Maršruts nedēļas nogalei: Tautas mākslas festivāls Augšdaugava 2016

Daugavpils novada pašvaldība svētdien, 22.maijā, rīko Starptautisko tautas mākslas festivālu Augšdaugava 2016.   Šogad pasākumā tiks akcentēta Augšdaugavas simboliskā nozīme Latvijas neatkarības atjaunošanā.

Pagājuši 30 gadi kopš žurnālisti Dainis Īvāns un Artūrs Snips 1986.gadā uzsāka publicēt leģendāro rakstu sēriju Par Daugavas likteni domājot laikrakstā Literatūra un Māksla, norādot uz ekonomiskajiem un estētiskajiem zaudējumiem, ko radītu Daugavpils HES celtniecība gleznainajos Daugavas lokos. Tas izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā un aizsāka kustību pret hidroelektrostacijas celtniecību. Cīņā par Daugavas ielejas saglabāšanu iesaistījās lielas ļaužu masas, kas bija sākuma platforma Tautas frontei un cīņai par Latvijas neatkarību. «1987. gadā tika paziņots Mihaila Gorbačova lēmums pārtraukt HES celtniecību, kaut bija ieguldīti jau 20 miljoni rubļu. Mēs uzvarējām,» tā Īvāns.

Šī gada festivāla programmā paredzēts piemiņas brīdis Markovas kapsētā, atceroties kustību pret Daugavpils HES celtniecību. Īpašs notikums būs Slutišķu Dabas un kultūras studiju aplis skolu jaunatnei, ko vadīs ievērojami Latvijas sabiedriskie un kultūras darbinieki, informē organizatori piebilstot, ka bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja veikt izzinošus un atraktīvus uzdevumus, iepazīstot Slutišķu ciemu.

Pasākuma apmeklētājus priecēs mākslinieka Igora Pliča lielformāta fotogrāfiju izstāde Daugav’ abas malas…, kas tiks eksponēta Slutišķu sādžas vidē. Būs iespēja publiski skatīties Latvijas Televīzijas filmu Viens ciems. Visa Latvija. Slutišķi un tikties ar filmas scenārija autori Noru Ikstenu.

Festivāla programmā paredzēti vairāki koncerti, kuros uzstāsies Tautas deju ansambļi Gatve un Līksme, deju kolektīvs Ežerunas no Zarasiem, Glubokoje rajona (Baltkrievija) folkloras tautas teātris Tereška un deju ansamblis Nuustaku no Otepe pašvaldības Igaunijā.

Notiks arī plašs amatnieku un lauku labumu tirdziņš, tautas sporta sacensības, vides izglītības aktivitātes un radošās darbnīcas.

Ref: 102.000.102.12717

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas