Mediķi nolemj neapstāties pie piešķirtajiem desmit miljoniem algu pieaugumam

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) padomes sēdē nolēma neapstāties pie piešķirtajiem desmit miljoniem eiro mediķu algu pieaugumam un rīkot pirmsstreika sarunas ar Veselības ministriju (VM).

Neraugoties uz Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājas Aijas Barčas teikto, ka piešķirtie desmit miljoni eiro ir maksimālais finansējums, kāds šobrīd pieejams, kā arī to, ka, izlemjot streikot un nepieņemot minēto finansējumu, pastāv iespēja to pazaudēt vispār, arodbiedrība padomes sēdē atbalstīja nostāju, ka ar piešķirtajiem desmit miljoniem eiro ir par maz mediķu algām. Klātesošie mediķi norādīja, ka pie piešķirtajiem desmit miljoniem eiro nevajag apstāties un jāpieprasa vairāk.

Līdz ar to arodbiedrība lēma iesniegt VM savas prasības par algu pieaugumu 10% apmērā, kam būtu nepieciešami 22 miljoni eiro, un nolēma veidot izlīgšanas komisiju jeb rīkot pirmsstreika sarunas. Tāpat no VM tiks prasīts skaidrs plāns, kā šī nauda tiks sadalīta un kā tā nonāks līdz pašiem darbiniekiem, lai šī nauda nepazustu un netiktu iztērēta citiem mērķiem. Tāpat arodbiedrība vēlas ar VM apspriest jautājumu par atbalsta personāla algu paaugstināšanu, tai skaitā pavāriem, santehniķiem un citiem.

Lēmumu par tālāko rīcību pēc sarunām ar VM arodbiedrība plāno pieņemt līdz 30.novembrim. Mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris norādīja, ka pozitīvu lēmumu arodbiedrība var panākt arī sarunu laikā, kas nozīmētu streika nerīkošanu.

Keris gan norādīja, ka arodbiedrība neplāno atteikties no jau piešķirtajiem desmit miljoniem eiro. Viņš žurnālistiem atzina, ka Barčas brīdinājumu, ka streikojot pastāv iespēja nesaņemt arī jau piešķirtos desmit miljonus eiro, uztver kā «pārbaudes akmeni» Saeimas deputātu politiskajam briedumam. «Ja deputāti vēlas rūpēties par veselības aprūpi, šie desmit miljoni eiro, ja jau tikuši atrasti, nevar tikt apšaubīti. Jautājums ir par to, vai nevar atrast mediķiem vēl «nedaudz vairāk»», piebilda Keris un norādīja, ka «priekš lidmašīnām atrada 80 miljonus četrās stundās, priekš mediķu algām – desmit miljonus krietni ilgāk vajadzēja meklēt».

Barča uz žurnālistu jautājumu, vai mediķiem tiešām ir iespēja šos desmit miljonus pazaudēt, atbildēja, ka politikā viss ir iespējams un viņa baidās, ka, pieprasot lielāku paaugstinājumu uzreiz, var zaudēt arī jau panākto progresu.

Saskaņā ar Streiku likumu arodbiedrība otrdien, 17.novembrī, nevarēja lemt par streika rīkošanu. Pirmais solis ir izlīgšanas komisijas organizēšana.

Ref: 102.000.102.11179

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas