Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums sarucis par 1%

Šī gada aprīlī, salīdzinot ar martu, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājies par 1%.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums sarucis par 0,2%, bet nepārtikas preču pārdošanas apjomi kritušies par 1,4%, bez auto degvielas – palielinājušies par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tai pat laikā mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums (neņemot vērā sezonalitāti un cenu ietekmi) faktiskajās cenās aprīlī, salīdzinot ar martu, ir pieaudzis par 0,7%.

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar 2010. gada aprīli, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājies par 1,1%. Būtisku ietekmi uz apjoma kritumu atstājusi autodegvielas  mazumtirdzniecība, kas sarukusi par 15,1%. Apjoma samazinājums bijis arī pārtikas preču grupā – par 1,9%, savukārt,nepārtikas preču tirdzniecībā (bez auto degvielas) pārdošanas apjomi palielinājušies par 4,8%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, mazumtirdzniecības apjoms faktiskajās cenās (neņemot vērā kalendāra dienu un cenu ietekmi) palielinājies par 3,9%.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas