Maskavā nacionalizē Renault rūpnīcu, lai ražotu Moskvič

Krievijā par mašīnbūves rūpnīcas īpašnieku maiņu paziņojis franču autoražotājs Renault. Maskavas dome savukārt pavēstījusi, ka Renault aktīvi Krievijā ir kļuvuši par valsts īpašumu un Maskavas rūpnīcā turpmāk tiks būvēti spēkrati ar Padomju Savienības laikā pazīstamo Moskvič zīmolu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmdien, 16.maijā, Renault Group paziņoja, ka tās direktoru valde ir apstiprinājusi līgumus par grupas uzņēmuma Renault Russia pārdošanu kādam Maskavas pilsētas uzņēmumam. Līdztekus pavēstīts arī par piederošo 67,69% mašīnbūves uzņēmuma Avtovaz akciju nodošanu Krievijas Centrālajam pētniecības un attīstības automobiļu un dzinēju institūtam (Nami).

Lasiet arī: UZŅĒMĒJA STĀSTS | No hobija līdz veikalam – fīdermakšķerēšanas vēstnesis Arturs Baltais

Darījumā ietilpst Renault Maskavas rūpnīca Avtoframos, kur līdz šim ražoti zīmolu Renault un Nissan modeļi. Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins norādījis, ka turpmāk rūpnīcā tiks atsākta auto ražošana ar padomju laika Moskvič zīmolu.

Renault vadītājs Luka de Meo (Luca de Meo) sacījis: «Šodien mēs esam pieņēmuši grūtu, bet nepieciešamu lēmumu; mēs pieņemam atbildīgu izvēli attiecībā uz mūsu 45 000 darbiniekiem Krievijā, vienlaikus saglabājot grupas darbību un iespēju atgriezties valstī nākotnē, citā kontekstā.»  BBC vēsta, ka darījums, kas, pēc Renault paustā, tam izmaksās aptuveni 2,2 miljardus eiro, paredz iespēju grupai atpirkt savas daļas Avtovaz uz sešiem gadiem. Avtovaz ir Krievijas lielākais autoražotājs un ražo valstī populāro Lada zīmolu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas