Maskava noraida Sīrijas pamieru ar opozīciju; karadarbība pastiprinās

Bombardēšanā izsista bedre Idlibas provincē 25.februārī

Karadarbībai Sīrijā starp valdības-Krievijas spēkiem un opozīcijas grupējumiem prasot arvien jaunus civiliedzīvotāju upurus, Krievija ir noraidījusi pamiera iespēju, jo uzskata pretiniekus par teroristiem, kuriem nevēlas piekāpties ne Maskava, ne Damaska, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada vadītie spēki un Krievijas aviācija kopš 2019.gada nogales koncentrējas uz pēdējās lielās teritorijas atņemšanu Sīrijas opozīcijas spēkiem Idlibas provincē, valsts ziemeļaustrumos.

Krievija otrdien, 25.februārī, paziņojusi, ka nekad nepiekritīšot pamieram ar, tās skatījumā, teroristu kaujiniekiem Idlibas provincē, vēsta DW.

«Te nav bažu par cilvēktiesībām, tā ir kapitulēšana teroristiem un pat balva par viņu darbībām,» tā otrdien, ANO Cilvēktiesību padomē Ženēvā kritisks bijis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, ziņo DW.

Šos kaujiniekus savukārt atbalsta Turcija, kura ir brīdinājusi, ka var iesaistīties cīņā, lai apturētu al Asada un Krievijas spēku uzbrukumu.

Karojošo pušu cīņā turpina ciest civiliedzīvotāji. Saskaņā ar Londonā strādājošās Sīrijas Cilvēktiesību observatorijas datiem, otrdien Idlibas provincē valdības spēku gaisa uzlidojumos un artilērijas uzbrukumos nogalināti ne mazāk kā 19 civiliedzīvotāji, tostarp astoņi bērni, raksta DW.

Asiņainais Sīrijas Pilsoņu karš turpinās jau kopš 2011.gada. Sīrijas Cilvēktiesību observatorijas dati liecina, ka karā dzīvības zaudējuši ne mazāk kā 380 tūkstoši cilvēku, bet bēgļu gaitās devušies vairāk nekā 12 miljoni iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas