Maršruts nedēļas nogalei: Plaukstošās acālijas LU Botāniskajā dārzā

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā sākušas ziedēt pirmās acālijas. No sestdienas, 31.janvāra, Acāliju mājas durvis būs atvērtas visiem interesentiem.

Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes no Rietumeiropas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas. Daudzas no tām LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un krūmu krāšņi ziedošie vainagi sasniedz pat pāris metru apkārtmēru, portālam BNN norāda LU.

LU Botāniskajā dārzā ir Baltijā lielākā acāliju kolekcija, kuras veidošana sākās 20. gadsimta 30-tajos gados. Kopš 1957. gada šo darbu turpina profesors Rihards Kondratovičs, viņš arī nodarbojas ar acāliju selekciju.

Ziedošās acālijas varēs apskatīt visu februāri un martu, jo turpinās plaukt arvien vēlāk ziedošās šķirnes.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Kandavas ielā 2. No oktobra līdz martam apmeklētājiem atvērts no plkst. 10:00 līdz 16:30. Ieejas maksa: skolēniem EUR 1,00, pensionāriem un studentiem – EUR 2,00, pieaugušajiem – EUR 3,00. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, LU studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem.

Ref: 102.000.102.9130

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas