Mārtiņš Kvēps to ir izdarījis atkal: vēl viena falsificēta AS Ventbunkers akcionāru sanāksme

Šķita, ka tā saucamie «tranzīta kari» Ventspilī kļuvuši par pagātni. Taču izrādās, ka cīņa par akcijām turpinās, turklāt izmantojot metodes, ko diez vai izmanto godīgā spēlē. Šāda atziņa BNN radusies no Ventbunkers media service atsūtītās preses relīzes. Piedāvājam apskatīt to pilnībā.

Advokāts Mārtiņš Kvēps

Bēdīgi slavenais Latvijas advokāts Mārtiņš Kvēps, kurš skandalozi pazīstams saistībā ar mēģinājumiem pārņemt kontroli pār uzņēmumiem, falsificējot akcionāru sapulces, kopā ar Arni Nīcgali – savu partneri juridiskajā birojā Heidelberga, par kārtējo upuri izvēlējies naftas produktu pārkraušanas uzņēmumu AS Ventbunkers. Šajā falsificēšanā kā „sekretārs” piedalījies arī vienlīdz bēdīgi slavenais advokāts Jānis Junkers.

2010. gada 30. augustā Zollikonē, Šveicē, notika patiesā, pienācīgi sasauktā Ventbunkers akcionāru sapulce, kurā likumīgi pārstāvēti vairāk nekā 72% akciju. Šo sapulci sasauca Ventbunkers leģitīmā valde, kuras sastāvā ietilpst Deivids Enstiss (David Anstis) (priekšsēdētājs), Jānis Hāze (finanšu direktors), Alvis Hāze (termināļa rīkotājdrektors) un Mihails Dementjevs (komercdirektors). Aptuveni tajā pašā laikā, kad kompānijas patiesie akcionāri bija sanākuši uz mierīgu satikšanos Šveicē, Rīgā Mārtiņa Kvēpa vadībā sapulcējās krāpnieku grupa. Kvēps bija šīs falsificētās sanāksmes vadītājs, savukārt Jānis Junkers – sekretārs. Balsu skaitītāji šajā falsificētajā sapulcē bija Arnis Nīcgalis un Mārtiņš Kvēps. Viņi it kā tikušies uz to brīdi reģistrētajā Ventbunkers birojā Rīgā, Staraja Ruses ielā 18-20. Ventbunkers rīcībā ir rakstisks šo biroja telpu īpašnieka pierādījums, ka neviena birojā nav bijis un neviens arī nav vadījis akcionāru sapulci šajā vietā norādītajā laikā. Falsificētās akcionāru sapulces laikā par Uzraudzības padomes locekļiem it kā ievēlēti Olafs Berķis, Genādijs Ševcovs, Aleksejs Ovods un Jānis Junkers.

2011. gada 4. oktobrī falsificētā Uzraudzības padome Olafa Berķa vadībā it kā esot ievēlējusi jaunu falsificētu Padomi šādā sastāvā: Dzintars Kašs, Raimonds Grīniņš, Valērijs Godunovs un Andrejs Pinkovs. Šie krāpnieki viltoto dokumentāciju Uzņēmumu reģistrā iesniedza 2011. gada 6. oktobrī. Uzņēmumu reģistrs 7. oktobrī pieņēma lēmumu atteikt šo dokumentu reģistrāciju, saprotot, ka nav iespējams 2011. gada 30. Augustā novadīt divas akcionāru sapulces dažādās vietās. Nezināmu iemeslu dēļ 2011. gada 10. oktobrī minētajiem krāpniekiem izdevās izņemt no Reģistra tur iesniegtos viltoto dokumentu oriģinālus. Tas ir pārsteidzoši, jo saskaņā ar Reģistra noteikto kārtību iesniegtie dokumenti nevar tā vienkārši tikt paņemti atpakaļ. To varēja izdarīt ar neskaidrajiem advokātiem saistītas personas.

Kvēpam un viņa līdzzinātājiem ir iespaidīgs, bet ne ļoti veiksmīgs iepriekšējo falsificējumu saraksts. Kvēps turpina īstenot tās pašas netīrās un nelikumīgās metodes. Viņa neveiksmes turpinās.

Viņš falsificējis Kurakao pieņemto Euridice Corporation N.V. Akcionāru sapulces lēmumu 2010. gada 26. aprīlī. Saskaņā ar tiesas spriedumu tika anulēts gan šis, gan visi citi lēmumi, kuru pieņemšanā bija piedalījies falsificētais Orginvest Padomes loceklis. Pēc tam Kvēps falsificēja uzņēmuma Kālija parks akcionāru sapulci 2010. gada 29. aprīlī. Arī šī sanāksme ar tiesas spriedumu tika anulēta. Pēc tam viņš, falsificējot akcionāru sanāksmes, mēģināja pārņemt kontroli pār Ventspils Tirdzniecības ostu, kas viņam atkal neizdevās. Tiesa anulēja arī šo sapulci. Pret Kvēpu un viņa līdzzinātājiem ir uzsāktas vairākas kriminālizmeklēšanas.

Ventbunkers Uzraudzības padomes priekšsēdētājs Dr. Rūdolfs Meroni izteicies: «Kad Kvēps pārtrauks savas falsifikācijas? Tas ir kauns, ka krāpnieki vilto dokumentus un vienkārši iesniedz tos reģistrācijai. Tagad klīst baumas, ka Kvēps vēlreiz mēģinās darīt to pašu 2011. gada 25. oktobrī. Ir nepieciešamas izmaiņas likumdošanā attiecībā uz Uzņēmumu reģistru, lai pamatotu iebildumu gadījumā krāpnieki nevarētu tik vienkārši iesniegt dokumentus. Visās Rietumeiropas valstīs ir spēkā sistēma, kas ļauj iebilst pret nelikumīgu reģistrāciju. Šķiet, tikai Latvijā nav šāda kontroles mehānisma.»

Ref: 000.013.102.001

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Kurš jums pie gramatikas strādā un pie teksta stila? izklausās ka būtu kāds dzērumā rakstījis?

    p.s. par tēmu runājot – Kvēpa darbības nepārsteiz! To noziedznieku jau sen aiz restēm vajag!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas