Mediķi neapmierināti ar valdības rīcības plānu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris

Ņemot vērā, ka otrdien, 26.aprīlī, apstiprinātajā valdības rīcības plānā nav paredzēts konkrēts finansējuma pieaugums no iekšzemes kopprodukta (IKP) veselības aprūpes budžetam, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) sasauks ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par neuzticības izteikšanu premjerministram Mārim Kučinskim.

Kā pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, neuzticības izteikšana ir nopietns lēmums un tas vispirms ir jāapstiprina arodbiedrības padomē. Šāda sēde varētu tikt sasaukta tuvākajā laikā.

Tāpat Keris pauda, ka arodbiedrība pēc padomes sēdes aicinās Saeimu izlabot «pieļauto kļūdu un tad paskatīsimies, ko Saeima atbildēs».

Kā ziņots, Ministru kabinets akceptēja valdības rīcības plānu un tā pielikumu par prioritārajiem uzdevumiem tautsaimniecības attīstībai.

Pagājušajā piektdienā, Kučinskim tiekoties ar veselības nozares arodbiedrībām, tika izskatīti priekšlikumi valdības rīcības plānam. Tomēr, neskatoties uz to, ka nozare pauda atbalstu plānā iekļautajām rīcībām, tajā netika iekļauts punkts par finansējuma pieaugumu nozarei, kas nozares arodbiedrību neapmierināja.

Mediķu arodbiedrība pirmdien pieņēma lēmumu valdībai izvirzīt kompromisa variantu par finansējuma palielināšanu veselības nozarei. Kompromisa variants paredzēja, ka nozares finansējums nākamgad sasniedz 3,2% no IKP, bet 2018.gadā – 3,5% no IKP.

Iepriekšējais variants, kas 10.martā tika apstiprināts Veselības aprūpes nozares apakšnozares sēdē, paredzēja, ka 2018.gadā finansējumam veselības aprūpei vajadzētu būt 4,3% no IKP. Kā jau iepriekš norādīja LVSADA, šogad finansējums veselība aprūpei ir 3% no IKP.

Tikmēr premjers pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes skaidroja, ka veselības aprūpes nozarei nākotnē tiks plānots finansējums, kas būs atbilstošs paredzētajai reformai un jaunajam finansējuma modelim. Kučinskis uzsvēra, ka tiks izveidots reformas plāns, nozares finansējuma modelis un tad tiks piedāvāts modelim atbilstošs finansējums. Pašlaik, saucot konkrētus skaitļus, tiktu apgrūtināta reformas veidošana, teica Kučinskis.

Viņš gan atgādināja, ka reformas sākumam tiks paredzēti 35 miljoni eiro, bet par pārējo finansējumu varēs runāt vēlāk.

Ref: 102.000.102.12534

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas