Maxima Latvija: Pārbaudes laboratorijā apliecina – gaļas produkti no Lietuvas un Latvijas atbilst kvalitātes standartiem

Ilustratīvs attēls

Pēc sertificētas laboratorijas ekspertīzes rezultātiem secināts, ka gaļas produkti no Lietuvas un Latvijas atbilst visiem kvalitātes standartiem, informē Maxima Latvija.

Pārbaudes tika veiktas pēc tam, kad februāra sākumā Maxima Lietuva apturēja uzņēmuma Biovela ražotās gaļas produkcijas tirdzniecību saistībā ar aizdomām par to, ka tajā varētu atrasties salmonellas baktērijas. Pēc šīm ziņām gan Maxima Latvija, gan Maxima Lietuva produkciju izņēma no tirdzniecības.

«Maxima Latvija prioritāte ir nodrošināt klientiem augstvērtīgu produkciju, tāpēc regulāri, plānveidā un izlases kārtībā veicam dažādu produktu, tostarp arī gaļas pārbaudes sertificētā laboratorijā,» uzsver uzņēmumā.

«Atsevišķi gaļas produkti, kas prevencijas nolūkos uz īsu laiku tika izņemti no Maxima Latvija veikalu plauktiem un kuri pēc saņemtajām analīzēm atbilst visiem kvalitātes standartiem, tuvākajā laikā būs pieejami Maxima veikalos Latvijā,» informē uzņēmumā.

Jau vēstīts, ka Lietuvas veikalu tīkls Maxima piektdien, 7.februārī, pilnībā apturējis svaigas gaļas un marinētu gaļas pusfabrikātu tirdzniecību. Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji gan pauda bažas, ka uzņēmums, iespējams, pirms tam vairākas dienas tirgojis ar salmonellu inficētu produkciju.

Dienestā gan atzina, ka nav konstatēti inficēšanās gadījumi.

Vēl par šo tematu: Lietuvas PVD: Maxima par salmonellu klātbūtni gaļā nav ziņojusi vairākas dienas

Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis informēja, ka tirdzniecībā kopumā nonākušas aptuveni 20 tonnas nedrošās Biovela gaļas, kas vispirms nogādāta noliktavās un no turienes – uz Maxima veikaliem, bet pašlaik šīs gaļas tirdzniecībā vairs nav un visa tirgotā produkcija ir droša.

Saņemot informāciju no Lietuvas veikalu tīkla Maxima saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, mazumtirgotājs Maxima Latvija no tirdzniecības nedēļas nogalē izņēma atsevišķu gaļas produkciju un nosūtīja gan Lietuvas, gan Latvijas ražotāju produktus uz pārbaudēm laboratorijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas