Maskavā prognozē 200 000 darbavietu likvidāciju

Lai arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ teicis, ka Rietumu ekonomiskais uzbrukums valstij nav izdevies, Maskavas pašvaldībā prognozē, ka darbu galvaspilsētā varētu zaudēt vairāki simti tūkstoši cilvēku, vēsta amerikāņu ziņu portāls Business Insider un britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

«Saskaņā ar mūsu aplēsēm iespējamai darba zaudēšanai ir pakļauti aptuveni 200 000 cilvēku,» Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins pirmdien, 18.aprīlī, rakstījis savā oficiālajā emuārā internetā.

Maskavas pašvaldība, rakstījis Sobjaņins, ir apstiprinājusi nodarbinātības atbalsta programmu 3,36 miljardu Krievijas rubļu (40 miljardu eiro) vērtībā ar mērķi nodrošināt pagaidu darbavietas vai bezdarbnieku apmācības. Krievijas galvaspilsētas mērs arī norādījis, ka progammas ietvaros atbalstu saņems ap 58 000 darbspējīgo iedzīvotāju, piebilstot, ka Krievijas valdība nodrošinās ikmēneša bērnu pabalstu un aizdevumus maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Putins runā kā uzvarētājs, bet uzņēmumu aizplūšana kaitē daudziem

«Tagad mēs varam teikt droši, ka šāda [sankciju – Business Insider] politika pret Krieviju nav izdevusies,» pirmdien sacījis Ukrainas kara organizētājs. «Ekonomiskā zibenskara stratēģija neiedarbojās, turklāt paši iniciatori nevarēja izvairīties no sankcijām,» apgalvojis Putins.

Kā vēsta Reuters, ASV Jeilas Vadības zinību augstskola aplēsusi, ka kopš iebrukuma sākuma par darbības apturēšanu Krievijā paziņojuši vairāk nekā 600 uzņēmumi. No tiem daļa turpina maksāt algas līdzšinējiem darbiniekiem, taču nav zināms, cik ilgi varēs un vēlēsies to atļauties.

Britu Oksfordas Universitātes Ekonomikas nodaļas pētniece Tatjana Orlova lēš, ka Rietumu uzņēmumu aizplūšana no Krievijas valstij tiešā veidā nozīmē aptuveni viena miljona darbavietu likvidāciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas