Maskavā ievieš daļēju karantīnu

Maskavā un vairākos Krievijas reģionos no ceturtdienas, 28.oktobra, ieviests desmit dienas ilgs nestrādāšanas periods. Kārtējais Covid-19 vilnis pārslogo Krievijas slimnīcas, un pandēmijas beigas valstī, kur pret slimību ir vakcinējušies aptuveni trešdaļa iedzīvotāju, vēl nevar prognozēt, vēsta Krievijas ziņu portāls The Moscow Times un ziņu aģentūra TASS.

Ierobežojumi paredz, ka uz ierobežojumu laiku klātienes darbība ir jāaptur uzņēmumiem, pakalpojumu sniedzējiem, ēdināšanas uzņēmumiem, sporta, atpūtas, izklaides centriem un kinoteātriem. Maskavā darboties atļauts tikai uzņēmumiem un organizācijām, kuras apkalpo pilsētas infrastruktūru un pārdod pirmās nepieciešamības preces, kā, piemēram, medikamentus un pārtiku. Uz nestrādāšanas periodu varas iestādes apņēmušās apmaksāt darbinieku dīkstāvi vai apmaksāta atvaļinājuma laiku, raksta portāls The Moscow Times.

Galvaspilsētas iestādes apņēmušās uzmanīt, vai epidemioloģiskie ierobežojumi tiek ievēroti, gan uzraugošiem darbiniekiem apmeklējot veikalus un ēdināšanas iestādes klātienē, gan skatoties novērošanas kamerās un sociālajos tīklos internetā. Ēdināšanas iestādēm atļauts veikt ēdiena piegādes. Kultūras mīļotājiem, kuri var uzrādīt dokumentu ar QR kodu par pabeigtu vakcinācijas kursu, nesenu PCR analīžu negatīviem rezultātiem vai antivielu analīžu negatīviem rezultātiem, atļauts apmeklēt teātrus un muzejus ierobežotā skaitā un ar elpceļu maskām uz sejas.

Diennaktī līdz ceturtdienai, 28.oktobrim, Krievijā reģistrēts līdz šim lielākais diennakts jauno inficēto skaits – 40 096 – un arī lielākais diennaktī no Covid-19 komplikācijām mirušo skaits, proti, 1 159. Pandēmijas laikā mirušo Covid-19 pacientu skaits Krievijā sasniedzis 235 057, bet galvaspilsētā slimība prasījusi 31 058 cilvēku dzīvības, liecina Krievijas Koronavīrusa krīzes centra apkopotā informācija, kā to citē valsts ziņu aģentūra TASS.

Lasiet arī: Izraēla atļaus ieceļot ar Sputnik V vakcīnu, bet prasīs papildu analīzes

Krievijā, kur vakcinācija pret Covid-19 sākta 2021.gada janvārī un apstiprinātas piecas vakcīnas – Sputnik V, EpiVacCorona, CoviVac, Sputnik Light un EpiVacCorona-N – iedzīvotāji līdz šim potējušies gausi. Deviņos pilnos vakcinācijas mēnešos imunitāti pret slimību šādā ceļā ieguvusi aptuveni viena trešdaļa no valsts 146 miljoniem iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas