Martā Igaunijā tūristu bijis par 43% mazāk nekā pērn, vietējo viesu – par 5% mazāk

Martā Igaunijas naktsmītnēs uzturējušies 51 000 atpūtnieku, kas salīdzinājumā ar pavasara pirmo mēnesi pērn liecina par kritumu 43% apmērā. Kā rāda kaimiņvalsts oficiālā statistika, sarucis ir gan ārvalstu, gan vietējo tūristu skaits.

Piektdien, 7.maijā, Igaunijas statistikas pārvalde vēsta paziņojumā presei, ka 2021.gada martā līdzīgi kā iepriekšējos pandēmijas un ierobežojumu mēnešos vairums Igaunijas nakstmītnēs bijuši vietējie nakšņotāji.

«2020.gada martā puse naktsmītņu klientu bija ārvalstu tūristi, taču koronavīrusa ietekme to īpatsvaru šā gada martā samazinājusi līdz 17%,» izmaiņas skaidrojusi Igaunijas statistikas pārvaldes analītiķe Helga Laurumā (Helga Laurumaa).

Lasiet arī: Nedēļas nogalē vēl būs vēss un lietains, taču nākamnedēļ gaidāmi +20 grādi

Šajā martā naktsmītnēs valstī uzturējusies 9 000 ārvalstu viesu, kuri kopskaitā naktsmītnēs pavadījuši 32 000 nakšu. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn ārvalstu tūristu skaits naktsmītnēs sarucis par 81% procentu un to pavadīto nakšu skaits – par 66%.

Vietējo atpūtnieku kritums bijis mazāks, proti, par 5% un 2021.gada martā Igaunijas naktsmītnēs uzņemti 42 000 vietējo tūristu, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas