Mārtiņa Bunkus ģimene neizslēdz, ka noziedznieki pretosies izmeklēšanas norisei

«Šodien ģimenes vārdā vēlos pateikties gan Valsts policijai par profesionālu darbu, gan līdzcilvēkiem, kuri visus šos pēdējos četrus gadus nav bijuši vienaldzīgi. Mēs paužam nepārprotamu uzticēšanos Valsts policijas veiktajai izmeklēšanai un pateicamies tai par godprātīgo, neatlaidīgo un smago darbu, virzot izmeklēšanu uz rezultātu,» norāda nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus.

«Policijā pēdējos gados ir īstenotas nozīmīgas pārmaiņas. Īpaši jāizceļ Valsts policijas vadības nomaiņa, pēc kuras radās pārliecība, ka nozieguma izmeklēšana netiks atstāta novārtā, policijas darbs netiks ietekmēts un izmeklēšana tiks veikta līdz noziegums tiks atklāts. Šajā kontekstā vēlamies uzteikt arī visas tā brīža amatpersonas un politiķus, kuriem pietika drosmes lauzt ierasto kārtību policijas vadībā,» uzsver Kristaps Bunkus.

Pēc viņa sacītā, «aizvadot ceturto Mārtiņa nāves gadadienu sajūta nav vieglāka, taču ir savādāka,

zinot, ka brāļa pasūtījuma slepkavības izmeklēšanā policijai ir izdevies noskaidrot noziegumā iesaistīto personu ķēdi.»

«Neizslēdzam, ka noziedznieki pretosies izmeklēšanas norisei un liks tai šķēršļus cerībā izvairīties no soda. Pieņemam, ka notiks arī apzināti centieni vilcināt procesu, izplatīt melīgu un maldinošu informāciju, kā arī darīt visu, lai novērstu aizdomas no pašiem noziedzniekiem, pavēršot tās pret viltus vaininiekiem. Līdz ar to arī šobrīd vēlamies aicināt Latvijas sabiedrību, nebūt vienaldzīgiem, sekot līdzi Mārtiņa Bunkus slepkavības lietas virzībai, kā arī atsaukties policijas aicinājumam sadarboties un sniegt informāciju Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanā,» saka nogalinātā advokāta brālis.

Viņš piebilst, ka «Mārtiņa Bunkus slepkavības lieta vēl nav noslēgusies. Priekšā vēl ir ejams ceļš, lai likumā noteiktajā kārtībā vainīgie saņemtu taisnīgu sodu. Tikai šāda veidā ir iespējams viest pārliecību, ka Latvija ir tiesiska valsts, ka noziegumi šeit nav pieļaujami un ka sabiedrība var justies droši, zinot, ka likuma priekšā visi ir vienlīdzīgi un vainīgie vienmēr saņems taisnīgu sodu par saviem noziegumiem.»

BNN jau vēstīja, ka maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētie uzņēmēji Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko Rīgas apgabaltiesā pārsūdzējuši tiesas lēmumu par apcietinājuma piemērošanu. Trešais šajā lietā iesaistītais vīrietis patlaban nav pārsūdzējis šo tiesas lēmumu.

Kriminālprocesa likums paredz, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru likums paredz brīvības atņemšanas sodu, un cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, netraucēs vai neizvairīsies no pirmstiesas kriminālprocesa.

Valsts policija 24.maijā paziņoja, ka policijai izdevies noskaidrot faktiski visu Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. Aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Vienlaikus policija aicina vēl arī tās personas, kuras šīs lietas izmeklēšanas saistībā nav sniegušas visu tām zināmo informāciju, vai personas, kuras var vēl ko liecināt, pieteikties pašām labprātīgi un sadarboties ar policiju.

Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši slepkavības kontekstā, turklāt pats Bunkus 2016.gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta.

Uļmanam 2016.gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru uzņēmuma Rego Trade maksātnespējas lietā. Bunkus kā Rego Trade maksātnespējas administrators no Uļmana un citiem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk par vienu miljonu eiro.

Taču dažas dienas pirms Bunkus slepkavības vienā no prāvām notika pavērsiens – pēc Augstākās tiesas lēmuma Uļmanam pavērās iespēja atgūt atpakaļ 721 186 eiro, proti, Senāts lika lietu izskatīt vēlreiz, jo Bunkus neesot bijis gana atklāts par dažiem dokumentiem, nesen vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Pēc advokāta nogalināšanas Rego Trade maksātnespējas procesu pārņēma administrators Kaspars Novicāns.

Viņš, pirmajā instancē zaudējot atkārtoti ierosināto lietu, izvēlējās ar Uļmanu tālāk netiesāties, jo bija atradušies dokumenti, kas tulkojami par labu Uļmanam.

«Mums jāsaprot, ka sprieduma pārsūdzēšana nav sporta veids. Ir jāpārsūdz tie spriedumi, kuros saskata nelikumības konkrētajā brīdī,» raidījumam de facto tālāku netiesāšanos skaidroja Novicāns.

Pēc Rego Trade nelabvēlīgā sprieduma Novicānam bija jāatmaksā Uļmanam 721 186 eiro atpakaļ, tomēr visu viņš nevarēja atdot, jo no šīs naudas Bunkus jau bija izmaksājis sev atlīdzību. Tāpēc administrators tagad cenšoties atgūt trūkstošo daļu no Bunkus mantiniekiem – viņa ģimenes locekļiem, vēstīja raidījums.

Novicāns minējis, ka Uļmanam tika atskaitīti atpakaļ ap 600 000 eiro, kas bija Rego Trade norēķinu kontos. No Bunkus ģimenes Novicāns vēl cenšas atgūt vairāk nekā 300 000 eiro, ko veidojot pārrēķins par vairākām Bunkus savulaik izmaksātām atlīdzībām.

Tomēr divas tiesu instances lēmušas administratoram par sliktu, uzskatot, ka mantinieki nevar atbildēt par Bunkus rīcību. Vēl savs vārds būs jāsaka Augstākajai tiesai, vēstīja de facto.

Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

2021.gada vasarā tapa zināms, ka viens no iespējamajiem maksātnespējas administratora slepkavības izpildītājiem ticis apcietināts Ukrainā saistībā ar kādu citu noziegumu. Kā vēstīja LTV, aizdomās turētais Ukrainā ticis aizturēts par citu noziegumu, kas nav saistīts ar Latviju, taču izmeklēšanas laikā viņš esot sācis liecināt arī saistībā ar Bunkus slepkavību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas