McDonaldu apsūdz nepilngadīgo darbinieku tiesību pārkāpšanā

Ātrās ēdināšanas restorānos McDonald’s Piemaskavā atklāti nepilngadīgo darbinieku darba tiesību pārkāpumi.

Maskavas apgabalā izvietotajos McDonald’s restorānos notikušās pārbaudes rezultātā ierosinātas 11 administratīvās lietas pret restorānu tīklu, liecina Krievijas Ģenerālprokuratūras interneta mājas lapā publiskotā informācija.

Inspektori konstatējuši, ka atsevišķi nodarbinātie nav veikuši obligātās veselības pārbaudes, kas jāizdara uz darba devēja rēķina pirms darba uzsākšanas. Atsevišķiem darbiniekiem netika piešķirts speciālais darba apģērbs. Turklāt noskaidrojās, ka visos ātrās ēdināšanas restorānos nodarbinātajiem nepilngadīgajiem darbiniekiem bija jāveic kaitīgie un bīstamie darbi, piemēram, jācep pusfabrikāti karstā eļļā un jātīra tualetes.

Krievijas Darba kodekss nosaka, ka nepilngadīgie nedrīkst veikt tāda veida darbus. Tāpat kodekss aizliedz vienam un tam pašam darbiniekam gatavot ēst un veikt uzkopšanas darbus.

Inspektori konstatējuši, ka restorānu tīkla darbinieku noslēgtie darba līgumi atsevišķos punktos nav atbilduši Darba kodeksam. Piemēram, līgumā netika norādīti darba apstākļi, darba grafiks un algas apmērs.

McDonaldam uzdots visus atklātos pārkāpumus novērst.

Līdzīgas pārbaudes šī gada vasarā veiktas ātrās ēdināšanas restorānos galvaspilsētā, atklājot līdzīgus pārkāpumus.

Šī gada sākumā Krievijā darbojās 245 šī tīkla ātrās ēdināšanas restorāni.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas