Maskava brīdina Baltkrieviju «neaizgriezt gāzes krānu» Eiropai

Aleksandra Lukašenko teiktais par iespējamu gāzes piegāžu pārtraukšanu ES valstīm pa cauruļvadiem, kas šķērso Baltkrievijas teritoriju, ja vārdi tiku piepildīti, būtu Baltkrievijas-Krievijas līguma pārkāpums, norādījis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Kā vēsta britu raidsabiedrība BBC, Putins sestdien, 13.novembrī, intervijā Krievijas valsts telekanālam Rossiya sacījis, ka pēdējā laikā divas reizes runājis ar Aleksandru Lukašanko, un sarunā neesot dzirdējis norādi uz gāzes tranzīta pārtraukšanu.

«Protams, teorētiski Lukašenko kā tranzītvalsts prezidents varētu likt pārtraukt mūsu piegādes Eiropai, taču tas nozīmētu mūsu gāzes tranzīta līguma pārkāpumu un es ceru, ka tas nenotiks,» sacījis Krievijas prezidents. «Nekā laba tur nav, un es, protams, runāšu ar viņu par šo tēmu. Varbūt viņš to pateica jūtu uzplūdā,» tā Putins.

Lasiet arī: ANO Drošības padomē Rietumvalstis nosoda Baltkrieviju par migrācijas krīzi

Lukašenko iespēju pārtraukt Krievijas dabasgāzes tranzītu uz ES dalībvalstīm pieminēja ceturtdien, 11.novembrī, reaģējot uz ES amatpersonu teikto, ka šonedēļ bloka dalībvalstis varētu nolemt ieviest piekto sankciju kompleksu pret Baltkrieviju. Saspīlētās ES-Baltkrievijas attiecības vēl vairāk saasinājušās līdz ar Tuvo Austrumu valstu iedzīvotāju migrācijas plūsmas pieaugumu cauri Baltkrievijai uz ES pagājušajā nedēļa.

BNN jau vēstīja, ka Baltijas un ES amatpersonas ir vērtējušas, ka Baltkrievijā valdošais režīms ir atbildīgs par robežpārkāpumu viļņa veicināšanu, saucot to par hibrīdagresiju. Aleksandrs Lukašenko Minskā savukārt ir vairākkārt noliedzis, ka būtu iesaistīts migrācijas plūsmas organizēšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas