Mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 5,7%

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums Latvijā pieauga par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 1,0%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 1,7%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, oktobrī, salīdzinot ar septembri, palielinājās par 3,1%. Gadu iepriekš – 2014.gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri – apgrozījums pieauga par 1,9%.

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2014.gada oktobri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 5,7%. Pārtikas preču grupā tas pieauga par 3,9%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 6,7%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecība – par 14,5%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 0,8%.

Šā gada janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums mazumtirdzniecībā kopumā ir pieaudzis par 5,8%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājies par 2,8%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība – par 7,8%.

Ref: 102.000.102.11268

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas