Maxima traģēdijā bojāgājuša glābēja vecāki sašutuši par tiesas spriedumu

Tiesas sēde Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā, kurā paziņo spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Maxima traģēdijā bojāgājušā glābēja Viļņa Šteinīša vecāki ir sašutuši par tiesas spriedumu krimināllietā, paužot, ka viņiem ir kauns par šādu valsti.

Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas komandieris kapteinis Šteinītis bija viens no trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābējiem, kuri zaudēja dzīvību Maxima traģēdijā. Otrdien, 18.februārī, uz sprieduma nolasīšanu krimināllietā bija ieradušies arī viņa vecāki Vilnis un Vija Šteinīši.

Tiesas sēdes pārtraukumā bojāgājušā glābēja vecāki atzina, ka šādu tiesas spriedumu nebija gaidījuši un pauda neizpratni, kāpēc traģēdijā par vainīgu atzīta tikai viena persona – būvinženieris Ivars Sergets.

«Šī nav tiesiska valsts. Viens cilvēks ir kļūdījies un neapšaubāmi viņš ir vainīgs, taču visi pārējie šī veikala projektā atzīti par nevainīgiem. Tas ir absurds un man ir kauns, ka dzīvoju šādā valstī. Es zaudēju savu dēlu un par ko?» emocionāli norādīja glābēja tēvs Vilnis Šteinītis.

Viņš pauda, ka jau tiesas procesā bija sajūtama «apsūdzēto nepiespiestā un brīvā izturēšanās», kas, viņaprāt, liecinājis par to, ka «viņi jau tobrīd zināja, ka vienīgais grēkāzis būs Sergets».

«Asiņu mēs nealkstam, bet vienkārši gribējām taisnīgu tiesu, lai visi iesaistītie pienācīgi atbildētu. Tas vienkārši ir farss. Es savu dzīvi esmu nodzīvojis, taču man žēl jaunu cilvēku, kuriem būs jāturpina dzīvot šādā valstī,» pauda glābēja tēvs.

Traģēdijā mirušā ugunsdzēsēja māte Vija Šteinīte sacīja, ka viņa jau īsi pēc traģēdijas prognozējusi, ka apsūdzētie «izies sveikā cauri». Viņa sacīja, ka bijis kauns klausīties tiesneša lasītajā spriedumā. Viņa arī noteica, ka «acīmredzot tagad advokātiem nāksies sajust uz savas sirdsapziņas to, ka apsūdzētos «nomazgāja baltus»».

Glābēja vecāki pauda, ka pēc traģēdijas viņu «dzīve un veselība ir sagrauta, tāpēc viņi vēlētos beigt šo murgu» un apelācijas sūdzības iesniegšanai pamata neredz, «jo tas būs nākamais farss».

Jau ziņots, ka tiesa otrdien attaisnoja visus lietā apsūdzētos, izņemot Sergetu, kuram bez sešu gadu cietumsoda piespriests arī liegums piecus gadus strādāt savā profesijā.

Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu.

Tiesa visās apsūdzībās attaisnoja veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi, arhitektu Andri Kalinku, kā arī par nevainīgu atzina būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu un uzņēmuma Re&Re būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu.

Attaisnota tika arī Rīgas pilsētas būvvaldes Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, kā arī būvvaldes būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un būvvaldes darbinieks Jānis Balodis.

Tāpat par nevainīgu atzīta Maxima Latvija darbiniece Inna Šuvajeva.

Spriedumu varēs pārsūdzēt pēc tam, kad būs pieejams pilns tā teksts.

Pērn novembrī apritēja seši gadi kopš Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas