bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 18.09.2018 | Vārda dienas: Liesma, Elita, Alita
LatviaLatvija

Mārtiņš Bondars aicina rīdziniekus «gāzt» Nilu Ušakovu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas mēra kandidāti Mārtiņš Bondars un Nils Ušakovs

Politisko spēku Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas attīstībai apvienības ieskatā tagadējais Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs ir reāls slogs Rīgas attīstībai, tāpēc viens no vēlēšanu galvenajiem mērķiem ir «gāzt» Ušakovu, savu nostāju stingri pauž Latvijas Reģionu apvienība.

«Mēs aicinām ikvienu, kam rūp mūsu galvaspilsētas Rīgas turpmākais liktenis, mums pievienoties un paust attieksmi pret pašreizējo Rīgas mēru Nilu Ušakovu savos sociālajos kontos. Nila Ušakova vadītā Rīgas dome ir kļuvusi par slogu rīdziniekiem un par simbolu – simbolu nesaimnieciskumam, neprofesionalitātei un korupcijai. Un kā zināms, šādi simboli agrāk vai vēlāk tiek gāzti. Tāpat kā 1991.gada 24.augustā rīdzinieki gāza Ļeņina pieminekli Rīgā Brīvības ielā, tā šodien mēs gribam apvienot visus spēkus un gāzt šo nesaimnieciskuma un apzinātas nolaidības simbolu. Izšķirošais solis būs pašvaldību vēlēšanas 3. jūnijā, un mēs esam pārliecināti, ka šī ir iespēja atbrīvoties no Ušakova uz visiem laikiem, tāpat kā no Ļeņina pieminekļa,» savu pārliecību pauž Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Bondars.

Politologs Ivars Ījabs portālam la.lv par Bondaru izteicies šādi: «Bondars ir azartisks cilvēks, un viņa starts Rīgas domes vēlēšanās šo pasākumu noteikti padarīs krāsaināku. Ar programmu Rīgai gan nevajadzētu vilkt garumā – zem pagaidām nosauktajiem punktiem (godīgums, sakārtota vide un ģimenes) var saprast jebko. Ušakova un Bondara saķeršanās tiešajā ēterā noteikti būs televīzijas nagla. Taču – saturu studijā!»

Savukārt par līdzšinējo Rīgas mēru Ījabs uzskata, ka Ušakova programma ir pats Ušakovs vēl uz četriem gadiem. «Viņš pie sava tēla visus šos gadus ir strādājis tik rūpīgi, ka teju vai brīnums, kādēļ veikalos vēl nav parādījies degvīns Ušakovka. Viņš, protams, ir pats jaudīgākais kandidāts. Saturs šeit ir pabaiss – tā pati čomu saimniecība un viegli sarkans paternālisms. Taču komunikācija ir efektīva un reitings – labs.»

BNN iepriekš vēstīja, ka Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas Latvijas attīstībai (LA) kopējais saraksts dažas nedēļas pēc paziņojuma cīnīties par varu Rīgā pašvaldību vēlēšanās varētu gūt 6,1% rīdzinieku atbalstu, liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Latvijas Reģionu apvienības mērķis «gāzt» Ušakovu pamatots ar septiņiem pamatotiem iemesliem, kā pauž pats politiskais spēks:

1.Ušakovs ir dārgs – Rīgā gandrīz dubultā pieaugušas izmaksas par sabiedrisko transportu, nekustamā īpašuma nodokli, auto stāvvietām;

2.Ušakovs ir nekārtīgs – Barona ielas remonts tam ir spilgts piemērs, par to liecina arī citu Rīgas ielu un pagalmu stāvoklis;

3.Ušakovs visur liek savējos – nevis pēc kompetences un spējām, bet pēc piederības partijai vai tai tuvu stāvošiem;

4.Ušakovs neprot skaitīt – kredītsaistību procenti ir neatbilstoši mūsdienu iespējām kreditēties, tie ir desmiti miljoni eiro zaudējumu rīdziniekiem;

5.Ušakovs vienmēr pārmaksā – pat Polijas mediji atzīmē, ka Rīgā ir pasaulē dārgākie tramvaji, nemaz nerunājot par nanoūdeni un citām afērām;

6.Ušakovs nedomā par rītdienu – viņš uzņemas arvien jaunas un jaunas kredītsaistības, kuras būs jāatdod mūsu bērniem;

7.Ušakovs, iespējams, piesedz korupciju – viņa valdīšanas laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir aizturējis vismaz astoņus Rīgas domes sistēmas darbiniekus.

Latvijas Reģionu apvienības savā ziņojumā lēš, ka socioloģiskās aptaujas dati liecina, ka 58% rīdzinieku vēlas jaunu Rīgas mēru. Kā aptaujā norāda rīdzinieki, starp pieteiktajiem Rīgas mēra kandidātiem Mārtiņš Bondars ieguvis 29% balsu.

«Pie tam, ir virkne būtisku iemeslu, kāpēc Mārtiņš Bondars ir labāks mērs par Ušakovu,» ar spilgtu citātu savu viedokli pauž politiskais spēks  Latvijas Reģionu apvienība:

1.Viņam labāka izglītība – Bondars ir studējis tieši publisko pārvaldību prestižajā Hārvarda universitātē Amerikas Savienotajās Valstīs;

2.Bondars ir ieguvis ne tikai vietējo, bet arī starptautisko pieredzi, vadot valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kanceleju, kas ļāvis iegūt ļoti plašus augstākā līmeņa starptautiskos kontaktus, kas palīdzēs Rīgai attīstīties;

3.Viņam ir izpratne par ekonomiku un kreditēšanu, kas ir ļoti aktuāli pašreizējā Rīgas situācijā;

4.Ir definēti ļoti skaidri un pārdomāti ilgtermiņa mērķi, kas Rīgā ir jāpanāk un ir izpratne, kā to īstenot;

5. Bondaram ir reāls vēlētāju atbalsts, un, kā liecina aptaujas, viņš ir populārākais mēra kandidāts un reāla alternatīva Ušakovam.

BNN atgādina, ka strauji tuvojas 2017.gada 3.jūnija sestdiena, kad Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti.

Ref: 225.000.103.


Pievienot komentāru

  1. Pindzele teica:

    Vai Tevi pašu nevajaga gāzt – BONDARA kungs ? Cik Jums visiem gribās tikt pie tā siltā krēsla ! Ēd vai nost dzīvu to Ušakovu. Bet vai pats esi labāks par viņu ?

  2. ome teica:

    Es rīdziniece redzu, ko N.Ušakovs ir paveicis mūsu labā bet neredzu ko būtu paveicis Bondara kungs. Tā kā turēšos pie N.Ušakova kunga, jo jau esmu pārliecinājusies kad no tiem latviešiem nekādas jēgas nav, tukši solījumi.

Pretrunīgi vērtēto Laika priekškaru pie Nacionālā teātra šogad tomēr nebūvēs

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu Laika priekškars Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā, vēsta Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Plāno paplašināt personu loku, kas ir tiesīgs iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas

Sabiedrības informēšanas nolūkā žurnālisti būs tiesīgi iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Robežsargi automašīnā atrod vairāk nekā 140 kg hašiša

Grebņevas robežkontroles punktā šā gada 16.septembrī tika aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un viņa automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī konstatēts pēdējos gados lielākais narkotisko vielu daudzums – 145,3 kilogrami.

Daimler, BMW un VW tur aizdomās par ekotehnoloģiju izstrādes ierobežošanu

Eiropas Komisija ir sākusi izmeklēšanu pret vācu autobūves milžiem, BMW, Daimler un Volkswagen Group uz aizdomu pamata, ka tie varētu būt vienojušies ierobežot tīru izplūdes gāzu tehnoloģiju izstrādi.

Latvija nākamo piecu gadu laikā bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai iemaksās teju 1,8 miljonus eiro

Latvija nākamo piecu gadu laikā Bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai kopumā iemaksās 1 776 117 miljonus eiro, lēma valdība.

Brīvo darbvietu skaits 2.ceturksnī pieaug par 7,8 tūkstošiem jeb 46,6%

Brīvo darbvietu skaits šī gada 2.ceturksnī Latvijā bija 24,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 7,8 tūkst. jeb 46,6%. Sabiedriskajā sektorā bija 7,2 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 17,3 tūkst. gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 6,7 tūkst. jeb 63,9%, savukārt sabiedriskajā – par 1,0 tūkst. jeb 16,8%.

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Turpina meklēt risinājumus nolietoto riepu krājumiem

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par nolietoto riepu apsaimniekošanu. Ziņojumā iekļautās turpmākās rīcības paredz dažādus pasākumus, lai risinātu jautājumu attiecībā uz pārstrādes un reģenerācijas jaudu attīstību, kā arī ne mazāk svarīgi ir nodrošināt jau uzkrāto nolietoto riepu apsaimniekošanu.

Lietuvā izbraukušo vietā arvien vairāk strādā ukraiņi, baltkrievi

Uzņēmumi Lietuvā, kas strādā celtniecībā, loģistikā un mazumtirdzniecībā, arvien vairāk piesaista darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas. Tā šajās nozarēs tiek daļēji aizpildīts darbspēka robs, ko radījusi liela skaita lietuviešu izbraukšana uz Rietumeiropas valstīm.

Latvijas krājbankas administrators augustā atguvis 125 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 125 165 eiro, kas ir par 44,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Precizēta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 18.septembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

UNESCO mudina skolēnus līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija Pasaules lielākā mācību stunda, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem.

Igaunijas banku uzraugs norāda uz Dānijas atbildību uzpasēt Danske Bank

Kamēr pret Danske Bank Igaunijas atzaru ir vērstas izmeklēšanas par iespējamu miljardiem lielas apšaubāmas naudas plūsmu caur bankas nerezidentu kontiem, Igaunijas finanšu iestāžu uzraugs norādījis, ka par bankas risku kontroli esot atbildīgs Dānijas banku uzraugs.

Latvijas ostās 8 mēnešos pārkrauti par 0,9% vairāk kravu; visvairāk pārkrautas ogles

Latvijas ostās šī astoņos mēnešos kopumā pārkrautas 43,468 miljoni tonnu kravu, kas ir par 0,9% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Kā liecina Satiksmes ministrijas publiskotie dati, kravu apgrozījuma negatīvā bilance turpina samazināties Ventspils ostā, kur astoņu mēnešu laikā pārkrautas 13,274 miljoni tonnu kravu, kas ir sarukums par 11,9% šī un pagājušā gada griezumā.

airBaltic vasarā pārvadā par 18% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā pārvadājusi 2 770 047 pasažierus jeb par 18% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Pilsēta cilvēkiem: Riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 40%

Riteņbraucēju skaits četru gadu laikā, kā liecina uz Rīgas tiltiem iegūtie dati, pieaudzis par 40%. Apvienības Pilsēta cilvēkiem 14. septembrī veiktā velosipēdistu skaitīšana uzrāda, ka Vanšu tiltu stundā šķērso gandrīz 600 riteņbraucēju, kas ir teju piecas reizes vairāk nekā pirms desmit gadiem, stāsta apvienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Zandbergs.

ABLV Bank aktīvi augustā atgūti 47,14 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori augustā atguvuši aktīvus 47,14 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā ir izveidota jauna sadaļa par Brexit

Sarunās par Apvienotās Karalistes Izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības jeb tādā dēvēto Brexit tuvojas izšķirošs posms. Neatkarīgi no sarunu rezultāta būs pārmaiņas ES un AK attiecībās, kuras ietekmēs Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus, atzīmē Ārlietu ministrijā.

Krievija: Sīrijas tuvumā pazudusi Krievijas lidmašīna ar 14 karavīriem

Vidusjūrā, pie Sīrijas krastiem pazaudēti sakari ar Krievijas kara lidmašīnu, kurā atradušās 14 militārpersonas, tā paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

No amata atkāpjas Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Kronbergs

Par atkāpšanos no amata pirmdien, 17.septembrī, paziņojis Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs.

ASV būtiski paplašinās ievedmuitu precēm no Ķīnas

Amerikas Savienoto Valstu valdība apņēmusies ieviest ievedmuitu precēm no Ķīnas attiecinot to uz produkciju ap 200 miljardu ASV dolāru vērtībā. Attiecīgi tiek pastiprināts protekcionisms tirdzniecības jomā starp pasaulē divām lielākajām tautsaimniecībām.

Konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu pieteikušies 16 pretendenti

Kultūras ministrijas izsludinātajā atklātajā konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu noteiktajā termiņā – līdz 14.septembrim – pieteikumus iesnieguši 16 pretendenti.

Biržu indeksi krītas pirms jauniem ASV tarifiem Ķīnas precēm

ASV un Eiropas biržu indeksi piektdien, 14.septembrī, kritās un ASV dolāra vērtība saruka, investoriem gatavojoties jaunu ASV tarifu noteikšanai Ķīnas precēm.

Vienotība neatbalstīs ZZS iniciatīvu par tautas vēlētu prezidentu, bet NA vēl lems

Partija Vienotība neplāno atbalstīt Zaļo un zemnieku savienības deputātu iesniegtos grozījumus par tautas vēlētu prezidentu, norāda Vienotības priekšsēdētājs Arvils Ašeradens

Eurostat: Latvijā augustā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada augustā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina pirmdien, 17.septembrī, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.