bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
LatviaLatvija

Mediķu protests pie Saeimas: Nebūsim kā nopērti suņi, kas dodas mājās!

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Saeima, mediķu protests, veselības nozares finansējums, ārstu algas, Kārlis Rācenis, Ilze Aizsilniece Līga Bāriņa, Egils Baldzēns, Valdis Keris, Ilze Ortveina, Anna Valaine, Saeimas atlaišana, Jānis Reirs, Ilze Viņķele,

Mediķu organizācijas līderi ceturtdien, 28.novembrī, mediķu protesta akcijā pie Saeimas aicināja deputātus iepazīties ar ārstu darba ikdienu un solīja, ka mediķi nebūs «kā nopērti suņi», kas dosies mājās.

Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības (LVSDA) priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa savā uzrunā norādīja, ka, sagraujot mediķu ticību un cerību, tiek sagrauta arī pacientu ticība mediķiem. «Kāpēc nav dzirdīgas ausis? Vai šai mājai (Saeimai) vajadzīga otorinolaringologu palīdzība? Kāpēc nav redzīgas acis? Vai vajadzīga okulista palīdzība?»

Bāriņa uzskata, ka pienākusi diena, kad mediķiem, iespējams, jāpasaka galīgais vārds, jo mediķi vēlas dzīvot tiesiskā valstī.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis savā uzrunā norādīja, ka patlaban ir pienācis brīdis, kad medicīnas sabiedrība vairs nevar strādāt tā, kā strādāja līdz šim.

Jaunie ārsti ir dzimuši jau pēc Latvijas neatkarīgas iegūšanas, tā ir brīvības paaudze, kuriem nav vienalga, kā dzīvot šādā valstī, jo jaunie mediķi vēlas sagaidīt, ka solījumi un likums tiek pildīts, sacīja LJĀA līderis.

«Ja likums netiek pildīts, kāpēc citiem likums jāpilda? Es ļoti ceru, ka viss šis mēnesi atpakaļ sākušais ir tikai sākums, jo mēs no Latvijas nebrauksim prom, gribam mainīt sistēmu, lai tā būtu ērta iedzīvotājiem un mēs varētu strādāt,» uzsvēra Rācenis.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece savā uzrunā norādīja, ka valsts atvēl nozīmīgas naudas summas čeku loterijai, bet tas nav normāli, ka ārsti ir pārstrādājušies un tiem dažkārt atliek pacientiem «paskriet garām».

Viņa arī kritizēja politiķu lielo augstprātību, kuru pavadot mediķu nomelnošanas akcijas, izmantojot dzelteno presi.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs (LBAS) Egils Baldzēns savukārt uzsvēra, ka vakar LBAS valde vienbalsīgi nobalsojusi, ka atbalsta mediķu akcijas, tajā skaitā parakstu vākšana par ierosinājumu tautas nobalsošanai par Saeimas atlaišanu.

«Budžeta pieņemšana nav beigusies, tāpēc valdībai un Saeimai savas kļūdas ir jālabo,» uzsvēra LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina norādīja, ka svētajos rakstos ir teikts: «Lūdz, un tev taps dots!»

«Taču tās ir attiecības ar Dievu, bet tas nedarbojas attiecībās ar politiku,» viņa uzsvēra.

Ortveina norādīja, ka mediķi jau sen vairs nav tie, kuri jūtas zemāk nekā vergi, jo mediķi ir gatavi cīnīties par savu taisnību, lai gan politiķi par mediķiem ņirgājas. Latvijas māsām neesot saprotams, kā politiķi iedomājušies ar šādu valsts budžetu izpildīt valsts garantēto veselības aprūpi ar neesošiem medicīnas darbiniekiem.

«Ja nolaidīsim rokas un kā nopērti suņi dosimies mājās, tad jūs maldāties. Mēs esam par taisnību un likuma izpildīšanu!» uzsvēra Ortveina. «Viens likums, viena taisnība visiem!» skandināja klātesošie.

LJĀA pārstāve Anna Valaine aicināja deputātus atnākt uz slimnīcu pie pacientiem, lai politiķi iepazītos ar mediķu darba ikdienu.

«Varbūt jūs vienkārši nezināt, kā tas ir. Nāciet uz dežūrām, onkoloģijas nodaļu, parādīsim, kā tas ir!» aicināja Valaine.

Lasiet arī: Kariņš no Viņķeles nākamgad sagaida idejas par jaunu mediķu atalgojuma modeli

Protesta akcijas noslēgumā LVSADA priekšsēdētāja Kera vadībā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegts ierosinājums par Saeimas atlaišanu. Keris protesta akcijas dalībniekus aicināja lieki nekavēties un jau parakstīties iepriekš CVK iesniegtajās iniciatīvās par Saeimas atlaišanu.

Kā ziņots, arodbiedrības ir arī izteikušas neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) un finanšu ministram Jānim Reiram (JV). Iepriekš arodbiedrību pārstāvji arī lūdza Valsts prezidentu Egilu Levitu nodot likumus Par valsts budžetu 2020.gadam un Par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam otrreizējai caurskatīšanai.

Akcija 28.novembrī tika rīkota, jo Saeima 14.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2020.gada valsts budžetu, medicīnas darbinieku atalgojuma celšanai papildus piešķirot aptuveni 60 miljonus eiro.


Pievienot komentāru

  1. rasa teica:

    Skumji,bet redzams,ka Keris mērķtiecīgi veido kompāniju ar nosaukumu PUNDURHŪTE,kas pilnīgi atbilstu nabadzīgo mediķu vaimanām.Vēl skumjāk,ka PUDURHŪTES norādījumiem ir tik daudz sekotāju!Latvijas iedzīvotāji,vai jūs neredzat un nedzirdat,ka mēs tiekam apdullināti ar pretvalstiski noskaņota pūļa centieniem sagraut valsti,lai atkal pie stūres sēdētu komunistu ielikteņi- LATVIJAS nīdēji!

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Vieni tiek pie solītā, citiem vēl jāgaida. Lietuvas Seims izmisīgi meklē papildu līdzekļus 2020.gada budžetam

Kamēr Lietuvas 2020.gada budžeta pieņemšana buksē, skolotāji un mediķi tikuši pie solītajiem algas pielikumiem, tomēr tas samazinājis tēriņu iespējas citiem mērķiem. Kur dabūt naudu, lai aizlāpītu visus caurumus un apmierinātu visu prasības?

VID ierēdņiem būs nepieciešama nevainojama reputācija, lemj Saeima

Grozījumi rosināti, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību VID ierēdņiem un maksimāli nevainojamu dienesta darbību nodokļu administrēšanas jomā.

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.

Latviešu jaunieši pārliecināti, ka spēj ietekmēt politiskos procesus ES

*Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā.

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki 2020.gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!