Mazumtirdzniecības apjoms gada laikā Latvijā kāpis par 3,7%

Latvijā mazumtirdzniecības apgrozījums šī gada augustā, salīdzinot ar 2020.gada augustu, audzis par 3,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri koriģētie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 3,8%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 9,8%, autodegvielas – palielinājās par 3,5%.

Salīdzinot ar 2020.gada augustu, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 40,6%), mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 18,1%) un kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 16,8%).

Apgrozījuma kritums bija informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (par 2%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 8,7%.

2021.gada augustā, salīdzinot ar jūliju, pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,3%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 1,1%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 2,7%, autodegvielas mazumtirdzniecība samazinājās par 3,2%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 28,4%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 7,1%) un nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 5,5%).

Vislielākais apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 13,6%).

2021.gada augustā, salīdzinot ar jūliju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, samazinājās par 0,4%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas