bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 28.03.2020 | Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Lasījumi uz ielas, Fliiper turnīrs un Randu pļavu iepazīšana

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Nedēļas nogalē sākas jau otrais 2020.gada mēnesis. Lai tas nebūtu jāsagaida, pavadot brīvdienas dīvānā pie televizora, BNN sarūpējis ieteikumus, kurp doties, lai kvalitatīvi pavadītu laiku kopā ar ģimeni vai draugiem. Piektdien, 31.janvārī, Kuldīgā ir iespēja pierādīt savas zināšanas, ar komandu piedaloties erudīcijas spēlē, ko rīko Kuldīgas Jauniešu māja. Sestdien Rīgā, Ziemeļu enkurā, norisināsies veiklības un precizitātes spēles Fliiper turnīrs, kurā var piedalīties arī tie, kuri nekad nav spēlējuši šo spēli, jo tā esot viegli apgūstama. Savukārt svētdienu ikviens ir aicināts pavadīt svaigā gaisā, pārgājienā iepazīstot Randu pļavas. Vislabāk – ar mitrumizturīgiem apaviem kājās.

 

PIEKTDIEN, 31.janvārī

 

Kuldīgas erudīts

Piektdien, 31.janvārī, Kuldīgas Jauniešu mājā plkst. 18.00 atsāksies sezona Kuldīgas erudītam.

Kā stāsta organizatori no Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra, šajā spēlē nav būtiska iegūtā izglītība un diplomi, bet erudīcija, atjautība un zinātkāre. «Temati, kurus izspēlēsim, slēpj visdažādākos jautājumus par kultūru, sportu, mākslu, notikumiem pasaulē un Latvijā, slaveniem cilvēkiem, pasakām, zinātni, vēsturi, filmām utt.»

Kuldīgas novada sporta skola, Imanta Ziedoņa fonds Viegli un Ineses tortes būs sarūpējuši dāvanas, pauž organizatori.

Pieteikšanās: kuldigas.erudits@gmail.com vai +371 20505791.

Dalība ir bez maksas.

 

SESTDIEN, 1.februārī

 

Rīgā: Satori lasījumi slēgtajā Blaumaņa ielā

Sestdien, 1.februārī, auto satiksmei slēdz Blaumaņa ielu un atdod to gājējiem. Atzīmējot šo notikumu, Satori aicina uz lasījumiem ielas vidū pie kafejnīcas Allcappuccino – «iekārtosim mājīgu viesistabu uz Blaumaņa ielas bruģa, un dīvānā sēdīsies Satori autori, lai lasītu prozu un dzeju». Turpat netālu būs iespējams sildīties pie uguns mucām un tikt pie siltiem dzērieniem.

Lasījumos piedalās Rvīns Varde, Arvis Viguls, Lauris Veips, Agnese Logina, Anna Belkovska, Marija Luīze Meļķe, Raimonds Ķirķis un Kristīne Želve.

Visas dienas garumā uz Blaumaņa ielas notiks arī citas aktivitātes, par kurām informāciju var meklēt apvienības Pilsēta cilvēkiem lapā.

 

Rīgā: Fliiper galda spēles turnīrs

Kopā ar spēles Fliiper autoriem sestdien, 1.februārī plkst. 18.00, Ziemeļu enkurs rīko savu pirmo Fliiper spēles turnīru.

Fliiper ir galda spēle, kurā divi spēlētāji sacenšas veiklībā un precizitātē. Līdzīgi kā novusa rašanās, kas ir ieguvusi nacionālās spēles statusu, arī Fliiper sper milzu soļus attīstības virzienā.

Spēļu galds izgatavots no dabīga materiāla ar dažādiem izmēriem, un tas piemērots spēlēm mājās, ģimenes vai draugu lokā, bāros un kafejnīcās, kā arī pieejami lielie sacensību galdi, uz kuriem jau notikuši pāris Latvijas čempionāti.

Arī apgūt Fliiper galda spēli var ikviens. Galvenais uzdevums – atbrīvot savu laukumu no kauliņiem. Viss, kas ir vajadzīgs, ir kāds no Fliiper galdiem un pretspēlētājs. 

Vairāk informācijas var iegūt mājaslapā www.fliiper.lv un Fliiper Facebook lapā.

Reģistrēšanās pirmajam Fliiper vakaram šeit

Kā arī, spēles tiks piegādātas pirmā posma nedēļas sākumā, un katrs ir aicināts spēlēt un trenēties līdz sestdienai, kad notiks pirmais turnīrs un punktu skaitīšana.

Būtiska piebilde: dalība Ziemeļu Enkurs alus darītava rīkotajā turnīrā no 18 gadu vecuma.

 

SVĒTDIEN, 2.februārī

 

Pārgājiens Randu pļavas

Randu pļavas ir lielākais piejūras pļavu masīvs Latvijas piekrastē. Randu pļavās pļavas mijas ar niedrājiem, atklātākām ūdens vietām un smilšainu jūras piekrasti.

Maršruta laikā varēs pabūt Ainažos, Kuivižos un Salacgrīvā, apskatīt ne tikai Randu pļavas, bet arī visu šo apdzīvoto vietu molus, vairākus putnu vērošanas torņus un daudzveidīgos biotopus.

«Pārvietosimies gan pa ceļiem (asfaltētiem un zemes), gan taciņām, gan koka laipām, gan smilšainu pludmali,» stāsta organizatori.

Maršrutā iespējamas slapjas vietas, tāpēc līdzi ieteicami mitrumizturīgi apavi. Līdzi noteikti nepieciešams lukturītis, jo beigu daļa būs pa tumsu, un personu apliecinošs dokuments, jo pārgājiens vedīs arī gar Igaunijas robežu. Skaidru laikapstākļu gadījumā varēs vērot saulrietu jūrā.

Vairāk informācijas šeit.

 

Rīgā: Ģimenes spēles svētdienā

Carcassonne Latvija ar prieku piesaka februāra svētdienas spēļu vakaru, kurš notiks 2.februārī no plkst. 18.00.

«Kā jau ierasts, sarūpēsim samērā ātri un viegli apgūstamas un spēlējamas spēles,» sola organizatori Carcassonne Latvija.

Ar pilnu spēļu sarakstu varat iepazīties šeit. Ja ir vēlme, var nest arī savas spēles.

Pasākuma norises vieta: LELB Jauniešu centrā Mārstaļu ielā 10, ieeja no Alksnāja ielas.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Ainaži es esmu redzējis Igaunijas robežas piekrasti.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Somijā gatavojas norobežot Helsinku reģionu no pārējās valsts

Lai Somijā iegrožotu COVID-19 uzliesmojumu, tās valdība gatavojas no piektdienas, 27.marta, norobežot Ūsimā reģionu, kas ieskauj galvaspilsētu Helsinkus un kur apstiprināti visvairāk inficēšanās gadījumi ar COVID-19, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Rīkojumā norādīts, ka Muižnieks 2015.gada 4.augustā uz pirmo četru gadu termiņu tika apstiprināts rektora amatā, kura termiņš ir beidzies, līdz ar to nepieciešams apstiprināt viņu par universitātes rektoru uz otro termiņu.

Būvniecības izmaksas februārī – vidēji par 2,4% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 2,4%.

Latvijas Banka šogad Latvijā sagaida IKP kritumu par 6,5%

Ņemot vērā aktuālās norises pasaules tautsaimniecībā, tostarp koronavīrusa COVID-19 ietekmi, Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas IKP 2020.gadā samazināsies par 6,5%.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!