Maskava negrib draudzēties ar Baltiju, iekļauj valstis īpašā sarakstā

Krievijas varasiestādes iekļāvušas trīs Baltijas valstis Krievijai nedraudzīgu valstu sarakstā. Tā atbildēts uz krievu diplomātu izraidīšanu, ko Baltija veica, solidarizējoties ar Čehiju, kura savukārt vaino Maskavu čehu munīcijas noliktavas spridzināšanā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Krievijas valsts telekanāls Rossiya-1 vēstījis, ka Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova paziņojusi par nedraudzīgo ārvalstu sarakstu izveidi, kas šonedēļ sagatavots pēc kaimiņvalsts prezidenta Vladimira Putina rīkojuma.

Lasiet arī: Černobiļas Slēgtajai zonai jākļūst par atdzimšanas zonu, vēlas Ukrainas prezidents

Sarakstā iekļauta Čehija, Gruzija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija un Ukraina. Rīkojumā līdztekus valstu uzskaitījuma izveidei noteikti arī darbības ierobežojumi sarakstā iekļauto valstu diplomātiskajām pārstāvniecībām Krievijā.

Saasinājums Maskavas attiecībās ar kaimiņvalstīm Eiropā nācis pēc tam, kad Čehija secināja, ka Krievijas izlūkdienesta aģenti vainojami munīcijas noliktavas sprādzienā, kas notika 2014.gadā un kur bojā gāja divi cilvēki.

Čehija no Prāgas izraidīja vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus un aicināja citas Eiropas valstis rīkoties tāpat, izrādot solidaritāti. Līdzīgi kā Višegradas valstu grupa izrādījusi solidaritāti ar Čehiju, Baltija atsaukusies aicinājumam un paziņojusi par četru Krievijas vēstniecību darbinieku izraidīšanu no trīs Baltijas valstīm.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas