bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

Medijs: Nepārdomātos projektos pašvaldībās 3 gados 9 peldbaseini; Ventspils neatpaliek

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pēdējo trīs gadu laikā Latvijā ieplānoti vai uzcelti deviņi baseini, pašvaldībām nepārdomāti plānojot infrastruktūras celtniecību, par Valsts kontroles revīzijā secināto vēsta reģionālais medijs Ventspilnieks.

Kuldīgā, piemēram, par 3,28 miljoniem uzcelts Sporta skolas peldbaseins. VK norāda, ka atklāšanas gadā (2018) šī celtne nopelnījusi 81 525 eiro, tomēr izdevumi bijuši gandrīz trīs reizes lielāki – 234 964 eiro. Turklāt gada ietvaros baseina ieņēmumi samazinājušies par aptuveni 27%, un vasarā iedzīvotāji labprātāk peldējušies dabīgajās ūdens tilpnēs.

Jelgavas novada Elejā par 11 miljoniem plānots uzbūvēt sporta kompleksu un peldbaseinu. Pašvaldība aizvadītajā gadā uzstāja, ka celtne «nav ekstra» un tā nepieciešama Jelgavas iedzīvotājiem, lai gan Latvijas Peldēšanas federācija norādījusi, ka pašvaldībās, kurās ir mazāk nekā 20 000 iedzīvotāju, baseini, visticamāk, nebūs rentabli.

Jau zinot, ka celtne būs slogs pašvaldībai un sevi neatpelnīs, Ludza par 2,76 miljoniem arī būvē peldbaseinu, norāda medijs.

Arī Salacgrīvas novads plāno celt sporta kompleksu ar peldbaseinu, lai gan 40 minūšu attālumā Limbažos 2018.gadā jau atklāts peldbaseins.

Vēl peldbaseini uzbūvēti vai tos vēl plāno celt Bauskā, Siguldā, Krāslavā, Ķekavā, Līvānos, Rūjienā, Rēzeknē, Valmierā, Ozolniekos un citus.

Lai gan Ventspils VK relīzē nav analizēta, arī šajā piejūras pašvaldībā iecienīta «peldbaseinu būvniecības prakse», norāda Ventspilnieks.

Par spīti tam, ka olimpiskajā centrā Ventspils darbojas kā mazais, tā lielais peldbaseins, Ventspils dome bija iecerējusi uzcelt jaunu peldbaseinu, kur būt 50 metrus gari peldceliņi, rehabilitācijas centrs un viesnīca, atgādina medijs.

Valdība Ventspils iecerei naudu nepiešķīra un domes pozīcija steidzās apgalvot, ka tas noticis, jo opozīcija Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicinājusi vērtēt sporta tēriņu efektivitāti un lietderīgumu, norāda Ventspilnieks.

Medijs norāda, ka Sporta politikas pamatnostādnēs akcentēta peldētprasme un minēta jaunu peldbaseinu celšana kontekstā ar peldēšanas apmācību, jo reģionos to nav iespējams pilnībā īstenot. Šajā dokumentā nav paredzētas ar peldbaseinu būvniecību saistītas darbības, tomēr ir minēta iecere izstrādāt sporta politikas plānošanas dokumentu, kas noteiktu valsts un pašvaldību nozīmes sporta infrastruktūras attīstības virzienus.

«Jāsaprot, ka valsts budžets nav bezizmēra aka, no kuras pasmelties naudu dažu pašvaldību ambiciozo projektu īstenošanai. Taču ja reiz kāds tā patiešām domā, tad nav ko sūroties, ka nepietiek naudas ne izglītībai, ne medicīnai, ne arī cilvēka cienīgām pensijām,» uzsvērts laikrakstā.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->