bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 20.10.2019 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Skaņu mežs, Senioru balle un ziemas peldēšanas atklāšana

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē zelta rudens ne tikai kļavu lapās, bet arī pasākumos visā Latvijā. Jau piektdien, 11.oktobrī, Hanzas Peronā sāksies nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs 2019 centrālie koncerti. Savukārt sestdien ikviens auto markas Audi fans aicināts doties ar savu Audi izbraukumā pa Latviju kopā ar citiem entuziastiem. Taču svētdien visi rūdītie un ne tik rūdītie ir gaidīti Karostā, Beberliņu peldvietā, lai atklātu ziemas peldēšanas sezonu! Kas vēl darāms šai nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamāko!

 

PIEKTDIEN, 11.oktobrī

 

Rīgā: Skaņu Mežs 2019

11. un 12.oktobrī kultūras telpā Hanzas Perons (Hanzas iela 16a, Rīga) noritēs nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs 2019 centrālie koncertvakari.

Kā viena no māksliniecēm uzstāsies Sofija Gubaiduļina. Līdzās Alfrēdam Šnitkem un Edisonam Denisovam, tatāru izcelsmes krievu komponiste Sofija Gubaiduļina bija daļa no Padomju Savienības avangarda komponistu slavenākās trijotnes. Viņa ir tikusi dēvēta par vienu no ievērojamākajiem komponistiem pēc-Staļina periodā, un, līdzīgi kā Dmitrijs Šostakovičs, ir izjutusi spiedienu no Padomju Varas. Jau mācoties Maskavas konservatorijā, viņas mūzika tikusi nodēvēta par «bezatbildīgu».

Pirmais no festivāla centrālajiem vakariem, 11.oktobra pasākums, sāksies 20.00, bet otrais, 12.oktobra vakars, sāksies 19.00. Priekšnesumu secību un aptuvenus koncertu norises laikus, kā arī plašāku informāciju par festivālu ir iespējams aplūkot šeit.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

 

SESTDIEN, 12.oktobrī

 

Latgalē: Rudens izbrauciens

Jau 12.oktobrī notiks AUDI Latvija rudens izbrauciens, kurā aicināti pulcēties visi automašīnas Audi fani un īpašnieki.

Izbraukumā paredzēts aplūkot gan Teirumnieku dabas taku, gan Rēzeknes pilskalnu, gan Numernes valni, kā arī citus objektus. Starts: plkst 8.00 no Circle K Tīnūžos.

Lai pieteiktos dalībai braucienā nepieciešams aizpildīt anketu. Reģistrēšanās un sīkāks apraksts šeit.

Pasākuma organizatori aicina visus Audi entuziastus un dalībniekus piedalīties šajā rudens braucienā un ķert pozitīvas emocijas izbraukumā.

 

Daugavpilī: Tikšanās ar neparastu laimes lapsu

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Bērnu bibliotēkā Zīlīte sestdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.00 aicina visus mazos lasītājus baudīt grāmatu džemu.

Lasītveicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019 ietvaros klubiņa Brīvdienas bez garlaicības dalībnieki grāmatu džemu varēs baudīt visdažādākajos vedos – piedaloties izzinošās aktivitātēs, atraktīvās spēlēs un kļūstot par īstiem dabas pētniekiem.

 

SVĒTDIEN, 13.oktobrī

 

Karostā: Ziemas peldēšanas sezonas atklāšana

Neskatoties uz to, ka Toms Bricis sola atkal siltāku laiku, ūdens Beberliņu ūdenskrātuvē sasniedzis «roņu» cienīgu temperatūru, tamdēļ VeloRonieši un visi ziemas peldēšanas interesenti aicināti uz ziemas peldēšanas sezonas atklāšanas koppeldi Liepājas ziemas peldēšanas vietā Beberliņos pie piedzīvojumu parka Tarzāns, aicina ziemas peldēšanas entuziasti un pasākuma organizatori VeloRoņi.

Lai iesildītos peldei, šoreiz dalībnieki aicināti ierasties pulksten 12.00, līdzi ņemot darba cimdus. «Pēc aktīvās vasaras sezonas ūdenskrātuves krastā sadzīti dažādi atpūtnieku atstāti labumi, un visi kopā mēs ātri vien radīsim sev sakoptu peldes vietu!» Darbarīki, atkritumu maisi un omulīga darba noskaņa tiks nodrošināta.

 

Jēkabpilī: Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem

13.oktobrī Jēkabpils Mežaparkā, plkst. 12.00 notiks pasākums Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem ar mērķi aktīvi darboties ārpus ierastās vides – risināt sevis iepazīšanas uzdevumus, stimulēt emocijas, nodarbināt atmiņu, iepazīt veselīga uztura pamatprincipus un fiziski kustēties, informē Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs nepieciešams pārvarēt 10 šķēršļus jeb stacijas, piemēram, step šķēršļu pārvarēšana, rāpošanas zem tīkla, skriešana kalnā, svara bumbas vilkšana augšā, lejā, burkānu rīvēšana uz ātrumu, iegaumēšanas stacija, skrējiens kalnā ar apgrūtinājumu, lēkšana maisā, atmiņas pārbaudes stacija u.c. Pasākumā aicināts piedalīties jebkurš!

Reģistrācija pasākumam no plkst. 11.00 Jēkabpils Mežaparkā pie kameršļūkšanas trases.  Atraktīvākajiem un veiklākajiem dalībniekiem būs iespēja savā īpašumā iegūt vērtīgas balvas.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

 

Kuldīgā: Ģimeņu padarīšana – rudens

13. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt radošo darbnīcu Ģimeņu padarīšana.

Par godu krāšņajam gadalaikam šoreiz radošās darbnīcas tēma būs rudens. Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja pētīt dabas norišu maiņu, gatavot rudenīgus dekorus un meklēt muzejā paslēptos ķirbīšus, stāsta muzeja darbinieki.

Katra mēneša otrajā nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs ielūdz mazos kuldīdzniekus un viņu vecākus uz radošu darbošanos pasākumā Ģimeņu padarīšana. «Piedāvājam pilnvērtīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, piedaloties dažādās radošās un izzinošās aktivitātēs.»

Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīcijas Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20.gadsimta sākumā un Kuldīga pirms mums, kā arī apmeklēt izstādi Medības hercogu laikā un pakronenbergoties izstādē Zīmē un rīmē.

Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas.

 

Ventspilī: Senioru balle

Svētdien, 13.oktobrī, plkst. 16.00 Ventspils Kultūras centra Lielajā zālē norisināsies jau par tradīciju kļuvusī Senioru balle, ziņo organizatori.

Rudeni gaidot, seniori tiek aicināti apmeklēt Senioru balli rudenīgās noskaņās. Šajā reizē par mūziku dejām gādās Bančiks kopā ar saksofonistu Aigaru Lasmani. Balles ievadā iespēju izbaudīt visiem zināmus skaņdarbus un izdziedāties tiem līdzi sniegs senioru sieviešu vokālais ansamblis Vēju stundā.

Biļešu cena: 5 eiro. Tās iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās, t.sk. Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63624796).

 

Rīgā: Koncerts Leģendu un teiksmu varā

Svētdien, 13.oktobrī, Rīgas Sv. Pāvila baznīcā plkst. 14.00, koncertu cikla Cita mūzika ietvaros notiks koncerts Leģendu un teiksmu varā, kurā skanēs gan latviešu, gan franču mūzika.

Koncertā uzstāsies koris Vidus, Baiba Milzarāja – mākslinieciskā kora vadītāja, Māra Jansone Henkuzene ar kokles spēli. Savukārt Ingars Rancevičs spēlēs vijoli, un Andžejs Rancevičs – rondu.

Ieeja bez maksas.

Atslēgvārdi: balle koncerts pasākums


Pievienot komentāru

Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu.

Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta

Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta.

Cīņa ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī. Rīko kampaņu, lai palīdzētu cietušajiem

Nereti cietušajiem trūkst iedrošinājuma vai vajadzīgās informācijas par viņu tiesībām, par to, kur doties un saņemt palīdzību.

Kalnmeieram neesot reputācijas traipu. AT plēnums neatlaiž ģenerālprokuroru

Lai gan no Tieslietu ministrijas izskanējuši skaļi iebildumi par Kalnmeiera atbilstību amatam, Augstākās tiesas plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik neesot saskatāms pamats ģenerālprokurora atlaišanai.

Rīgas domes koalīcijas sakašķējas, lemjot par priekšlikumiem pašvaldības budžetam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien, 18.oktobrī, izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.

Vispārējais valdības budžeta deficīts Latvijā 214,3 miljoni eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018.gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no IKP, un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018.gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP.

Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē.

Pūce lūdz Ģenerālprokuratūrai izvērtēt Rīgas domes rīcību, lemjot nepiedzīt zaudējumus no bijušās Rīgas satiksmes valdes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību saistībā ar lēmumu nepiedzīt zaudējumus no bijušajiem SIA Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Slepkavības, narkotikas, cilvēku tirdzniecība. Meklē Eiropā meklētākās noziedznieces, arī Latvijas pilsoni

Kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm, tostarp Angeļinai Sacjukai no Latvijas.

Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem Brexit scenārijiem, un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, mudina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļko, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Nedēļas nogalē Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Nausēdas prezidentūras pirmās 100 dienas: Ne kļūdu, ne uzlabojumu

Oktobra vidū aprit 100 dienas, kopš Lietuvas prezidents Gitans Nausēda stājies amatā. Gan viņa atbalstītāji, gan kritiski analītiķi piekrīt – prezidentam kāja līdz šim nav paslīdējusi.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānija un Eiropas Savienība panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC. «Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 472 mazāk. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek noslēgts 13 tūkstoši laulību.

Lemberga tiesas varētu atsākties tikai nākamgad

Rīgas apgabaltiesa smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga aizstāvim Genādijam Ivankinam devusi laiku līdz 12.janvārim, lai iepazītos ar lietas materiāliem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->