bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Skaņu mežs, Senioru balle un ziemas peldēšanas atklāšana

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šajā nedēļas nogalē zelta rudens ne tikai kļavu lapās, bet arī pasākumos visā Latvijā. Jau piektdien, 11.oktobrī, Hanzas Peronā sāksies nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs 2019 centrālie koncerti. Savukārt sestdien ikviens auto markas Audi fans aicināts doties ar savu Audi izbraukumā pa Latviju kopā ar citiem entuziastiem. Taču svētdien visi rūdītie un ne tik rūdītie ir gaidīti Karostā, Beberliņu peldvietā, lai atklātu ziemas peldēšanas sezonu! Kas vēl darāms šai nedēļas nogalē? Ielūkojies Maršrutā un izvēlies sev tīkamāko!

 

PIEKTDIEN, 11.oktobrī

 

Rīgā: Skaņu Mežs 2019

11. un 12.oktobrī kultūras telpā Hanzas Perons (Hanzas iela 16a, Rīga) noritēs nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs 2019 centrālie koncertvakari.

Kā viena no māksliniecēm uzstāsies Sofija Gubaiduļina. Līdzās Alfrēdam Šnitkem un Edisonam Denisovam, tatāru izcelsmes krievu komponiste Sofija Gubaiduļina bija daļa no Padomju Savienības avangarda komponistu slavenākās trijotnes. Viņa ir tikusi dēvēta par vienu no ievērojamākajiem komponistiem pēc-Staļina periodā, un, līdzīgi kā Dmitrijs Šostakovičs, ir izjutusi spiedienu no Padomju Varas. Jau mācoties Maskavas konservatorijā, viņas mūzika tikusi nodēvēta par «bezatbildīgu».

Pirmais no festivāla centrālajiem vakariem, 11.oktobra pasākums, sāksies 20.00, bet otrais, 12.oktobra vakars, sāksies 19.00. Priekšnesumu secību un aptuvenus koncertu norises laikus, kā arī plašāku informāciju par festivālu ir iespējams aplūkot šeit.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

 

SESTDIEN, 12.oktobrī

 

Latgalē: Rudens izbrauciens

Jau 12.oktobrī notiks AUDI Latvija rudens izbrauciens, kurā aicināti pulcēties visi automašīnas Audi fani un īpašnieki.

Izbraukumā paredzēts aplūkot gan Teirumnieku dabas taku, gan Rēzeknes pilskalnu, gan Numernes valni, kā arī citus objektus. Starts: plkst 8.00 no Circle K Tīnūžos.

Lai pieteiktos dalībai braucienā nepieciešams aizpildīt anketu. Reģistrēšanās un sīkāks apraksts šeit.

Pasākuma organizatori aicina visus Audi entuziastus un dalībniekus piedalīties šajā rudens braucienā un ķert pozitīvas emocijas izbraukumā.

 

Daugavpilī: Tikšanās ar neparastu laimes lapsu

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Bērnu bibliotēkā Zīlīte sestdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.00 aicina visus mazos lasītājus baudīt grāmatu džemu.

Lasītveicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019 ietvaros klubiņa Brīvdienas bez garlaicības dalībnieki grāmatu džemu varēs baudīt visdažādākajos vedos – piedaloties izzinošās aktivitātēs, atraktīvās spēlēs un kļūstot par īstiem dabas pētniekiem.

 

SVĒTDIEN, 13.oktobrī

 

Karostā: Ziemas peldēšanas sezonas atklāšana

Neskatoties uz to, ka Toms Bricis sola atkal siltāku laiku, ūdens Beberliņu ūdenskrātuvē sasniedzis «roņu» cienīgu temperatūru, tamdēļ VeloRonieši un visi ziemas peldēšanas interesenti aicināti uz ziemas peldēšanas sezonas atklāšanas koppeldi Liepājas ziemas peldēšanas vietā Beberliņos pie piedzīvojumu parka Tarzāns, aicina ziemas peldēšanas entuziasti un pasākuma organizatori VeloRoņi.

Lai iesildītos peldei, šoreiz dalībnieki aicināti ierasties pulksten 12.00, līdzi ņemot darba cimdus. «Pēc aktīvās vasaras sezonas ūdenskrātuves krastā sadzīti dažādi atpūtnieku atstāti labumi, un visi kopā mēs ātri vien radīsim sev sakoptu peldes vietu!» Darbarīki, atkritumu maisi un omulīga darba noskaņa tiks nodrošināta.

 

Jēkabpilī: Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem

13.oktobrī Jēkabpils Mežaparkā, plkst. 12.00 notiks pasākums Sevis iepazīšana citā vidē jauniešiem ar mērķi aktīvi darboties ārpus ierastās vides – risināt sevis iepazīšanas uzdevumus, stimulēt emocijas, nodarbināt atmiņu, iepazīt veselīga uztura pamatprincipus un fiziski kustēties, informē Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs nepieciešams pārvarēt 10 šķēršļus jeb stacijas, piemēram, step šķēršļu pārvarēšana, rāpošanas zem tīkla, skriešana kalnā, svara bumbas vilkšana augšā, lejā, burkānu rīvēšana uz ātrumu, iegaumēšanas stacija, skrējiens kalnā ar apgrūtinājumu, lēkšana maisā, atmiņas pārbaudes stacija u.c. Pasākumā aicināts piedalīties jebkurš!

Reģistrācija pasākumam no plkst. 11.00 Jēkabpils Mežaparkā pie kameršļūkšanas trases.  Atraktīvākajiem un veiklākajiem dalībniekiem būs iespēja savā īpašumā iegūt vērtīgas balvas.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

 

Kuldīgā: Ģimeņu padarīšana – rudens

13. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt radošo darbnīcu Ģimeņu padarīšana.

Par godu krāšņajam gadalaikam šoreiz radošās darbnīcas tēma būs rudens. Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja pētīt dabas norišu maiņu, gatavot rudenīgus dekorus un meklēt muzejā paslēptos ķirbīšus, stāsta muzeja darbinieki.

Katra mēneša otrajā nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs ielūdz mazos kuldīdzniekus un viņu vecākus uz radošu darbošanos pasākumā Ģimeņu padarīšana. «Piedāvājam pilnvērtīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, piedaloties dažādās radošās un izzinošās aktivitātēs.»

Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīcijas Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20.gadsimta sākumā un Kuldīga pirms mums, kā arī apmeklēt izstādi Medības hercogu laikā un pakronenbergoties izstādē Zīmē un rīmē.

Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas.

 

Ventspilī: Senioru balle

Svētdien, 13.oktobrī, plkst. 16.00 Ventspils Kultūras centra Lielajā zālē norisināsies jau par tradīciju kļuvusī Senioru balle, ziņo organizatori.

Rudeni gaidot, seniori tiek aicināti apmeklēt Senioru balli rudenīgās noskaņās. Šajā reizē par mūziku dejām gādās Bančiks kopā ar saksofonistu Aigaru Lasmani. Balles ievadā iespēju izbaudīt visiem zināmus skaņdarbus un izdziedāties tiem līdzi sniegs senioru sieviešu vokālais ansamblis Vēju stundā.

Biļešu cena: 5 eiro. Tās iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās, t.sk. Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63624796).

 

Rīgā: Koncerts Leģendu un teiksmu varā

Svētdien, 13.oktobrī, Rīgas Sv. Pāvila baznīcā plkst. 14.00, koncertu cikla Cita mūzika ietvaros notiks koncerts Leģendu un teiksmu varā, kurā skanēs gan latviešu, gan franču mūzika.

Koncertā uzstāsies koris Vidus, Baiba Milzarāja – mākslinieciskā kora vadītāja, Māra Jansone Henkuzene ar kokles spēli. Savukārt Ingars Rancevičs spēlēs vijoli, un Andžejs Rancevičs – rondu.

Ieeja bez maksas.

Atslēgvārdi: balle koncerts pasākums


Pievienot komentāru

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Ja Rīgas dome līdz 11.decembrim nebūs radusi risinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, VARAM visticamāk iniciēs tās atlaišanu, teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!