Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Anastasija Vasiļjeva ar advokātu

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta Krievijas ziņu portāls Meduza.

Marta nogalē Krievijā pēc medicīnas darbinieku lūguma Krievijas Ārstu alianse sākusi vākt aizsargaprīkojumu mediķu vajadzībām. Organizācijas YouTube kanālā, Anastasija Vasiļjeva aktīvi un publiski nopēlusi šī aprīkojuma trūkumu Krievijas slimnīcās, un tikusi izsaukta uz nopratināšanu Krievijas Izmeklēšanas komisijā.

Kā organizācijas pausto citē Rīgā strādājošais Krievijas ziņu portāls Meduza, 2.aprīlī  Vasiļjeva tikusi divas reizes arestēta, kad kopā ar kolēģiem mēģinājusi piegādāt divām Novgorodas apgabala slimnīcām vairāk nekā 500 respiratorus, aizsargtērpus, aizsargbrilles un cimdus.

Krievijas vietne OVD-Info vēsta, ka policija Vasiļjevu un citus aktīvistus vaino ārkārtas ierobežojumu pārkāpšanā attiecībā uz pašizolācijas noteikumu neievērošanu, jo policija viņus apturējusi brīdī, kad viņi pārvietojušies pa pilsētu.

Policijā Vasiļjeva turēta 19 stundas un saņēmusi sitienu saules pinuma apvidū, turklāt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei ilgi bijis liegts viņai palīdzēt, tā Krievijas Ārstu alianses paziņojumu citē Meduza.

Ieraksts organizācijas Twitter kontā krievu valodā:

Krievijā līdz pirmdienai, 6.aprīlim, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 47 cilvēki. Valstī apstiprināto saslimšanas gadījumu kopskaits ir 6 343, no tiem slimību ir uzveikuši 406 cilvēki, tā Krievijas krīzes centra izplatītos datus citē Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas