Medijs: Lukašenko plānojis slepkavības Vācijā

Ziņu portāls EU Observer vainojis Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko politisku slepkavību plānošanā un pilnvarošanā Vācijas teritorijā. Medijs secinājumus izdarījis, balstoties uz tā publicētu sarunas ierakstu, kur, iespējams, piedalās bijušais Baltkrievijas Valsts Drošības komitejas vadītājs, vēsta Krievijas ziņu portāls Meduza.

Pirmdien, 4.janvārī, Beļģijas ziņu portāls EU Observer publicējis vairākus desmitus minūšu garu skaņas ierakstu, kurā, pēc portāla paustā, dzirdams, kā 2012.gadā toreizējais Baltkrievijas Valsts Drošības komitejas vadītājs Vadims Zaicevs detalizēti instruē pretterorisma vienības Alfa virsniekus.

Ierakstā runa esot par plānotām vairākām politisku oponentu slepkavībām ārvalstīs ar Lukašenko atbalstu. Kā nosauktos iespējamos mērķus EU Observer un Meduza min vairākus cilvēkus, kuri no Baltkrievijas izceļojuši uz Vāciju, piemēram, bijušo pretkorupcijas iestādes vadītāju Vjačeslavu Dudkinu, bijušo cietuma direktoru Oļegu Alkaevu un bijušo īpašo uzdevumu spēku komandieri Vladimiru Borodaču. Visi minētie joprojām ir dzīvi. Citādi ir ar pazīstamo ukraiņu žurnālistu Pāvelu Šeremetu.

Mediji norāda, ka ierakstā Zaitsevs kā politisko ienaidnieku nosauc arī Pāvelu Šeremetu, kurš 2016.gadā gāja bojā automašīnas sprādzienā Kijevā.

Lukašenko tīmekļa vietnē, kur tiek regulāri vēstīts par režīma vadītāja gaitām, BNN šī raksta tapšanas laikā neatrada viņa komentāru par EU Observer publikāciju. Baltkrievijas varas komentārs par to nebija atrodams arī Baltkrievijas valsts ziņu aģentūras BelTA tīmekļa vietnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas