Maršruts nedēļas nogalei: Ziedi, sēklas un stādi izstādē Nature Expo 2016

Nedēļas nogalē – no 22. līdz 24.aprīlim – Ķīpsalā notiks starptautiskā lauksaimniecības, dārzkopības un mežsaimniecības izstāde Nature Expo 2016. Stādi, sēklas, augsnes uzlabotāji, dārza tehnika un inventārs, meža un lauksaimniecības tehnika, semināri un vēl daudz kas cits priecēs apmeklētājus, informē izstādes organizatori.

Izstādes laikā gaidāms arī Latvijas atklātais floristu konkurss Pavasara elpa, kas vienuviet pulcēs floristus un tos, kuri šo arodu vēl mācās. Pirmajā izstādes dienā, 22.aprīlī, par uzvarētāja titulu cīnīsies 15 bērni trīs vecuma grupās, savukārt otrajā dienā, 23.aprīlī, – 15 floristi pieaugušo grupā. Dalībniekiem pieaugušo grupā ir jāuztaisa divi darbi – fantāzijas pušķis Mosties! un apsveikuma pušķis Plauksti!, savukārt bērniem ir jāizveido sava oriģinālā kompozīcija.

«Kādi būs konkursa darbi? To nevaram zināt! Tomēr viens ir skaidrs – visur klātesošs būs pavasaris, jo konkursa tematika ir Pavasara elpa. Pieaugušo grupas dalībnieki konkursam gatavojas jau mēnešiem ilgi, jo laika pušķu veidošanai nebūs daudz, – visam ir jābūt skaidri izdomātam. Savukārt bērni varēs improvizēt, jo uzdevumu un to, kādi būs materiāli, uzzinās konkursa dienā,» stāsta konkursa organizatore Gunita Lazdiņa.

Konkursa darbu tapšanas procesu, kā arī rezultātu varēs vērot ikviens izstādes Nature Expo 2016 apmeklētājs – Izstāžu centra Ķīpsalā hallē Nr. 2. Darbu veidošana notiks divas dienas, bet izstādes noslēdzošajā dienā, 24.aprīlī, būs iespēja aplūkot visu konkursantu gatavo darbu izstādi. Konkursa darbus vērtēs florista amata meistari, starptautisko un vietējo konkursu laureāti.

Paralēli Latvijas atklātajam floristu konkursam visās trīs izstādes dienās varēs apskatīt arī košu, floristu veidotu objektu izstādi Pavasara saule, kurā tiks izlikti vairāk nekā 20 darbi. Tajā būs redzami vairāku žūrijas locekļu, kā arī citu izcilu florista amata meistaru un starptautisko, vietējo konkursu laureātu darbi, kas sagatavoti jau iepriekš. Lai noskaidrotu labāko un skaistāko objektu, notiks skatītāju, izstādes apmeklētāju, balsojums.

Šajā laikā Ķīpsalā notiks starptautiskā lauksaimniecības, dārzkopības un mežsaimniecības izstāde Nature Expo 2016. Stādi, sēklas, augsnes uzlabotāji, dārza tehnika un inventārs, meža un lauksaimniecības tehnika, semināri un vēl daudz kas cits priecēs apmeklētājus, informē izstādes organizatori.

Ref: 102.000.102.12447

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas