Mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 2%

Šī gada maijā, salīdzinot ar aprīli, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 2%.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums sarucis par 0,5%, bet nepārtikas preču pārdošanas apjomi pieauguši par 3,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tai pat laikā mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums (neņemot vērā sezonalitāti un cenu ietekmi) faktiskajās cenās maijā, salīdzinot ar aprīli, ir pieaudzis par 7,5%.

Šā gada maijā, salīdzinot ar 2010. gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājies par 0,7%. Pārdošanas apjomu samazinājums bijis pārtikas preču grupā – par 1,4%, savukārt nepārtikas preču tirdzniecībā pārdošanas apjomi palielinājušies par 1,7%, bez auto degvielas mazumtirdzniecības – par 7,3%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, mazumtirdzniecības apjoms faktiskajās cenās (neņemot vērā kalendāra dienu un  cenu ietekmi) pieaudzis par 6,9%.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas