Meja: Atkārtots Brexit referendums grautu iedzīvotāju uzticēšanos

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May), atsaucoties uz ekspremjeru aicinājumiem Brexit strupceļa gadījumā rīkot vēl vienu referendumu par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, brīdinājusi, ka šāds solis neatgriezeniski sagrautu iedzīvotāju uzticēšanos varai.

Kā pirmdien, 17.decembrī, ziņo raidorganizācija BBC, bijušie britu valdības vadītāji – Tonijs Blērs (Tony Blair) no Leiboristu partijas un Džons Meidžors (John Major) no Mejas pašas Konservatīvās partijas – ir norādījuši, ka tad, ja parlaments neratificē izstāšanās nolīguma projektu un nevar izlemt, kā rīkoties tālāk, tad būtu jādod iedzīvotājiem iespēja balsot atkārtoti.

Britu ekspremjers Blērs pagājušajā nedēļā izteicies, ka situācijā, kad aiz muguras ir 30 mēnešus ilgas sarunas par izstāšanās jautājumiem un valdība Londonā strādā «juku jukām», un ja ir izsmeltas visas pārējās iespējas, tad būtu «loģisks» iznākums dot pēdējo vārdu tautai.

Tomēr pašreizējā britu valdības vadītāja ir pārliecināta, ka izsludināt referendumu būtu kļūdains solis.

BBC vēsta, ka Meja pirmdien iecerējusi parlamentā uzstāties ar uzrunu, lai teiktu: «Negrausim britu tautas uzticēšanos, mēģinot sarīkot vēl vienu referendumu. (..) Vēl viena nobalsošana nodarītu neatgriezenisku kaitējumu mūsu politikas uzticamībai, jo tā miljoniem iedzīvotāju, kuri ticēja demokrātijai, tiktu pateikts, ka mūsu demokrātija nepilda tai doto uzdevumu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas