Maskavā, pirms cilvēku uzņemt slimnīcā, pārbaudīs, vai ir vakcinēts

Krievijas galvaspilsētā atkārtoti augot Covid-19 saslimušo skaitam laikā, kad ir pieejama vakcinēšanās pret bīstamo vīrusa saslimšanu, paziņots, ka slimnīcās, pirms sniegt medicīniskus pakalpojumus, tiks pārbaudīts personas vakcinācijas statuss.

Kā piektdien, 18.jūnijā, vēstīja Maskavas pilsētas Veselības departaments, lai pasargātu pacientus no jaunā koronavīrusa, ieviesti pagaidu noteikumi par medicīniskās palīdzības sniegšanu slimnīcās.

Tie paredz, cilvēkam nonākot slimnīcā uz plānotām vai neatliekamām procedūrām vai ar nepieciešamību tikt hospitalizētam, pārbaudīt, vai persona ir vakcinējusies pret Covid-19 vai arī tai ir kontrindikācijas, kas pamatoti nav ļāvušas doties vakcinēties.

Lasiet arī: Covid-19 Baltijā pēdējā diennaktī. Latvijā – 84, Lietuvā – 75, Igaunijā – 30

«Cilvēkam, kurš atrodas slimnīcā veselības stāvokļa un slimību dēļ, kas izraisījusi hospitalizāciju, a priori ir novājināta imunitāte. Šādiem pacientiem koronavīrusa slimība ir īpaši bīstama. Nav iespējams izslēgt kontaktus slimnīcas teritorijā un izolēt katru pacientu. Tādēļ, ja vīruss tiek ievadīts slimnīcā, palielinās tā inficēšanās risks. Pēc operācijas infekcijas gadījumā krasi palielinās smagu komplikāciju, tai skaitā nāves, risks,» skaidrots iestādes paziņojumā.

«Šajā sakarā pacientu drošības labad mēs bijām spiesti ieviest pagaidu noteikumus parastās aprūpes nodrošināšanai un pirms hospitalizācijas pārbaudīsim koronavīrusa vakcināciju,» norādījuši iestādes pārstāvji.

Tajā pašā laikā tiesības saņemt medicīnisko palīdzību nav ierobežotas, vēstījusi iestāde. Tie pacienti Maskavā, kuriem ir medicīniskas kontrindikācijas Covid-19 vakcinācijai, tiks hospitalizēti.

Jaunie noteikumi parastās medicīniskās palīdzības sniegšanai Maskavas slimnīcās neattieksies uz vēža un hematoloģisko slimību plānoto hospitalizāciju pretvēža ārstēšanai, kā arī paliatīvās aprūpes nodrošināšanai.

Neatliekamā medicīniskā palīdzība bez izņēmuma tiks nodrošināta ikvienam pilsētas iedzīvotājam neatkarīgi no viņa vakcinācijas statusa. Visa neatliekamā palīdzība tiks sniegta gan pacientiem bez koronavīrusu infekcijas, gan pacientiem ar jau apstiprinātu diagnozi slimnīcās, kas paredzēta Covid-19 ārstēšanai. Šādiem pacientiem pilnībā tiks veiktas ķirurģiskas iejaukšanās un citas nepieciešamās manipulācijas, teikts Maskavas pilsētas Veselības departamenta paziņojumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas