Medvedevs neizslēdz iespēju atkārtoti kandidēt Krievijas prezidenta vēlēšanās

Dmitrijs Medvedevs

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paudis pārliecību, ka ne viņam, ne tam politiskajam spēkam, ko premjers pārstāv, nav nekāda iemesla pamest aktīvo politisko dzīvi. Viņš neizslēdz iespēju, ka atkārtoti varētu balotēties Krievijas prezidenta vēlēšanās.

«Ja mūsu cilvēkiem tas apniks, un viņi man pateiks «goodbye», es pievērsīšos memuāru rakstīšanai,» intervijā izdevumam The Times atzinis Medvedevs.

Tāpat viņš paudis viedokli, ka ANO īpašā sūtņa Kofi Annana (Kofi Annan) Sīrijas noregulējuma plāna potenciāls vēl nav izsmelts. «Situācija ir ļoti smaga un sarežģīta. Bet es tomēr uzskatu, ka Kofi Annana plāns sevi tomēr nav izsmēlis, jo tas ir politisks plāns un miera plāns,» tā Medvedevs, piebilstot gan, ka šajā jautājumā «grūti būt nesavaldīgam optimistam».

Viņaprāt, konflikta dalībnieku pienākums ir sēsties pie sarunu galda un rast izeju no izveidojušās situācijas. «Mūsu partneri aicina mūs uz radikālākiem soļiem. Šeit rodas jautājums, kur beidzas vienkārši rezolūcijas un kur sākas karadarbība,» norādīja premjers, piebilstot, ka, viņaprāt, vienīgais atrisinājums iespējams sarunu ceļā.

Šajā saistībā viņš piemin situāciju Lībijā, kur arī viss sākās ar ANO Drošības padomes rezolūcijas pieņemšanu, bet beidzās ar intervenci. «Tas ir slikts ceļš. Tas nevienam nav vajadzīgs, un mani par to cenšas pārliecināt prezidents Obama un premjerministrs Kemerons. Tāpēc šajā gadījumā es uzskatu, ka Annana plāna potenciāls nav izsmelts, mums ir pienākums šajā jautājumā turpināt konsultācijas,» uzsvēra krievu politiķis.

Turklāt, kā norādīja Medvedevs, uz Krievijas pozīciju Sīrijas jautājumā ietekmi ir atstājusi Lībijas konflikta pieredze. «Mēs vadījāmies pēc tā, ka, pieņemot zināmo rezolūciju, mēs dosim iespēju pusēm veikt nepieciešamās konsultācijas, sēsties pie sarunu galda. Vienlaikus mēs šajā laika periodā dosim Lībijas vadītājiem spēcīgu signālu. Tomēr, diemžēl, viss beidzās tā, kā tas beidzās. Kaut arī mūs centās pārliecināt, ka neviens negrib karadarbību, sākās īsts karš, kas paņēma daudzas dzīvības,» sacīja Medvedevs.

Ref: 102.000.102.2107

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas