Matīss: PV iegādāsies VRC Zasulauku par saprātīgu cenu

Būtu loģiski, ja VRC Zasulauka akcijas iegādātos Pasažieru vilciens (PV), taču tad šīm akcijām ir jābūt reālai vērtībai, ceturtdien, 27.februārī, atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Vairāk nekā 99% klients šim uzņēmumam esot Pasažieru vilciens, līdz ar to ministrs netic, ka vērtība šim uzņēmumam varētu būt tāda, kādu administrators ir piedāvājis.

Ja šī vērtība būšot saprātīga, tad Zasulauka apvienošana ar Pasažieru vilcienu ir loģiska. Nākotnē jauno vilcienu tehnisko apkalpošanu arī varētu veikt Pasažieru vilciens.

Jautājums esot par cenu, un ministrs neatbalstītu piedāvāto paaugstināto cenu.

Uzņēmums Pasažieru vilciens vēl izvērtēs iespēju piedalīties atkārtotā AS Rīgas vagonbūves rūpnīca piederējušo 49% vagonu remonta centra AS VRC Zasulauks akciju izsolē. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka šāda iespēja tiks izvērtēta pēc izsoles izsludināšanas, kad būs zināma noteiktā akciju cena un izsoles noteikumi.

17.februārī nenotika Zasulauka akciju izsole. Likvidējamās AS Latvijas Krājbanka administratora SIA KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis informēja, ka izsole nenotika, jo nebija pieteicies neviens pretendents. Pēc informācijas paziņošanas par šo izsoli bija interese no vairākiem pretendentiem, tostarp Latvijā strādājošajām kompānijām. «Iemesli, kādēļ šīs kompānijas nepieteicās izsolei, var būt dažādi – kādu varbūt neapmierināja izsoles noteikumi, kādu, iespējams, neapmierināja cena,» skaidroja Fīrmanis.

Viņš piebilda, ka tagad administrators lems, kā rīkoties tālāk ar RVR piederošajām Zasulauka akcijām. Risinājumi var būt vairāki, bet lēmums tiks pieņemts aptuveni viena mēneša laikā.

Zasulauka akciju sākumcena bija 1,7 miljoni eiro. Pirmpirkuma tiesības uz akcijām ir AS Pasažieru vilciens, kam pieder pārējais 51% vagonu remonta centra akciju. PV iepriekš izteicis interesi par Zasulauka iegādi, taču netiek publiskots, vai PV šīs tiesības izmantos.

Savukārt RVR norāda, ka Zasulauka akciju izsole jāuztver kā RVR finanšu saistību pret likvidējamo Latvijas Krājbanku restrukturizācijas procesa sastāvdaļa un nekādā veidā nevarot ietekmēt RVR darbību.

102.000.102.6758

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas