Medikamenta Mediator ražotāju Francijā soda par maldināšanu, dzīvības apdraudēšanu

Tiesa Francijā vērsusies pret diabēta slimnieku notievēšanas tablešu Mediator ražotāju, atzīstot to par vainīgu maldināšanā un nonāvēšanā aiz neuzmanības, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Medikaments Mediator tika izstrādāts 20.gadsimta beigās kā notievēšanas zāles diabēta slimniekiem ar liekā svara problēmām.

Tā ražotājs Servier tiesā noliedzis, ka būtu zinājis par medikamenta nevēlamu blakusiedarbību, tomēr pirmdien, 29.martā, tiesa Francijā atzina uzņēmumu par vainīgu maldināšanā un nonāvēšanā aiz neuzmanības un piesprieda tam naudassodu 2,7 miljonu eiro apmērā. Tiesa arī atzina: «Lai arī viņi daudzus gadus zināja par bīstamību, (..) vajadzīgā rīcība nesekoja.»

Lasiet arī: Zāļu lieltirgotavu realizācija februārī Latvijā samazinājusies par 6,5%

Tiesa arī sodījusi Francijas zāļu regulatoru par pienākumu nepildīšanu ar naudassodu vairāk nekā 300 000 eiro apmērā.

Mediator bijis apgrozībā 33 gadus, līdz 2009.gadā tika apturēta tā tirdzniecība aiz bažām, ka tas var izraisīt nopietnas problēmas sirdsdarbības problēmas. Medikamenta tirdzniecības laikā tas tika izrakstīts aptuveni pieciem miljoniem cilvēku, un tiek uzskatīts, ka no Mediator lietošanas ir miruši vairāki simti cilvēku, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas