Meja atliek draudīgo Brexit balsojumu, steidz uz Eiropu

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) ir atlikusi otrdien, 12.decembrī, plānoto britu parlamenta balsojumu par Brexit nolīguma ratifikāciju, paredzot, ka deputāti to noraidīs.

Kā otrdien, 11.decembrī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP, birtu valdības vadītāja ir atzinusi, ka pašreizējam nolīguma projektam, kas sagatavots ilgās sarunās ar Eiropas Savienību, trūkst parlamenta vairākuma atbalsta. Viņa kā galveno neapmierinātības iemeslu nosaukusi plānoto regulējumu attiecībā uz birtu Ziemeļīriju, tās robežu un muitas noteikumiem.

Lai mēģinātu glābt valsti no izstāšanās bez nolīguma, Lielbritānijas premjerministre otrdien devusies uz Hāgu, lai tiktos ar Nīderlandes premjerministru Marku Riti (Mark Rutte) un uz Berlīni, lai apspriestos ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel).

Reaģējot uz notiekošo, ES Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk) ir paziņojis, ka ES nedos britiem atlaides Ziemeļīrijas jautājumā, tomēr organizācija esot «gatava apspriest, kā palīdzēt Lielbritānijai ar ratifikāciju». Viņš arī norādījis, ka iepriekš plānotas ES galotņu sanāksmes ietvaros ceturtdien, 13.decembrī, tiks sarīkota atsevišķa dalībvalstu līderu tikšanās ar Meju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas