Maršruts nedēļas nogalei: Latgales podnieku dienas Rēzeknē

Jau tradicionāli aprīļa otrajā pusē keramiķi un viņu talanta cienītāji tiekas Latgales podnieku dienās. Māla meistari kopā pulcējas jau 36 gadus, un šogad svētku galvenie pasākumi notiks no 29. līdz 30.aprīlim Rēzeknes novada Ozolaines un Lūznavas pagastā.

Podnieku dienu ceplis tiks iekurināts piektdien, 29.aprīlī, pl.17:00 pie keramiķa Staņislava Viļuma Ozolaines pagasta Cukrasātā. Kamēr kurināsies ar vairākiem simtiem keramikas meistardarbu piepildītais ceplis, apmeklētāji varēs vērot podnieku paraugdemonstrējumus un klausīties meistaru uzkrātos pieredzes stāstus par brīnumainajām māla pārvērtībām, informē organizatori.

Sestdienas, 30.aprīļa rīts ausīs ar cepļa atvēršanu darbnīcā Cukrasāta. No pulksten 10:00 ikvienam būs iespēja paturēt rokās vēl siltos podnieku veidotos darbus, kas tikko izcelti no izkurinātā keramikas cepļa. Pēc tam visi aicināti uz Latgales podnieku dienu izstādes atklāšanu Lūznavas muižā. Keramikas izstādē Latgales podniecības meistari piedāvās apskatīt krāšņi glazēto un niansēm bagāto reducēto (melno) keramiku dažādās formās, krāsās un pielietojumos.

Podnieku dienu izstādi papildinās lietuviešu komponista un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa darbu reprodukcijas un dokumentālās fotogrāfijas.

Ref: 102.000.102.12526

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas