rothko 2019 grupas izstāde un mākslinieka Māra Uldriķa personālizstāde Kompozīcijas, informē mākslas centrā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu zālē tiks atklāta Liepājas mākslinieka Māra Uldriķa (1939–2018) personālizstāde Kompozīcijas. Māris Uldriķis mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā un studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Mākslinieka izpratne un talants atklājas šķietami vienkāršās un lakoniskās kompozīcijās. Kompozīciju kopums rada filozofisku pārdomu caurstrāvotu vienotību. Nemitīgie plastiskuma un cilvēka psiholoģiskā stāvokļa atklāsmes veidu meklējumi māksliniekam rezultējās izcilos pašportretos, kas ir vēl viens viņa mākslinieciskās izcilības apliecinājums.

Abas izstādes Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas līdz šī gada 3.novembrim. Vairāk par izstādēm varat lasīt šeit.

 

Rīgā: Grupas Pienvedēja Piedzīvojumi 25 gadu jubilejas koncerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Grupa Pienvedēja Piedzīvojumi šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Grupas jaunākais singls Viss kārtībā no jaunā albuma, kurš klajā nāks rudenī, jau nodots klausītāju vērtējumam.

Šī gada 4.oktobrī plkst. 20.00 grupa ielūdz visus uz koncertu jaunajā koncertzālē Hanzas Perons Rīgā, Hanzas ielā 16A. Koncertā tiks atskaņotas pilnīgi visas dziesmas no jaunā albuma un arī grupas lielākie hiti, kas radīti 25 gadu pastāvēšanas laikā.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 5.oktobrī

 

Ķemeru Nacionālajā parkā putnu dienās aicina vērot rudens migrāciju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dabas aizsardzības pārvalde šajā nedēļas nogalē – 5. un 6.oktobrī – aicina dabas draugus uz Ķemeru Nacionālo parku (ĶNP), kur vairākos pasākumos Eiropas Putnu vērošanas dienu ietvaros varēs būt klāt putnu rudens migrācijā.

Ķemeru Nacionālajā parkā šajā laikā jau tradicionāli notiks vairākas ekskursijas un radošās darbnīcas.

Sestdien, 5.oktobrī no plkst. 9.00 līdz 13.00, kā arī no plkst. 14.00 līdz 18.00 notiks putnu vērošanas ekskursijas ar autobusu uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām ornitologa Dmitrija Boiko vadībā. Ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra Meža māja dabas izglītības darba speciālistei Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

Ķemeru Meža mājā sestdien no plkst. 11.00 līdz 15.00 notiks radošās darbnīcas un varēs spēlēt spēles par putniem.

Savukārt no plkst. 18.00 līdz tumsas iestāšanās brīdim notiks migrējošo zosu vērošana dažādās Ķemeru Nacionālā parka vietās. Pasākumā mazās grupiņās pieredzējušu speciālistu vadībā varēs vērot zosu barus, kas nolaižas uz nakts atpūtu ĶNP mitrājos, nosakot un pierakstot zosu baru lielumu un lidošanas virzienu. Pulcēšanās pasākumam – pie dabas izglītības centra Meža māja. Pēc pasākuma paredzēta kopīga tējas malkošana pie kamīna. dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot dabas izglītības centra Meža māja vadītājai Agnesei Balandiņai pa tālruni 26424972.

Svētdien, 6.oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks putnu vērošana no putnu torņa Kaņiera ezera Riekstu pussalā ornitologa Viestura Vintuļa vadībā. Pieteikšanās nav nepieciešama, nokļūšana ar personīgo transportu.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

 

Kuldīgā: Rudens lustes Hercoga Jēkaba gadatirgū

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 5.oktobrī, no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums – desmitais Hercoga Jēkaba gadatirgus.

Gadatirgus lustes Pilsētas dārzā sāksies pusdienlaikā ar tradicionālo lielgabala zalvi. Četras stundas tirgus placī visapkārt skanēs, rībēs, kūpēs, smaržos, burbuļos, blēs, īdēs un kladzinās. Rati, galdi, plaukti, kastes un kurvji līdz malām būs piekrauti ar ēdamiem, dzeramiem, pašu audzētiem un ražotiem lauku labumiem. Tirgus ķēķī saimnieces pārsteigs ar pannās, kannās, toveros un katlos uz vietas gatavotiem saldiem, sāļiem, skābiem, asiem, rūgtiem un sīviem gardumiem.

Kulturālo kartupeļu placī varēs lasīt, zīmēt, ēst, klausīties, izspēlēt un iegādāties kartupeļus, bet hercoga manufaktūrās grebs, kals, pīs un vīs, gravā lidos cirvji un bultas, durvis būs vērusi Medību pils. Mazie pavalstnieki griezīsies karuselī un iemēģinās roku rudens šeptēs, neizpaliks arī pārsteigumi, spēles, rotaļas un jampadrači. Ar jestriem meldiņiem priecēs vismaz trīs kapelu spēlmaņi.

Daudz būs arī tuvu un tālu braukušu tirgotāju – lielā dižandele norisināsies Kalna ielā, Skolas ielā, Baznīcas ielā un Liepājas ielā. Tirdziņā piedalīsies amatnieki un amatu pratēji, tautas lietišķās mākslas studijas, mākslinieki un individuālie meistari, ekoloģiski tīru un Latvijā audzētu pārtikas produktu ražotāji, našķu un saldumu tirgotāji.

Plašāk par pasākumiem varat lasīt šeit.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Liepājā: Galda spēļu vakars

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vakari paliek tumšāki un vēsāki, kas nozīmē – jāsāk domāt par to, kā interesanti pavadīt laiku kādā siltākā vietā. Tādēļ Coworking Liepaja biedrs Jānis Eizengrauds rīko galda spēļu vakaru, uz kuru aicināts ikviens interesents.

Organizatori aicina: «Lai viss notiktu foršāk, reģistrējies, aizpildot šo anketu

Galda spēļu vakars notiks sestdien, 5.oktobrī, plkst. 18.00 Coworking Liepaja telpās, Vecajā Ostmalā 24, 4.stāvā.

Tāpat organizatori norāda, ka dalības maksa ir simboliska – 2 eiro.

 

Daugavpilī: Klaviermūzikas vakars ar pianistu Arvīdu Brensonu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tāpat sestdien, 5.oktobrī, plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks bezmaksas klaviermūzikas vakars, kurā uzstāsies pianists, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas absolvents Arvīds Brensons. Mākslinieks atskaņos pasaules un latviešu mūzikas klasiku.

Arvīda Brensona koncertprogrammā, kas ilgst vienu stundu, ir iekļauti dažādu komponistu skaņdarbi. Tā ir gan latviešu klasiskā mūzika, gan krievu, austriešu, vācu un citu tautu mūzika. Pārstāvēti tādi izcili komponisti kā J. Mediņš, P. Barisons, P. Čaikovskis, V. A. Mocarts, J. S. Bahs un citi.

Ieeja pasākumā – bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

No Iecavas: Vienas dienas pārgājiens Milzukalna apkārtnē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iecavas novada pašvaldība piedāvā doties vienas dienas pārgājienā pa Milzukalna apkārtni. Tikšanās – plkst. 9.00 pie Iecavas kultūras nama.

No plkst. 10.30 līdz 15.30 – pārgājiens;
Plkst. 15.30 – mājupceļš no Tukuma;
Ap plkst. 17.00 – atgriešanās Iecavā.

Dalībniekiem tiks nodrošināts bezmaksas pašvaldības transports uz pasākumu un atpakaļ.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots. Ja pieprasījums būs liels, priekšroka tiks dota tiem, kas vēl nav piedalījušies pārgājienā

Pieteikšanās un plašāka info šeit.

 

SVĒTDIEN, 6.oktobrī

 

Straupē: tirdziņā būs ko redzēt, būs ko satikt, būs ko nogaršot

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Straupes Lauku labumu tirdziņā vecajā Zirgu pastā svētdien, 6.oktobrī, norisināsies mazo zemnieku un ražotāju atbalstam veltīta diena.

Biedrība Slow Food Straupe kopā ar Latvijas šefpavāru Slow Food Aliansi (Ēriks Dreibants, Mārtiņš Sirmais u.c.) rīkos neparastu pasākumu ar vēlmi ietekmēt Eiropas līmeņa politiskos lēmumus.

Akcija Good Food Good Farming oktobrī notiek vairākās Eiropas valstīs, par par visas Baltijas norises vietu izraudzīts Straupes Lauku labumu tirdziņš – vairāk par to var uzzināt šeit.

Tirdziņā tiks rīkotas vairākas darbnīcas, ko vadīs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pavāri, kuri gatavos ēdienus no vietējo zemnieku sagādātajiem produktiem. Darbosies arī Straupes pamatskolas audzēkņu radītā garšu darbnīca.

 

Jelgavā: Izrāde Mīlestība un baloži

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris svētdien, 6.oktobrī, plkst. 16.00 aicina uz Vladimira Gurkina lugas Mīlestība un baloži iestudējumu.

Izrādes notikumi risinās 20. gadsimta 70.–80.gados, un tās moto ir: Mīlestība, vēlēšanās būt kopā ar mīļoto cilvēku, būt daļai no ģimenes – tā ir vislielākā vērtība un ieguvums.

Izrādes režisors ir Arvids Matisons.

Biļetes (3.00, 4.00 un 5.00 eiro) var iegādāties Jelgavas Kultūras namā, Biļešu paradīze kasēs un mājaslapā.

Atslēgvārdi: nedēļas nogale pasākums


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->