Maskava draud Baltkrievijai ar «skumjām sekām» par krievu algotņu apsūdzībām

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko (pa labi) tiekas ar kādreizējo Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu

Krievijas Drošības padome norādījusi, ka Baltkrievija par 33 krievu privāto, militāro algotņu apcietināšanu Minskas pievārtē saskarsies ar «skumjām sekām», vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Jūlija beigās baltkrievu īpašo uzdevumu vienības valstī aizturēja 33 Krievijas pilsoņus, algotņus no Krievijas privātā militārā uzņēmuma Vagner. Pēcāk tiem izvirzītas apsūdzības, vainojot viņus sabiedrisku nekārtību plānošanā saistībā ar 9.augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām.

Lasiet arī: Baltkrievija ziņo par 32 Krievijas privāto, militāro algotņu aizturēšanu

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ir lūdzis Krievijas un Ukrainas valdību palīdzību krimināllietas izmeklēšanā, bet priekšvēlēšanu uzrunā norādījis, ka krievu algotņi plānojuši Baltkrievijā īstenot «krāsaino revolūciju». Šādi viņš izdarījis atsauci uz tautas sacelšanos Gruzijā, Ukrainā un Kirgizstānā, kas tā sauktajās postpadomju valstīs notikusi iepriekšējās desmitgadēs.

«Tas ir ne tikai aizskaroši, tas ir ļoti skumji,»

trešdien, 5.augustā, sacījis Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs. Viņa vērtējumā, Baltkrievijas vadība ir pārvērtusi divpusējās attiecības par «sīknaudu priekšvēlēšanu kampaņā».

«Un tam būs arī skumjas sekas,» brīdinājis Medvedevs, kā viņa pausto citē Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas