Maskavā iemēģina lietotni inficēto pilsoņu izsekošanai

Maskavā, kur šonedēļ ieviesta karantīna, tiek izstrādāta un izmēģināta viedtālruņa lietotne, lai novērotu iedzīvotājus, kam apstiprināta saslimšana ar COVID-19, bet atļauts ārstēties mājās. Mērķis ir pašizolācijas prasību ievērošana, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Maskavas Informācijas tehnoloģiju departamenta vadītājs Eduards Lisenko skaidrojis TASS, ka lietotni izstrādā iestāde Infogorod un tā netiks izmantota, lai Krievijas galvaspilsētā izsekotu visus iedzīvotājus.

Lasiet arī: Bildēs: Maskavā ievieš karantīnu; Krievijā – nestrādāšanas nedēļa

Iecerēts, ka inficētiem, kuriem mediķi atļaus ārstēties mājās, būs jāparaksta līgums, kur pacienti apņemsies uzinstalēt un izmantot Sociālās novērošanas lietojumprogrammu.

«Līgumā teikts, ka ir jāatļauj lietotnei piekļūt internetam un mobilo sakaru tīkliem, kas ļauj izsekot tālruni Maskavā.

Pacients piekrīt, ka tiek uzņemts viņa foto un viņš tiek identificēts pēc personu apliecinoša dokumenta, kā arī tam, ka šie dati tiek nosūtīti Apvienotajam datu uzglabāšanas un apstrādes centram,» norādījis Lisenko, tā trešdien, 1.aprīlī, vēsta TASS.

Maskavā no šīs nedēļas ir spēkā karantīnas pasākumi, bet visā Krievijā šonedēļ ieviesta nestrādāšanas nedēļa, ko izziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Krievijas parlaments ir strauji apstiprinājis antivīrusa tiesību aktu kopumu, kas cita starpā paredz septiņu gadu cietumsodu, ja iedzīvotājs neievēro karantīnas prasības un tā netieši izraisa cita cilvēka nāvi. Valstī arī sākts izmantot sejas atpazīšanas videokameras, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas