bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«No 14 personu saraksta, kas mirušas (dažas it kā mīklainos apstākļos) šajā laikā un bijušas procesā liecinieku statusā, viņu dzīves laikā personīgi esmu sastapis četrus cilvēkus, pie tam pirms viņi iesaistījās [Aivara] Lemberga noziedzīgajās darbībās. Šie cilvēki ir Krists Skuja, Laimonis Junkers, Jurijs Bespalovs un Andris Zalāns. To pieminu tāpēc, ka par šo cilvēku vērtībām, pašcieņu, spējām un veselību, piedaloties kopējā «projektā» ar Lembergu, man ir kāds personīgs priekšstats,» intervijā portālam jauns.lv paudis Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

«Gluži pretēji. Visi četri dzīves posmā līdz sadarbībai ar Lembergu, tas ir, laikā, kad minētos četrus ļaudis biju saticis, atstāja tādu cilvēku iespaidu, kam ir laba veselība, enerģijas un uzņēmības tiem netrūkst. Tāpēc laikā, kad parādījās ziņas, ka šādi ļaudis priekšlaicīgi, turklāt masveidīgi, dodas uz labākiem medību laukiem, izraisīja vismaz pārsteiguma efektu. Taču tas nav pamats, lai es varētu novērtēt un spekulēt par mūžībā aizgājušo Lemberga sabiedroto, par Lemberga komandas cilvēku «krišanu» spēka gados,» intervijā jauns.lv uzsver Kristovskis.

Jāatzīmē, ka BNN jau iepriekš izgaismojis šīs dažādās sakritības Lemberga pietuvināto cilvēku pāragro nāves gadījumos. Lasiet šeit: Retrospekcija: Virkne nāves gadījumu premjera amata kandidāta Lemberga tuvākajā lokā

«Lietas pamatā ir Lemberga interešu un ietekmes organizācija Ventspilī, Latvijā, arī ārpus tās robežām. Ja reiz šīs personas tika iekļautas Ventspils uzņēmumu pārņemšanas grupā, tad tām visām bija kāda nozīmīga loma,» vērtē Kristovskis.

Kristovskis arī pauž, ka aizgājēju nozīmīgums minētajā tiesas lietā bija apstāklī, ka viņi piedalījās Lemberga stratēģijas, Ventspils ostas, tranzīta vai celtniecības uzņēmumu, arī citu prettiesisko ietekmes mērķu sasniegšanas pašos pirmsākumos. «Viņi pārstāvēja dažādas Ventspils sadzīves, uzņēmumu darbības jomas, tāpēc katra liecība varēja uzrādīt prettiesiskos mehānismus, kā Lembergs izmantoja savu ieņemamo stāvokli, kā pakļāva pašvaldības, pilsētas, Latvijas uzņēmumu resursus sākumkapitāla uzkrāšanai, ka ir viņa teiksmainās «uzņēmējdarbības» un ienesības pamats.»

«Viņu iekļaušana šajā organizētajā grupā notika pārdomāti, visticamāk, tikai ar Lemberga rūpīgu atlasi un akceptu. Katrs noteikti pildīja konkrētus pienākumus un uzdevumus, lai Lembergs varētu nodrošināt ne tikai ietekmi, bet arī sasniegt savus stratēģiskos mērķus, slēpti pārņemt to vai citu Ventspils ostas, tranzīta vai celtniecības uzņēmumu,» skaidro Kristovskis.

«Tāpēc visi šie ļaudis noteikti atradās nepārtrauktā sazobē ar Lembergu, darbojās šī «šefa»  kontrolē. Tādējādi viņi noteikti varēja būt būtiski informācijas avoti «Lemberga lietā».»

Uz jauns.lv jautājumu, kas varētu (varēja) būt ieinteresēts katras šīs personas nāvē, Kristovskis norāda: «Noteikti tie, kuru interesēm un plāniem minētās 14 personas traucēja. Ja Lemberga organizētajā sistēmā, tiesas lietā, kādam šo liecinieku klusēšana nāk par labu, tad tie ir ieinteresēti, kā šādu liecinieku nav. Lai kaut ko konkretizētu, tad ir jābūt pieejamai informācijai. Man tādas nav.»

Savukārt pats Aivars Lembergs kategoriski noliedz savu saistību ar «mīklainajām nāvēm», ka tās būtu saistītas ar ierosināto krimināllietu.

Atslēgvārdi: Aivars Lembergs


Pievienot komentāru

  1. ja teica:

    pats neko nesaproti, varbūt jāuzprasa gudrākiem cilvēkiem, kuri pārzin manipulēšanu ar enerģijām…. parasti šādas dzimtas iznīkst…

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Atbalsta iedzīvotāju iniciatīva par paplašinātā depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas komisija lēmusi atbalstīt kolektīvā iesnieguma Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus tālāku virzību un attiecīgu lēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Igaunija: NATO ir stipra un alternatīvu nav

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pirms tikšanās Briselē ar kolēģiem no citām NATO dalībvalstīm paziņojis, ka nešaubās par militārās alianses spēku un nesaredz tai līdzvērtīgus aizsardzības sadarbības modeļus.

Teroraktos upuru skaits pasaulē samazinās, bet terorisma skarto valstu skaits pieaug

Bojāgājušo skaits teroristu uzbrukumos 2018.gadā samazinājies par 15,2%, taču teroraktu skarto valstu skaits pieaudzis, paziņojis Ekonomikas un miera institūts.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konceptuāli atbalstījusi lēmumprojektu par vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītās iniciatīvas par būtiskas partiju finansējuma palielināšanu nodošanu izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.

Aicina priekšvēlēšanu laikā vietvaru amatpersonām liegt publicēt viedokļus pašvaldību avīzes

Priekšvēlēšanu periodā pašvaldību izdevumos nedrīkstētu publicēt vietvaru amatpersonu viedokli, rosina Saeimas deputāts Ēriks Pucens.

Maltā žurnālistes slepkavības lietā apcietina pazīstamu uzņēmēju

Maltas tiesībsargājošām iestādēm cenšoties atklāt žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas slepkavības sarīkotājus, trešdien ir apcietināts Vidusjūras valstī pazīstams uzņēmējs Jorgens Fenečs.

VID darbinieku «līšana» sensitīvos failos un simboliskais sods

Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki jau vairākkārt tikuši sodīti par sensitīvu datu noplūdi. Darbinieki tiek cauri ar gana niecīgiem disciplinārsodiem, kamēr informācija, iespējams, nonāk pie personām, kas iegūtos datus var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. 

Visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu ap 12 miljoniem

Valsts apdraudējuma gadījumā visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu aptuveni 12 miljonus eiro, liecina Zemkopības ministrijas aprēķini.

Reirs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei cer iegūt nodokļu reformas rezultātā

Lai iegūtu veselības aprūpes finansējuma pieaugumam nepieciešamās summas, finanšu ministrs Jānis Reirs gaidāmās nodokļu reformas kontekstā rosina veidot «taisnīgu sistēmu», kurā piedalītos visi strādājošie nodokļu maksātāji.

Rīgas domes komisija atliek gala lēmumu par koku nociršanu Dumbrāja ielā 29

Atlikta gala lēmuma pieņemšana par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai Dumbrāja ielā 29, Rīgā, kur projekta attīstītājs SIA Bonava Latvija iecerējis būvēt jaunas daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar pazemes un virszemes autostāvvietām.

Lietuvas ugunsdzēsēji piketā brīdina par dienestu sabrukšanu

Lietuviešu ugunsdzēsējiem atgādinot valdības solījumus par atalgojuma celšanu, Viļņā uz piketu pulcējušies dienesta pārstāvji un nopēluši esošo vidējo atalgojumu – 430 eiro.

Ja neizdosies Rīgas domē savākt vairākumu, Burovs gatavs atkāpties no amata

Ja Rīgas domē neizdosies nodrošināt vairākumu, galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs sola atkāpties. Tā viņš trešdien, 20.novembrī, izteicies intervijā Latvijas Radio.

No Latvijas ūdenstilpēm izcelti divi noslīkušie

No Latvijas ūdenstilpēm otrdien, 19.novembrī, izcelti divi noslīkuši cilvēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Levits: Mums ilgstoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms

«Mums ilsgtoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms,» tā trešdien, 20.novembrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma, runājot par mediķu algu jautājumu, teicis Valsts prezidents Egils Levits.

Zviedrija atceļ Wikileaks Asanžam apsūdzību izvarošanā

Zviedrija paziņojusi par apsūdzības atcelšanu trauksmes celšanas organizācijas Wikileaks dibinātājam Džulianam Asanžam. Apsūdzība bijusi par iespējamu izvarošanu un uzturēta kopš 2010.gada.

Autotransporta direkcija pagarina iepirkuma termiņu par mēnesi

Kopējais maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums no 2021.gada būs aptuveni 65 miljoni kilometru gadā.

Saeimas komisija: Mazo valsts iestāžu reorganizācija nenes gaidītos rezultātus

«Mazo valsts iestāžu izvērtēšana un reorganizācija pagaidām nesniedz gaidītos rezultātus, jo nav vērojams samazinājums valsts iestāžu darbinieku skaitā un finansējuma apjomā,» paudis Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens.

Naftas cenas krītas, valdot neskaidrībai par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Naftas cenas kritušās, bet akciju tirgos bija dažādas tendences, jo investoru noskaņojumu ietekmēja neskaidrība par ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu gaitu.

Pēc Baraņņika atcelšanas no vicemēra amata Burovs sāk revidēt viņa pārraudzītās kapitālsabiedrības

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ir nolēmis atcelt pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks valdi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!