Maršruts nedēļas nogalei: Skaņu mežs, Senioru balle un ziemas peldēšanas atklāšana

Šajā nedēļas nogalē zelta rudens ne tikai kļavu lapās, bet arī pasākumos visā Latvijā. Jau piektdien, 11.oktobrī, Hanzas Peronā sāksies nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs 2019 centrālie koncerti. Savukārt sestdien ikviens auto markas Audi fans aicināts doties ar savu Audi izbraukumā pa Latviju kopā ar citiem entuziastiem. Taču svētdien visi rūdītie un ne tik rūdītie ir gaidīti Karostā, Beberliņu peldvietā, lai atklātu ziemas peldēšanas sezonu! Kas vēl darāms šai nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamāko!

 

PIEKTDIEN, 11.oktobrī

 

Rīgā: Skaņu Mežs 2019

11. un 12.oktobrī kultūras telpā Hanzas Perons (Hanzas iela 16a, Rīga) noritēs nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs 2019 centrālie koncertvakari.

Kā viena no māksliniecēm uzstāsies Sofija Gubaiduļina. Līdzās Alfrēdam Šnitkem un Edisonam Denisovam, tatāru izcelsmes krievu komponiste Sofija Gubaiduļina bija daļa no Padomju Savienības avangarda komponistu slavenākās trijotnes. Viņa ir tikusi dēvēta par vienu no ievērojamākajiem komponistiem pēc-Staļina periodā, un, līdzīgi kā Dmitrijs Šostakovičs, ir izjutusi spiedienu no Padomju Varas. Jau mācoties Maskavas konservatorijā, viņas mūzika tikusi nodēvēta par «bezatbildīgu».

Pirmais no festivāla centrālajiem vakariem, 11.oktobra pasākums, sāksies 20.00, bet otrais, 12.oktobra vakars, sāksies 19.00. Priekšnesumu secību un aptuvenus koncertu norises laikus, kā arī plašāku informāciju par festivālu ir iespējams aplūkot šeit.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

 

SESTDIEN, 12.oktobrī

 

Latgalē: Rudens izbrauciens

Jau 12.oktobrī notiks AUDI Latvija rudens izbrauciens, kurā aicināti pulcēties visi automašīnas Audi fani un īpašnieki.

Izbraukumā paredzēts aplūkot gan Teirumnieku dabas taku, gan Rēzeknes pilskalnu, gan Numernes valni, kā arī citus objektus. Starts: plkst 8.00 no Circle K Tīnūžos.

Lai pieteiktos dalībai braucienā nepieciešams aizpildīt anketu. Reģistrēšanās un sīkāks apraksts šeit.

Pasākuma organizatori aicina visus Audi entuziastus un dalībniekus piedalīties šajā rudens braucienā un ķert pozitīvas emocijas izbraukumā.

 

Daugavpilī: Tikšanās ar neparastu laimes lapsu

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Bērnu bibliotēkā Zīlīte sestdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.00 aicina visus mazos lasītājus baudīt grāmatu džemu.

Lasītveicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019 ietvaros klubiņa Brīvdienas bez garlaicības dalībnieki grāmatu džemu varēs baudīt visdažādākajos vedos – piedaloties izzinošās aktivitātēs, atraktīvās spēlēs un kļūstot par īstiem dabas pētniekiem.

 

SVĒTDIEN, 13.oktobrī

 

Karostā: Ziemas peldēšanas sezonas atklāšana

Neskatoties uz to, ka Toms Bricis sola atkal siltāku laiku, ūdens Beberliņu ūdenskrātuvē sasniedzis «roņu» cienīgu temperatūru, tamdēļ VeloRonieši un visi ziemas peldēšanas interesenti aicināti uz ziemas peldēšanas sezonas atklāšanas koppeldi Liepājas ziemas peldēšanas vietā Beberliņos pie piedzīvojumu parka Tarzāns, aicina ziemas peldēšanas entuziasti un pasākuma organizatori VeloRoņi.

Lai iesildītos peldei, šoreiz dalībnieki aicināti ierasties pulksten 12.00, līdzi ņemot darba cimdus. «Pēc aktīvās vasaras sezonas ūdenskrātuves krastā sadzīti dažādi atpūtnieku atstāti labumi, un visi kopā mēs ātri vien radīsim sev sakoptu peldes vietu!» Darbarīki, atkritumu maisi un omulīga darba noskaņa tiks nodrošināta.

 

Jēkabpilī: Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem

13.oktobrī Jēkabpils Mežaparkā, plkst. 12.00 notiks pasākums Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem ar mērķi aktīvi darboties ārpus ierastās vides – risināt sevis iepazīšanas uzdevumus, stimulēt emocijas, nodarbināt atmiņu, iepazīt veselīga uztura pamatprincipus un fiziski kustēties, informē Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs nepieciešams pārvarēt 10 šķēršļus jeb stacijas, piemēram, step šķēršļu pārvarēšana, rāpošanas zem tīkla, skriešana kalnā, svara bumbas vilkšana augšā, lejā, burkānu rīvēšana uz ātrumu, iegaumēšanas stacija, skrējiens kalnā ar apgrūtinājumu, lēkšana maisā, atmiņas pārbaudes stacija u.c. Pasākumā aicināts piedalīties jebkurš!

Reģistrācija pasākumam no plkst. 11.00 Jēkabpils Mežaparkā pie kameršļūkšanas trases.  Atraktīvākajiem un veiklākajiem dalībniekiem būs iespēja savā īpašumā iegūt vērtīgas balvas.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

 

Kuldīgā: Ģimeņu padarīšana – rudens

13. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt radošo darbnīcu Ģimeņu padarīšana.

Par godu krāšņajam gadalaikam šoreiz radošās darbnīcas tēma būs rudens. Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja pētīt dabas norišu maiņu, gatavot rudenīgus dekorus un meklēt muzejā paslēptos ķirbīšus, stāsta muzeja darbinieki.

Katra mēneša otrajā nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs ielūdz mazos kuldīdzniekus un viņu vecākus uz radošu darbošanos pasākumā Ģimeņu padarīšana. «Piedāvājam pilnvērtīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, piedaloties dažādās radošās un izzinošās aktivitātēs.»

Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīcijas Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20.gadsimta sākumā un Kuldīga pirms mums, kā arī apmeklēt izstādi Medības hercogu laikā un pakronenbergoties izstādē Zīmē un rīmē.

Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas.

 

Ventspilī: Senioru balle

Svētdien, 13.oktobrī, plkst. 16.00 Ventspils Kultūras centra Lielajā zālē norisināsies jau par tradīciju kļuvusī Senioru balle, ziņo organizatori.

Rudeni gaidot, seniori tiek aicināti apmeklēt Senioru balli rudenīgās noskaņās. Šajā reizē par mūziku dejām gādās Bančiks kopā ar saksofonistu Aigaru Lasmani. Balles ievadā iespēju izbaudīt visiem zināmus skaņdarbus un izdziedāties tiem līdzi sniegs senioru sieviešu vokālais ansamblis Vēju stundā.

Biļešu cena: 5 eiro. Tās iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās, t.sk. Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63624796).

 

Rīgā: Koncerts Leģendu un teiksmu varā

Svētdien, 13.oktobrī, Rīgas Sv. Pāvila baznīcā plkst. 14.00, koncertu cikla Cita mūzika ietvaros notiks koncerts Leģendu un teiksmu varā, kurā skanēs gan latviešu, gan franču mūzika.

Koncertā uzstāsies koris Vidus, Baiba Milzarāja – mākslinieciskā kora vadītāja, Māra Jansone Henkuzene ar kokles spēli. Savukārt Ingars Rancevičs spēlēs vijoli, un Andžejs Rancevičs – rondu.

Ieeja bez maksas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas