Maskavā balsošanai referendumā reģistrējas neiespējami daudz vēlētāju

Krievijā notiek referendums par konstitūcijas grozījumiem. Tā norisi aizēnojušas ziņas par vēlētāju reģistrēšanos balsošanai internetā. Ir nācis atklātībā, ka vairākos Maskavas vēlēšanu iecirkņos tiešsaistes balsošanai reģistrējušies vairāk vēlētāju nekā to faktiski ir attiecīgajā pilsētas rajonā. Amatpersonas norādījušas uz tehnisku kļūmi, vēsta neatkarīgais Krievijas ziņu portāls Meduza.

Portāls vēsta, citējot Krievijas oficiālos statistikas datus, ka Maskavā piedalīties konstitūcijas grozījumu referendumā ar balsojumu internetā pieteikušies septiņi miljoni vēlētāju. Tas ir – katrs septītais galvaspilsētas balsstiesīgais iedzīvotājs.

Lasiet arī: Krievijā sāk tautas nobalsošanu par konstitūcijas grozījumiem

Vairākos Maskavas vēlēšanu iecirkņos tiešsaistes balsojumam pieteikušos vēlētāju skaits ir lielāks nekā balsstiesīgo iedzīvotāju. Piemēram, pilsētas Trocka administratīvā rajona vēlēšanu iecirknī Nr. 3 395 pieteikumu uz tiešsaistes balsojumu saņemts trīs reizes vairāk nekā ir balsstiesīgo iedzīvotāju.

Krievijas vēlēšanu statistiķis Sergejs Šipiļkins norādījis, ka šāda situācija «izskatās pēc [negodīgas] shēmas» un ka Trocka administratīvajā rajonā būtu jāatceļ tiešsaistes balsošana.

Maskavas vēlēšanu amatpersonas portālam Meduza paudušas neizpratni par notikušo. Gan Trocka administratīvā rajona teritoriālā vēlēšanu komisija, gan 3 395. iecirkņa vēlēšanu komisijas pārstāve Jeļena Golubkova norādījušas, ka situācija radusies tehniskas kļūmes dēļ.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas