Mātes dienas svinībām latvieši visbiežāk tērēs līdz 20 eiro

Vairāk nekā 83% Latvijas iedzīvotāju Mātes dienas svinībām plāno tērēt līdz 20 eiro.

Savukārt 12% iedzīvotāju iecerējuši 21-30 eiro lielus tēriņus, bet vēl 5% respondentu minējuši, ka šiem svētkiem plāno tērēt vairāk nekā 31 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Teju ceturtā daļa jeb 25% iedzīvotāju māmiņām un vecmāmiņām svētkos dāvinās ziedus podiņos, 16% aptaujāto priekšroku dos tulpēm, 14% – narcisēm, 10% izvēlēsies dažādus ziedu pušķus, bet vēl 8% izvēlēsies rozes. Pārējie minēja dažādus ziedus, kā neļķes, hiacintes, frēzijas, lilijas vai piemājas dārzā plūktos ziedus.

«Mātes diena ir viena no visskaistākajām dienām gadā, kad lieli un mazi ar dažādiem ziediem steidz iepriecināt savas mīļās māmiņas, krustmātes un vecmāmiņas. Jau ierasts, ka tieši svētdiena, svētku dienā, kā arī vienu dienu pirms tam veikalos pieaug dažādu ziedu pārdošanas apjomi. Pēdējos gados iedzīvotāji vairāk izvēlas dažādus ziedu pušķus, arī šogad saviem klientiem piedāvājam plašu izvēli ar pušķiem, ka arī tulpes, rozes, neļķes, gerberas, kā arī dažādus ziedus podiņos, kas īpaši pieprasīti šajā pavasarī. Piemēram, šonedēļ populāras ir samtenes podiņos, ko var izstādīt piemājas dārziņā vai puķu kastēs uz balkoniem, lai ziedi priecētu ilgāku laiku,» novērojumos dalās Maxima Latvija Mārketinga vadītāja Zane Kaktiņa.

«Savukārt internetveikala e-maxima.lv klienti šonedēļ arvien vairāk iegādājas tūjas, lai iepriecinātu savas māmiņas. Tūju iegāde pirms Mātes dienas jau ir sava veida tradīcija, lai svētkos māmiņai, izejot dārzā,  pārsteigums būtu vēl lielāks. Šonedēļ kāds klients pasūtīja teju 100 tūjas, lai dārzam piešķirtu jau citu skatu,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Lai gan lielākā daļa māmiņas svētkos sveiks ar ziediem, daļa iedzīvotāju plāno māmiņas vēl pārsteigt ar kādu dāvanu. Populārākās dāvanas šajos svētkos ir dažādi saldumi, pašcepta torte vai kūka, biļetes uz kādu koncertu vai teātri, kosmētika un apsveikuma kartīte.

«Šogad novērojam tendenci, ka iedzīvotāji jau agrāk ir sākuši domāt, kā pārsteigt māmiņas svētkos, jo jau ir pieteikti pasūtījumi svētku dienai gan ar ziediem, gan tortēm, gan citiem gardumiem. Jāpiebilst, ka pašlaik priekšroka tiek dota jaunajām Staburadzes tortēm Mango un citrona tortei Vēsma. Šonedēļ tieši tie Latvijas iedzīvotāji, kas dzīvo un strādā ārzemēs, bet vēlas uz svētkiem iepriecināt savas māmiņas un vecmāmiņas dzimtenē, ar internetveikala e-maxima.lv palīdzību jau parūpējušies par pārsteigumiem, kas svētkos tiks nogādāti līdz pat mājokļa durvīm,» norāda Bērziņa.

Ref: 102.000.102.12618

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas