bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 26.01.2020 | Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
LatviaLatvija

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«No 14 personu saraksta, kas mirušas (dažas it kā mīklainos apstākļos) šajā laikā un bijušas procesā liecinieku statusā, viņu dzīves laikā personīgi esmu sastapis četrus cilvēkus, pie tam pirms viņi iesaistījās [Aivara] Lemberga noziedzīgajās darbībās. Šie cilvēki ir Krists Skuja, Laimonis Junkers, Jurijs Bespalovs un Andris Zalāns. To pieminu tāpēc, ka par šo cilvēku vērtībām, pašcieņu, spējām un veselību, piedaloties kopējā «projektā» ar Lembergu, man ir kāds personīgs priekšstats,» intervijā portālam jauns.lv paudis Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

«Gluži pretēji. Visi četri dzīves posmā līdz sadarbībai ar Lembergu, tas ir, laikā, kad minētos četrus ļaudis biju saticis, atstāja tādu cilvēku iespaidu, kam ir laba veselība, enerģijas un uzņēmības tiem netrūkst. Tāpēc laikā, kad parādījās ziņas, ka šādi ļaudis priekšlaicīgi, turklāt masveidīgi, dodas uz labākiem medību laukiem, izraisīja vismaz pārsteiguma efektu. Taču tas nav pamats, lai es varētu novērtēt un spekulēt par mūžībā aizgājušo Lemberga sabiedroto, par Lemberga komandas cilvēku «krišanu» spēka gados,» intervijā jauns.lv uzsver Kristovskis.

Jāatzīmē, ka BNN jau iepriekš izgaismojis šīs dažādās sakritības Lemberga pietuvināto cilvēku pāragro nāves gadījumos. Lasiet šeit: Retrospekcija: Virkne nāves gadījumu premjera amata kandidāta Lemberga tuvākajā lokā

«Lietas pamatā ir Lemberga interešu un ietekmes organizācija Ventspilī, Latvijā, arī ārpus tās robežām. Ja reiz šīs personas tika iekļautas Ventspils uzņēmumu pārņemšanas grupā, tad tām visām bija kāda nozīmīga loma,» vērtē Kristovskis.

Kristovskis arī pauž, ka aizgājēju nozīmīgums minētajā tiesas lietā bija apstāklī, ka viņi piedalījās Lemberga stratēģijas, Ventspils ostas, tranzīta vai celtniecības uzņēmumu, arī citu prettiesisko ietekmes mērķu sasniegšanas pašos pirmsākumos. «Viņi pārstāvēja dažādas Ventspils sadzīves, uzņēmumu darbības jomas, tāpēc katra liecība varēja uzrādīt prettiesiskos mehānismus, kā Lembergs izmantoja savu ieņemamo stāvokli, kā pakļāva pašvaldības, pilsētas, Latvijas uzņēmumu resursus sākumkapitāla uzkrāšanai, ka ir viņa teiksmainās «uzņēmējdarbības» un ienesības pamats.»

«Viņu iekļaušana šajā organizētajā grupā notika pārdomāti, visticamāk, tikai ar Lemberga rūpīgu atlasi un akceptu. Katrs noteikti pildīja konkrētus pienākumus un uzdevumus, lai Lembergs varētu nodrošināt ne tikai ietekmi, bet arī sasniegt savus stratēģiskos mērķus, slēpti pārņemt to vai citu Ventspils ostas, tranzīta vai celtniecības uzņēmumu,» skaidro Kristovskis.

«Tāpēc visi šie ļaudis noteikti atradās nepārtrauktā sazobē ar Lembergu, darbojās šī «šefa»  kontrolē. Tādējādi viņi noteikti varēja būt būtiski informācijas avoti «Lemberga lietā».»

Uz jauns.lv jautājumu, kas varētu (varēja) būt ieinteresēts katras šīs personas nāvē, Kristovskis norāda: «Noteikti tie, kuru interesēm un plāniem minētās 14 personas traucēja. Ja Lemberga organizētajā sistēmā, tiesas lietā, kādam šo liecinieku klusēšana nāk par labu, tad tie ir ieinteresēti, kā šādu liecinieku nav. Lai kaut ko konkretizētu, tad ir jābūt pieejamai informācijai. Man tādas nav.»

Savukārt pats Aivars Lembergs kategoriski noliedz savu saistību ar «mīklainajām nāvēm», ka tās būtu saistītas ar ierosināto krimināllietu.

Atslēgvārdi: Aivars Lembergs


Pievienot komentāru

  1. ja teica:

    pats neko nesaproti, varbūt jāuzprasa gudrākiem cilvēkiem, kuri pārzin manipulēšanu ar enerģijām…. parasti šādas dzimtas iznīkst…

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!