Mediju finansējuma uzraugu darbībai un algām piešķir 337 000 eiro

Valdība otrdien, 10.augustā, lēmusi no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķirt 291 345 eiro Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) darbības sākšanai un nodrošināšanai šogad, bet vēl 45 973 eiro – Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu atalgojuma palielinājumam.

Kā informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, paredzēts, ka 291 345 eiro tiks izlietoti, piemēram, padomes locekļu un sekretariāta darbinieku atalgojumam, telpu nomai, tehniskajam nodrošinājumam.

Tāpat, pēc KM pārstāves paustā, atbilstoši Saeimas lemtajam NEPLP locekļu atalgojuma palielinājumam novirzīti 45 973 eiro.

SEPLP izveidi paredz Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums, kas stājās spēkā šī gada 1.janvārī. SEPLP būtiskākie uzdevumi ir veikt augstākās lēmējinstitūcijas funkcijas sabiedriskajos medijos – Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio – garantēt sabiedrisko mediju redakcionālo neatkarību, tai skaitā neiejaucoties programmu satura veidošanā.

Tāpat SEPLP uzdevums būs izstrādāt un apstiprināt sabiedrisko pasūtījumu un priekšlikumus tā izpildei nepieciešamajiem valsts budžeta līdzekļiem, apstiprināt sabiedrisko mediju ētikas kodeksus un ievēlēt vai atbrīvot no amatiem sabiedrisko mediju valžu locekļus, galvenos redaktorus un sabiedrisko mediju ombudu, uzraudzīt un izvērtēt sabiedriskos mediju darbību, sasniegtos rezultātus.

Saeimas 2021.gada 4.augusta ārkārtas sesijas attālinātajā sēdē tika ievēlēti visi trīs SEPLP padomes locekļi – Jānis Siksnis, Sanita Upleja-Jēgermane un Jānis Eglītis. Līdz ar to SEPLP ir izveidota un šajā gadā darbosies piecus mēnešus.

Pēc Kokales paustā, pārejas periodā līdz šā gada beigām sākto sabiedriskā pasūtījuma īstenošanu komerciālajos medijos atbilstoši 2021.gada budžetā šim mērķim piešķirtajam finansējumam turpinās uzraudzīt NEPLP, savukārt sabiedrisko mediju pārraudzību pārņems SEPLP. Lai nodrošinātu procesu nepārtrauktību laikā, kamēr SEPLP pilnvērtīgi uzsāk savu darbu, paredzēts, ka NEPLP un SEPLP varētu noslēgt savstarpēju vienošanos, kurā noteiktas katras padomes atbildības jomas 2021.gadā.

Aplēsts, ka turpmāk SEPLP darbības nodrošināšanai ik gadu būs nepieciešami 626 233 eiro.

Finansējums šai horizontālajai prioritātei būs jārod 2022.gadā un nākamo gadu valsts budžeta izstrādes procesā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas