Maršruts nedēļas nogalei: Paliec mājās, noskaties operu un aizej uz piemājas mežu

Pavasara saulīte vilināt vilina, tāpēc BNN ir sagatavojis maršrutu nedēļas nogalei, kurā ikviens aicināts izvēlēties sev piemērotāko veidu, kā neapdraudēt sevi un sabiedrību.

Jau piektdienas vakarā tiešsaistē iespējams skatīties vēl vairāk teātra izrāžu ierakstus, kas pieejami teātris.zip.

Ja noskaņojums ir uz ko nopietnāku, tad operavision.eu skatāmas un klausāmas operas izrādes no visas pasaules.

Savukārt sestdien BNN iesaka ņemt vērā citus mediķu ieteikumus – doties svaigā gaisā, kur nav cilvēku. Ar kājām var aizstaigāt uz piemājas mežu, bet ar privāto auto – uz kādu no Dabas aizsardzības pārvaldes ieteiktajām vietām, piemēram, Dunikas purva laipu Kurzemē. Citus ieteikumus iespēja meklēt šeit.

Savukārt pašā vakarā var izmantot Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) piedāvātās iespējas noskatīties, piemēram, videoierakstus no valsts simtgades zīmē aizvadītajiem XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Citi LNKC piedāvātie varianti, kā kulturāli pavadīt laiku mājās, pieejami Kultūras ministrijas mājaslapā.

Tāpat sestdienas vakarā ir iespēja lasīt tiešsaistē pieejamās e-grāmatas, ja akurāt kārotais lasāmgabals nav atrodams mājas grāmatplauktā.

Svētdienas rītā kāds Jaunā Rīgas teātra vai apvienības Kvadrifons aktiera lasījums no Džovanni Bokačo Dekamerona būtu tieši vietā, vai ne? Tas skatāms un klausāms šajā vietnē.

Un kā tad bez filmām! Lai arī televīzijas pakalpojumu sniedzēji šai laikā kļūst arvien dāsnāki filmu izvēles paplašināšanā, iespējams, kāda tomēr būs pieejama tikai bezmaksas vietnē filmas.lv.

Nedēļas nogalē sola saulainu laiku, tāpēc ar tiem, ar kuriem kopā jāpaliek mājās, var iet sakārtot kādu šķūni, izšķirot mantas. Varbūt iekurināt ugunskuru?

Ja nu tomēr situācija ir tāda, ka tas nav iespējams, var ceļot virtuāli, spēlējot plaši pazīstamo GeoGuessr, gan pārbaudot zināšanas par slavenām pasaules vietām, gan iepazīstot tās, kuras vēl palikušas neizzinātas.

Pēc visām lielajām pārmaiņām ikdienas dzīvē, paradumos, iespējams, ir vēlme pārdomas par to, kā tiek izdzīvots pašizolācijas laiks un ko tas dod (un/vai atņem), izlikt uz papīra un dalīties tajā vairāk nekā tikai Facebook un Instagram. Žurnāls Punctum dod tādu iespēju, sākot projektu Pandēmijas dienasgrāmata. Plašāk lasiet Puncutm mājaslapā.

Protams, šīs aktivitātes ir ne tikai nedēļas nogalei, bet arī garajiem pēcdarba vakariem. Ja jau ir iespēja tā baudīt kultūru mājās, kāpēc gan nebūt atbildīgam un izglītotam pilsonim?

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas