Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums sarūk

Šā gada septembrī, salīdzinot ar augustu, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājās par 0,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība saruka par 0,6%, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecībā kritums bija par 0,3%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, šā gada septembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 7,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šā gada septembrī, salīdzinot ar 2011.gada septembri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 7,9%. Pārtikas preču grupā pieaugums veidoja 1,8%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjomi palielinājās par 10,6%, tai skaitā auto degvielas mazumtirdzniecība – par 7,2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi pieauga par 6,6%.

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 5,8%. Pārtikas preču tirdzniecībā palielinājums bija 2,4%, savukārt nepārtikas preču tirdzniecības uzņēmumos tas palielinājās par 7,4%,

Salīdzinot ar 2011.gada trešo ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, apgrozījums pieauga par 9,5%. Par 2,8% palielinājās pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preces tirgoja par 12,6% vairāk.

Ref: 102.000.102.2801

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas