bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 09.04.2020 | Vārda dienas: Alla, Valērija, Žubīte
LatviaLatvija

Mediķu protests pie Saeimas: Nebūsim kā nopērti suņi, kas dodas mājās!

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Saeima, mediķu protests, veselības nozares finansējums, ārstu algas, Kārlis Rācenis, Ilze Aizsilniece Līga Bāriņa, Egils Baldzēns, Valdis Keris, Ilze Ortveina, Anna Valaine, Saeimas atlaišana, Jānis Reirs, Ilze Viņķele,

Mediķu organizācijas līderi ceturtdien, 28.novembrī, mediķu protesta akcijā pie Saeimas aicināja deputātus iepazīties ar ārstu darba ikdienu un solīja, ka mediķi nebūs «kā nopērti suņi», kas dosies mājās.

Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības (LVSDA) priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa savā uzrunā norādīja, ka, sagraujot mediķu ticību un cerību, tiek sagrauta arī pacientu ticība mediķiem. «Kāpēc nav dzirdīgas ausis? Vai šai mājai (Saeimai) vajadzīga otorinolaringologu palīdzība? Kāpēc nav redzīgas acis? Vai vajadzīga okulista palīdzība?»

Bāriņa uzskata, ka pienākusi diena, kad mediķiem, iespējams, jāpasaka galīgais vārds, jo mediķi vēlas dzīvot tiesiskā valstī.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis savā uzrunā norādīja, ka patlaban ir pienācis brīdis, kad medicīnas sabiedrība vairs nevar strādāt tā, kā strādāja līdz šim.

Jaunie ārsti ir dzimuši jau pēc Latvijas neatkarīgas iegūšanas, tā ir brīvības paaudze, kuriem nav vienalga, kā dzīvot šādā valstī, jo jaunie mediķi vēlas sagaidīt, ka solījumi un likums tiek pildīts, sacīja LJĀA līderis.

«Ja likums netiek pildīts, kāpēc citiem likums jāpilda? Es ļoti ceru, ka viss šis mēnesi atpakaļ sākušais ir tikai sākums, jo mēs no Latvijas nebrauksim prom, gribam mainīt sistēmu, lai tā būtu ērta iedzīvotājiem un mēs varētu strādāt,» uzsvēra Rācenis.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece savā uzrunā norādīja, ka valsts atvēl nozīmīgas naudas summas čeku loterijai, bet tas nav normāli, ka ārsti ir pārstrādājušies un tiem dažkārt atliek pacientiem «paskriet garām».

Viņa arī kritizēja politiķu lielo augstprātību, kuru pavadot mediķu nomelnošanas akcijas, izmantojot dzelteno presi.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs (LBAS) Egils Baldzēns savukārt uzsvēra, ka vakar LBAS valde vienbalsīgi nobalsojusi, ka atbalsta mediķu akcijas, tajā skaitā parakstu vākšana par ierosinājumu tautas nobalsošanai par Saeimas atlaišanu.

«Budžeta pieņemšana nav beigusies, tāpēc valdībai un Saeimai savas kļūdas ir jālabo,» uzsvēra LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina norādīja, ka svētajos rakstos ir teikts: «Lūdz, un tev taps dots!»

«Taču tās ir attiecības ar Dievu, bet tas nedarbojas attiecībās ar politiku,» viņa uzsvēra.

Ortveina norādīja, ka mediķi jau sen vairs nav tie, kuri jūtas zemāk nekā vergi, jo mediķi ir gatavi cīnīties par savu taisnību, lai gan politiķi par mediķiem ņirgājas. Latvijas māsām neesot saprotams, kā politiķi iedomājušies ar šādu valsts budžetu izpildīt valsts garantēto veselības aprūpi ar neesošiem medicīnas darbiniekiem.

«Ja nolaidīsim rokas un kā nopērti suņi dosimies mājās, tad jūs maldāties. Mēs esam par taisnību un likuma izpildīšanu!» uzsvēra Ortveina. «Viens likums, viena taisnība visiem!» skandināja klātesošie.

LJĀA pārstāve Anna Valaine aicināja deputātus atnākt uz slimnīcu pie pacientiem, lai politiķi iepazītos ar mediķu darba ikdienu.

«Varbūt jūs vienkārši nezināt, kā tas ir. Nāciet uz dežūrām, onkoloģijas nodaļu, parādīsim, kā tas ir!» aicināja Valaine.

Lasiet arī: Kariņš no Viņķeles nākamgad sagaida idejas par jaunu mediķu atalgojuma modeli

Protesta akcijas noslēgumā LVSADA priekšsēdētāja Kera vadībā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegts ierosinājums par Saeimas atlaišanu. Keris protesta akcijas dalībniekus aicināja lieki nekavēties un jau parakstīties iepriekš CVK iesniegtajās iniciatīvās par Saeimas atlaišanu.

Kā ziņots, arodbiedrības ir arī izteikušas neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) un finanšu ministram Jānim Reiram (JV). Iepriekš arodbiedrību pārstāvji arī lūdza Valsts prezidentu Egilu Levitu nodot likumus Par valsts budžetu 2020.gadam un Par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam otrreizējai caurskatīšanai.

Akcija 28.novembrī tika rīkota, jo Saeima 14.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2020.gada valsts budžetu, medicīnas darbinieku atalgojuma celšanai papildus piešķirot aptuveni 60 miljonus eiro.


Pievienot komentāru

  1. rasa teica:

    Skumji,bet redzams,ka Keris mērķtiecīgi veido kompāniju ar nosaukumu PUNDURHŪTE,kas pilnīgi atbilstu nabadzīgo mediķu vaimanām.Vēl skumjāk,ka PUDURHŪTES norādījumiem ir tik daudz sekotāju!Latvijas iedzīvotāji,vai jūs neredzat un nedzirdat,ka mēs tiekam apdullināti ar pretvalstiski noskaņota pūļa centieniem sagraut valsti,lai atkal pie stūres sēdētu komunistu ielikteņi- LATVIJAS nīdēji!

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!