Maršruts nedēļas nogalei: Rozā lentītes gājiens Rīgā

Jau piecus gadus maijā, Krūšu veselības dienā, notiek pulcēšanās kopā, lai dotos rozā lentītes gājienā un pievērstu sabiedrības uzmanību krūšu veselībai. Šogad gājienā plānots  doties plkst. 14:30 maršrutā Brīvības piemineklis – Arēna Rīga.

Pērn gājiens sapulcināja vairāk nekā 500 cilvēkus, kuri savstarpēji dalījās priekā par šo dienu – krūšu veselības dienu. Tā ir diena sievietei, kad ikviens cilvēks, piedaloties gājienā, var paust savu attieksmi – apziņu par krūšu veselības tēmas nopietnību.  «Iebiedēšanas metodes nedarbojas. Bailes ir jāatmet. Mums ir jāveicina izpratne par krūšu veselību. Sievietēm ir svarīgi apzināties, ka tas var notikt ar viņu, viņas mammu, māsu vai kādu citu svarīgu sievieti viņas dzīvē. Neviens nav pasargāts no krūts vēža, bet mēs varam parūpēties par sevi, savlaicīgi dodoties pie speciālistiem uz pārbaudēm,» portālam BNN norāda akcijas organizatori.

Reģistrēšanās rozā lentītes gājienam notiks pie Brīvības pieminekļa laika posmā no plkst. 13:00 līdz 14:30. Visi reģistrētie dalībnieki pēc tam piedalīsies balvu izlozē, kas notiks Arēnā Rīga.

Jau tradicionāli Krūšu veselības diena ietver arī pasākumu pie Brīvības pieminekļa un rozā lentītes basketbola spēli Arēnā Rīga.

Plkst. 13:00 notiks informatīvi izklaidējošs pasākums pie Brīvības pieminekļa, kur piedalīsies gan dažādi mākslinieki, gan arī nozares speciālisti. Sievietēm pēc 50 gadu vecuma būs iespēja pārbaudīt krūšu veselību mobilajā mamogrāfā, savukārt ikviena sieviete neatkarīgi no vecuma ir aicināta apmeklēt krūšu pašpārbaudes apmācības telti. Jau otro gadu pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzrakstīt un nosūtīt pastkarti sev svarīgai sievietei ar mobilās pasta stacijas starpniecību. Jogas mīļotāji varēs piedalīties jogas nodarbībā, kas notiks Bastejkalnā. Arī bērniem būs jautras nodarbes pasākumā, viņi varēs radoši darboties īpaši izveidotā stūrītī.

Šogad pasākumā uzstāsies grupa Credo, dziedātāja Sonora Vaice ar grupu Melo M, grupa Bunch of Gentlemen, dziedātāja Diāna Pīrāgs, dziedātāja Elizabete Zagorska, vokālā grupa FRAMEST, meiteņu saksofonu kvartets The Green land, deju grupa RITMS un Argentīnas tango deju studijas TangoStudio vadītāji Aigars Stirna un Marija Okružnova.

Plkst. 16:00 notiks rozā lentītes basketbola spēle starp Latvijas un Ķīnas sieviešu izlasēm. Šogad pirms spēles notiks īpašs pasākums– Latvijas veļas ražotāja Lauma Lingerie modes skate sadarbībā ar Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federāciju un mākslinieci Annu Zīriņu.

Visos pasākumos ieeja ir bez maksas.

Ref: 102.000.102.9846

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas