Mediji: Lietuvas uzņēmums piegādājis aprīkojumu elektrostaciju būvniecībai Krimā, pārkāpjot ES sankcijas

Lietuvā reģistrēts, ar Krieviju saistīts uzņēmums pārkāpis ES noteiktās sankcijas un piegādājis iekārtas elektrostaciju būvniecībai anektētajā Krimas pussalā, taču pats uzņēmums to noliedz, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, Rūta Juknevičjūte (Rūta Juknevičiūtė), Radio Brīvā Eiropa, Krievijas pretkorupcijas medijs Scanner project, Mihails Maglovs un Ivanna Trutnenko.

Kauņā strādājošais uzņēmums Run Engineering, kas ražo ūdens filtrēšanas sistēmas, ir piegādājis tā produkciju Krievijas uzņēmumam Voronezh-Aqua. Tas savukārt veicis Balaklavas un Tavrijas elektrostaciju celtniecību Krimas pussalā, ko 2014.gadā Krievija atņēma Ukrainai atņēma un anektēja.

Pēc Krimas aneksijas pussalā dzīvojošie aptuveni 2,4 miljoni cilvēku saskārās ar elektrības trūkumu un pārrāvumiem, taču Krievija pati neražoja spēkstaciju izveidei nepieciešamo aprīkojumu. ES savukārt ir ieviesusi sankcijas, liedzot ES dalībvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem eksportēt infrastruktūras iekārtas uz anektēto reģionu.

Lasiet arī: ANO: Represijās pret Krimas iedzīvotājiem atbildīgos neatrod

Uzņēmums Run Engineering Kauņas Brīvajā ekonomiskajā zonā tika izveidots pusgadu pēc Krimas aneksijas un tā dibinātāja, tobrīd vienīgā akcionāre bijusi Krievijas pilsone Alija Aljakbarova, kura strādā Krievijas uzņēmumā Voronezh-Aqua. Uzņēmuma Run Engineering pārstāvji, rakstiski komentējot mediju vēstīto par ES sankciju pārkāpšanu, norādījuši, ka uzņēmums nav piegādājis iekārtas Krimas pussalā uzceltajām elektrostacijām.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1453541/russian-linked-firms-in-lithuania-supply-crimean-power-plants-lrt-investigation

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas